با دیدن این زن آرامشم به هم ریخت

دیروز سوار تاکسی بودم .عموما هم تاکسی ها به بهانه خراب بودن کولر داخل تاکسی رو کوره جهنمی میکنن و حتی به خودشون هم رحم نمیکنن.

هوای تهران واقعا داغ بود.حتی کمی هم که باد می اومد باد داغ بود که انگار میخواست پوست رو بسوزونه.

از شدت گرما سرگیجه گرفته بودم.بعد یه لحظه با خودم فکر کردم منی که مثلا مرد هستم اینطور داغون دارم میشم خدا رو شکر که خانومم الان زیر باد کولر تو خونه داره ناهار درست میکنه و بیرون نیست که اینطور بسوزه.با این فکر یه لحظه آرامش پیدا کردم و خدا رو شکر کردم.

تو همین فکر و ارامش بودم که یهو یه تصویری رو دیدم که تمام ارامشم به هم ریخت:

یه زنی که معلوم بود کارمند یه اداره ای بود زیر افتاب و باد داغی که می وزید منتظر تاکسی بود.چهره این زن رو که دیدم اعصابم خورد شد.چهره ای کاملا داغون و خسته و پژمرده که داغی نور افتاب پوست صورتشو هم سیاه کرده بود و هم سرخ.یه جوری هم دهنش باز بود از گرمای وحشتناک که انگار داره از تشنگی تلف میشه.

بدجور این تصویر منو شوکه کرد.تا اومدم از شوک در بیام و پیاده شم که اون خانوم سوار شه راننده تاکسی با سرعت سرسام اوری که داشت یکی دو کیلومتر دور شد و عملا کاری از دستم بر نمی اومد.
اگه توجه کنیم هر روز این جور تصاویر رو بارها و بارها تو خیابونها این شهر لعنتی میبینیم.

واقعا به کجا داریم کشیده میشیم که زنی که مثل برگ گل لطیف هست رو اینطور باهاش رفتار میکنیم.زنی که باید ملکه خانه و خانواده باشه و تو خونه در کمال ارامش و خنکی تمام دغدغه اش تربیت جامعه اینده باشه رو به بهونه پول ورفاه بیشتر زندگی مشترک!!!! (همون حرص و طمع زیاد) یا برابری و استقلال و شخصیت اجتماعی و از این قبیل حرفهای به ظاهر خوشگل و با کلاس ، میکشونیمش به خیابون تا تو گرمای شدید تابستون و سرمای شدید زمستون بره سر کار!!!
یه لحظه فکر کردم که این خانم کنار خیابون اگه برسه خونه دیگه رمقی داره که به بچه هاش برسه و باهاشون بازی کنه و اخر شب براشون قصه بخونه و ...؟؟؟کسی که فردا 6 صبح باید حرکت کنه بازم بره اداره!

یکی از دلایل اصلی انحطاط خانواده ها و افزایش تربیت نا صحیح فرزندان اینده و رشد بزه و خلاف و طلاق و .... به نظرتون نمیتونه این باشه که رکن اصلی خانواده و کانون اصلی تربیت و گرمی خانه یعنی مادر را ضعیف کردیم؟؟؟؟

دوست خوبم
جدا از درست و غلط خطی که قرمز کردم
حرف های خوشگل رو ما نمی زنیم
ریاست محترم جمهور می زنن که میگم توی این کشور یک نفر هم گشته نداریم
حرفهایی زیادی خوشگل، که وقاحت خاص خودشون رو هم نیازمندند

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
خداییش با این جمله موافقم !!!! ایشون گفتن توی کشور کسی نیست که به نون شب محتاج باشه . ولی من حاضرم همین الان ببرمش جاهایی به نون شبشون که هیچ ، به هزارتا چیز ضروری تر از نون شب هم محتاجن !!!
آدم خوبه قبل از اینکه حرف بزنه کمی هم فکر کنه !

Sarp

مدیر بازنشسته
خداییش با این جمله موافقم !!!! ایشون گفتن توی کشور کسی نیست که به نون شب محتاج باشه . ولی من حاضرم همین الان ببرمش جاهایی به نون شبشون که هیچ ، به هزارتا چیز ضروری تر از نون شب هم محتاجن !!!
آدم خوبه قبل از اینکه حرف بزنه کمی هم فکر کنه !
اتفاقا فکر کرده و حرف زده

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست خوبم
جدا از درست و غلط خطی که قرمز کردم
حرف های خوشگل رو ما نمی زنیم
حرفهایی زیادی خوشگل، که وقاحت خاص خودشون رو هم نیازمندند

حرفهای خوشگل که فقط ظاهرش خوشگله رو بنده محکوم میکنم. حالا هر کسی هم این حرفو بزنه.

رییس جمهور بزنه یا روانشناس.

در ضمن این حرفای خوشگل برابری و رفاه بیشتر و تساوی حقوق زن و مرد رو عموما غرب از اون او میزد که در عمل شده استفاده هر چه بیشتر از زن.

Nooshin-M

عضو جدید
یک تحمل داره ........یه کم راجع به زن ها تحقیق کن بعد صحبت کن
شما چرا فکر می کنی همه کشته مرده و پول و جاه طلبی هستن؟؟؟ هر کس به دلیلی که برای خودش منطقی و محترمه راهی رو انتخاب می کنه .........همسر شما خونه داره و این موضوع روحش رو ارضاء میکنه..................من شاغلم و شغلم باعث ارضای روحیمه............فکر نمیکم لازم باشه کسی برای من دلسوزی کنه........من راهم رو خودم انتخاب کردم و ازش راضی هم هستم.

خانومی چرا زود جبهه میگیری؟؟؟!!!

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما دلت واسه ما زنا نسوزه! تابستون فقط 3 ماهه بعدش هوا خنک میشه!
در ضمن خانومایی هم که شاغل نیستن هم بالاخره باید از خونه بیرون بیان دیگه! نمیشه چون زن هستن و لطیف و نازو مامانی (!!!) سه ماه تو خونه بمونن! اگه بمونن فرقشون با زندانی چیه؟
مثلا من که دانشجو ام چی؟ چون گرمه نباید برم بیرون؟ کلاس آموزشی نرم؟ آخه این حرفا یعنی چی؟ واقعاً؟
مثل پرنده ی توی قفس که همه ی امکانات رفاهی و حتی امنیت از دست گربه (!) رو داره ولی هیچ وقت به اندازه یه پرنده آزاد خوشحال نیست
زن و مرد تو هر چی تفاوت داشته باشن تو تحمل گرما ندارن!
کلا تحمل شرایط سخت واسه زنها راحت تره، مردا خیلی زود از کوره در میرن!

شما چرا فکر می کنی همه کشته مرده و پول و جاه طلبی هستن؟؟؟ هر کس به دلیلی که برای خودش منطقی و محترمه راهی رو انتخاب می کنه .........همسر شما خونه داره و این موضوع روحش رو ارضاء میکنه..................من شاغلم و شغلم باعث ارضای روحیمه............فکر نمیکم لازم باشه کسی برای من دلسوزی کنه........من راهم رو خودم انتخاب کردم و ازش راضی هم هستم.

:gol:

در ضمن خانومایی هم که شاغل نیستن هم بالاخره باید از خونه بیرون بیان دیگه! نمیشه چون زن هستن و لطیف و نازو مامانی (!!!) سه ماه تو خونه بمونن! اگه بمونن فرقشون با زندانی چیه؟
مثلا من که دانشجو ام چی؟ چون گرمه نباید برم بیرون؟ کلاس آموزشی نرم؟ آخه این حرفا یعنی چی؟ واقعاً؟
مثل پرنده ی توی قفس که همه ی امکانات رفاهی و حتی امنیت از دست گربه (!) رو داره ولی هیچ وقت به اندازه یه پرنده آزاد خوشحال نیست