دعوت به همكاري براي دوره مطالب سراميكي

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
با نام خدا

سلام به همگي دوستان عزيز

چند مدت پيش برنامه اي قصد داشتيم اجرا كنيم كه طي آن،‌ اطلاعات مربوط به سراميك رو يه دوره اي بكنيم،‌حتي بنده برنامه اي (
برنامه مطالعاتي.doc)نوشتم تا بتونيم به كمك يه سري از دوستان به هدفمون برسيم، اولين تاپيك رو هم با عنوان بخش اول: كريستالوگرافي و آشنايي با پيوندها و دياگرامهاي فازي ايجاد كرديم ولي بنا به دلايلي شرايطي به گونه اي پيش نرفت كه ادامه بديم

حال، بعد از گذشت مدتي، تصميم گرفتم در اين مدتي كه هستم، اين برنامه رو دوباره اجراييش كنم و خوشحال ميشم كه دوستان هم مرا در اين امر ياري كنن؛‌البته خانم nano.gemini براي اينكار اظهار تمايل كردن و منتظرم تا دوستان ديگه كه مايل هستند در اين كار ما را ياري كنند. مسلما الان فصل امتحاناته و دوستان هم زياد وقت ندارن، ولي همين كه اظهار تمايل كافيه تا بعدا ان شاءاله هماهنگي ها انجام خواهد شد.

روند كار هم به اين صورته كه در هر زمنيه اي از زمنيه هايي كه در فايل
برنامه مطالعاتي.doc اشاره شده، شخصي مسئوليتش را بر عهده بگيرد و در مورد اون موضوع پاورپوينتي درست كنند و اطلاعات مفيد و مختصر در اون مورد را در آن پاورپوينت بياورند؛ از طرفي هم اگه براشون مقدوره در يك فايل pdf اطلاعات كاملتر رو گردآوري كنند. فايل پاورپوينت رو براي نمايش عموم در تالار قرار ميديم و فايل pdf‌را تنها به كسانيكه در اين تاپيك اظهار تمايل كردن قرار ميديم و به كساني كه واقعا به اين فايل احتياج دارن. بدين صورت هم براي خودمون يه دوره خوب انجام ميشه و هم اينكه در مورد سراميك و پيش نيازهاي اون اطلاعات خوب و مفيد براي دوستان ديگر قرار ميديم تا آشنايي مفيد و مختصري با اين گرايش دستشون بياد.

همچين كاري رو بنده در تاپيك
پيزوالكتريك براي نمونه در مورد پيزوالكتريك ها انجام دادم، و ان شاءاله اين كار رو براي بقيه مواردي كه در برنامه آمده انجام خواهيم داد.

اگر پيشنهادي يا انتقادي داريد خوشحال ميشم در همين تاپيك قرار بدين تا به يه جمع بندي خوبي برسيم.

منتظر حضور دوستان هستم

موفق و سلامت و شاد باشيد

m_mahdi_tbt

عضو جدید
با عرض سلام و آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان
بنده ضمن تشکر و قدردانی از جناب مهندس m4material که همیشه حضور مفید و پر ثمرشون رو تو تالار حس کردیم
موافقت و آمادگی همکار خودم رو تو این زمینه اعلام میکنم
بنده علاقه دارم تو زمینه های زیر کارم رو شروع کنم :
1- خواص سرامیک ها ( خواص حرارتی)
2-فرآیندهای قبل از پخت ( فرآیند شکل دهی )
بنده منتظر ابلاغ شما برای شروع کار هستم جناب مهندس m4material

موفق و پیروز باشید:gol:

m4material

مدیر تالار
اول ممنون بابت ایده خوبتون مهندس
من از 15 تیر به بعد هسام در خدمتتون البته اگر فابل بدونید.
سلام
خيلي لطف كرديد،‌خوشحال ميشم در كنارمون باشيد
اميدوارم در تمام مراحل زندگيتون، مخصوصا امتحانات پيش رو ،موفق و سربلند باشيد:gol:

با عرض سلام و آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان
بنده ضمن تشکر و قدردانی از جناب مهندس m4material که همیشه حضور مفید و پر ثمرشون رو تو تالار حس کردیم
موافقت و آمادگی همکار خودم رو تو این زمینه اعلام میکنم
بنده علاقه دارم تو زمینه های زیر کارم رو شروع کنم :
1- خواص سرامیک ها ( خواص حرارتی)
2-فرآیندهای قبل از پخت ( فرآیند شکل دهی )
بنده منتظر ابلاغ شما برای شروع کار هستم جناب مهندس m4material

موفق و پیروز باشید:gol:

سلام آقا مهدي عزيز
چوب كاري ميفرماييد، ما پيش شما درس پس ميديم:redface:
خيلي خوشحالم كه در اين تاپيك شما رو هم ميبينم،‌ حضور هر يك از دوستان به خصوص شما باعث ارتقاي فعاليتهامون ميشه ان شاءاله
اجازه بدين تا دوستان امتحاناتشون به خوبي تموم بشه ان شاءاله، بعد مزاحمتون ميشيم حتما
شما هم اگه وقت اضافي داريد، اگه دوست داشتيد ميتونيد توي همون زمينه هايي كه اظهار تمايل كرديد (اگه با روند اين حقير در اين تاپيك و نحوه پاورپوينت موافقيد) فعاليت كنيد تا ان شاءاله بعد از فراغت دوستان مقداري از كار پيش رفته باشه
با آرزوي موفقيت براي همه دوستان:gol:

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نام خدا

سلام به همگي دوستان عزيز

چند مدت پيش برنامه اي قصد داشتيم اجرا كنيم كه طي آن،‌ اطلاعات مربوط به سراميك رو يه دوره اي بكنيم،‌حتي بنده برنامه اي (
برنامه مطالعاتي.doc)نوشتم تا بتونيم به كمك يه سري از دوستان به هدفمون برسيم، اولين تاپيك رو هم با عنوانبخش اول: كريستالوگرافي و آشنايي با پيوندها و دياگرامهاي فازي ايجاد كرديم ولي بنا به دلايلي شرايطي به گونه اي پيش نرفت كه ادامه بديم

حال، بعد از گذشت مدتي، تصميم گرفتم در اين مدتي كه هستم، اين برنامه رو دوباره اجراييش كنم و خوشحال ميشم كه دوستان هم مرا در اين امر ياري كنن؛‌البته خانم nano.gemini براي اينكار اظهار تمايل كردن و منتظرم تا دوستان ديگه كه مايل هستند در اين كار ما را ياري كنند. مسلما الان فصل امتحاناته و دوستان هم زياد وقت ندارن، ولي همين كه اظهار تمايل كافيه تا بعدا ان شاءاله هماهنگي ها انجام خواهد شد.

برنامه مطالعاتي.doc اشاره شده، شخصي مسئوليتش را بر عهده بگيرد و در مورد اون موضوع پاورپوينتي درست كنند و اطلاعات مفيد و مختصر در اون مورد را در آن پاورپوينت بياورند؛ از طرفي هم اگه براشون مقدوره در يك فايل pdf اطلاعات كاملتر رو گردآوري كنند. فايل پاورپوينت رو براي نمايش عموم در تالار قرار ميديم و فايل pdf‌را تنها به كسانيكه در اين تاپيك اظهار تمايل كردن قرار ميديم و به كساني كه واقعا به اين فايل احتياج دارن. بدين صورت هم براي خودمون يه دوره خوب انجام ميشه و هم اينكه در مورد سراميك و پيش نيازهاي اون اطلاعات خوب و مفيد براي دوستان ديگر قرار ميديم تا آشنايي مفيد و مختصري با اين گرايش دستشون بياد.

پيزوالكتريك براي نمونه در مورد پيزوالكتريك ها انجام دادم، و ان شاءاله اين كار رو براي بقيه مواردي كه در برنامه آمده انجام خواهيم داد.

اگر پيشنهادي يا انتقادي داريد خوشحال ميشم در همين تاپيك قرار بدين تا به يه جمع بندي خوبي برسيم.

منتظر حضور دوستان هستم

موفق و سلامت و شاد باشيد

سلام
ايده بسيار جالبيه من هم بعد امتحانات در خدمتتون هستم.
تا جايي كه حضور ذهن دارم به جز ديرگداز كه ازش متنفرم به بقيه دروس علاقه دارم...
اميدوارم اين طرح با همت همه خيلي خوب جلو بره...

m.s.c

عضو جدید
سلام

اتفاقا بنده برعکس عشقم توی دانشگاه دیرگداز بود و چیزهای زیادی هم در مورد این درس شیرین بلد بودم .در این زمینه من در خدمتم؟!

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
با سلام و درود بر تمام مهندسین مواد
اول از همه می خوام از دوست خوبم m4material تشکر کنم تاپیک بسیار جالب و مفیدی است
دوم از همه با ارادت خدمت دوست خوبم مهدی tbt و ghzshadow
.
بنده به شخصه خیلی خوشحال می شم اگه کمکی ازم بر میاد دریغ نمی کنم... خیلی خووبه می تونم خیلی نکات از شما سروران و بزرگان یاد بگیرم...
.
در هر زمینه ای راجع به سرامیک باشه همکاری لازم را خواهم داشت. نانو سرامیک - بیو سرامیک - الکتروسرامیک - دما بالا - دیرگداز - سرامیک های ساختمانی - سیمان - کامپوزیت های پایه سرامیکی - سرمت ها - پرسلان ها - لعاب ها - و ده ها موضوع...
اما به این موارد بیشتر مسلط هستم:)
1.بیومواد سرامیکی و مهندسی سطح در پزشکی
2.دیرگدازهای نوین عمدتا آلومینایی
3.پوشش های نوین

با سپاس

m_mahdi_tbt

عضو جدید
سلام
خيلي لطف كرديد،‌خوشحال ميشم در كنارمون باشيد
اميدوارم در تمام مراحل زندگيتون، مخصوصا امتحانات پيش رو ،موفق و سربلند باشيد:gol:

سلام آقا مهدي عزيز
چوب كاري ميفرماييد، ما پيش شما درس پس ميديم:redface:
خيلي خوشحالم كه در اين تاپيك شما رو هم ميبينم،‌ حضور هر يك از دوستان به خصوص شما باعث ارتقاي فعاليتهامون ميشه ان شاءاله
اجازه بدين تا دوستان امتحاناتشون به خوبي تموم بشه ان شاءاله، بعد مزاحمتون ميشيم حتما
شما هم اگه وقت اضافي داريد، اگه دوست داشتيد ميتونيد توي همون زمينه هايي كه اظهار تمايل كرديد (اگه با روند اين حقير در اين تاپيك و نحوه پاورپوينت موافقيد) فعاليت كنيد تا ان شاءاله بعد از فراغت دوستان مقداري از كار پيش رفته باشه
با آرزوي موفقيت براي همه دوستان:gol:

اختیار دارین قربان ما افتخار شاگردی شما رو داریم
با روندتون که کاملا موافقم اون پاورپوینتی که زحمت کشیده بودین برای پیزوالکتریک ها رو مطالعه کردم بسیار لذت بردم ممنون بابت زحماتی که میکشید:gol:
پایدار و پیروز باشید

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
با نام خدا

سلام به همگي دوستان عزيز

برنامه مطالعاتي.doc)نوشتم تا بتونيم به كمك يه سري از دوستان به هدفمون برسيم، اولين تاپيك رو هم با عنوانبخش اول: كريستالوگرافي و آشنايي با پيوندها و دياگرامهاي فازي ايجاد كرديم ولي بنا به دلايلي شرايطي به گونه اي پيش نرفت كه ادامه بديم

منتظر حضور دوستان هستم

موفق و سلامت و شاد باشيد

بابت پاورپوینت... واقعا زیبا بود لذت بردم خیلی عالی بودد

m4material

مدیر تالار
سلام.
فکر خیلی جالبی هستش.
منم بعد امتحانات هستم.:smile:

با سلام و درود بر تمام مهندسین مواد
اول از همه می خوام از دوست خوبم m4material تشکر کنم تاپیک بسیار جالب و مفیدی است
دوم از همه با ارادت خدمت دوست خوبم مهدی tbt و ghzshadow
.
بنده به شخصه خیلی خوشحال می شم اگه کمکی ازم بر میاد دریغ نمی کنم... خیلی خووبه می تونم خیلی نکات از شما سروران و بزرگان یاد بگیرم...
.
در هر زمینه ای راجع به سرامیک باشه همکاری لازم را خواهم داشت. نانو سرامیک - بیو سرامیک - الکتروسرامیک - دما بالا - دیرگداز - سرامیک های ساختمانی - سیمان - کامپوزیت های پایه سرامیکی - سرمت ها - پرسلان ها - لعاب ها - و ده ها موضوع...
اما به این موارد بیشتر مسلط هستم:)
1.بیومواد سرامیکی و مهندسی سطح در پزشکی
2.دیرگدازهای نوین عمدتا آلومینایی
3.پوشش های نوین

با سپاس

منم هستم.
البته بعد از امتحانا.;)

سلام

من دانش زیادی ندارم ولی باز هم روی کمک بنده میتونید حساب کنید.

سلام به همگي دوستان عزيزم

خيلي خيلي خوشحالم از حضور همگي شما دوستان:redface::gol:

اميدوارم كار خوبي از كار در بياد ان شاءاله

ان شاءاله تا آخر هفته ديگه به يه جمع بندي برسيم و از شنبه دو هفته ديگه كار رو شروع ميكنيم.;)

از همه شما دوستان عزيزي كه موارد مورد علاقشونو ذكر نكردن خواهش ميكنم تا هفته آينده ذكر كنند كه در چه مواردي تمايل به همكاري هستند تا تقسيم وظايف صورت بگيره ان شاءاله

با تشكر از شما دوستان عزيز و آرزوي موفقيت و سلامتي براي تك تك شما :gol::gol::gol:

ياحق

m4material

مدیر تالار
بابت پاورپوینت... واقعا زیبا بود لذت بردم خیلی عالی بودد

خواهش ميكنم عزيز
زيادم خوب نبود!:redface: زياد سرش وقت نذاشتم، سريع درست كردم كه فقط يه نمونه براي كار داشته باشم;)
خوشحالم اينجا ميبينمت
اميدوارم بتونيم از اطلاعات متخصص تالار هم استفاده كنيم:gol:
شاد و سلامت و موفق باشي
ياحق

nano.gemini

عضو جدید
ایده ی خیلی خوبیه ولی من یه چیزی به ذهنم رسیده! میگم اگه پاورپوینت ها رو برای همه روی سایت بذاریم، ممکنه کسایی به عنوان سمینار آماده ازشون استفاده کنن. مشکلی نداره از نظر شما؟؟؟:que:

m4material

مدیر تالار
ایده ی خیلی خوبیه ولی من یه چیزی به ذهنم رسیده! میگم اگه پاورپوینت ها رو برای همه روی سایت بذاریم، ممکنه کسایی به عنوان سمینار آماده ازشون استفاده کنن. مشکلی نداره از نظر شما؟؟؟:que:

سلام
چرا ، اتفاقا خيلي هم مشكل داره;)
اينم چاره داره
اگه شما فايل بنده در تاپيك پيزوالكتريك دانلود كنيد و ببينيد، مشاهده ميكنيد كه اولا به صورت presentation ذخيره شده و نميشه ويرايشش كرد،‌از طرفي اسممو اولش وارد كردم،‌اونم اسم كاربريمو كه چون نميشه ويرايشش كرد ، كسي نميتونه سوءاستفاده كنه، از طرفي ميتونيم براي محكم كاري، در هر اسلايد، يه پانويسي با عنوان "تمام حقوق براي باشگاه مهندسان ايران محفوظ است"بذاريم كه ديگه اصلا نشه براي ارائه ازش استفاده كرد.
خوبه؟:)
موفق باشيد:gol:

nano.gemini

عضو جدید
سلام
چرا ، اتفاقا خيلي هم مشكل داره;)
اينم چاره داره
اگه شما فايل بنده در تاپيك پيزوالكتريك دانلود كنيد و ببينيد، مشاهده ميكنيد كه اولا به صورت presentation ذخيره شده و نميشه ويرايشش كرد،‌از طرفي اسممو اولش وارد كردم،‌اونم اسم كاربريمو كه چون نميشه ويرايشش كرد ، كسي نميتونه سوءاستفاده كنه، از طرفي ميتونيم براي محكم كاري، در هر اسلايد، يه پانويسي با عنوان "تمام حقوق براي باشگاه مهندسان ايران محفوظ است"بذاريم كه ديگه اصلا نشه براي ارائه ازش استفاده كرد.
خوبه؟:)
موفق باشيد:gol:
بله، عالیه;)
فقط باید به منم یاد بدید که چجوری پاورقی بذارم و به صورت presentation ذخیره کنم!!!:D

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
بله، عالیه;)
فقط باید به منم یاد بدید که چجوری پاورقی بذارم و به صورت presentation ذخیره کنم!!!:D

به نظر منم این کار یه خورده مشکل داره، بایستی حس تحقیق بین بچه ها باشه، با این کار یه خورده عذر میخوام، آماده کاریه، که خیلی کار جالبی نیست...

Melted_Boy

کاربر ممتاز
آقا بنده هم در مورد بیومتریال های سرامیکی و مهندسی بافت و مباحث بین رشته ای اون در خدمتتون هستم اگر به مباحث مربوطه ارتباطی پیدا کنه...

موفق باشید:gol:

m4material

مدیر تالار
بله، عالیه;)
حتما ان شاءاله:redface:
به نظر منم این کار یه خورده مشکل داره، بایستی حس تحقیق بین بچه ها باشه، با این کار یه خورده عذر میخوام، آماده کاریه، که خیلی کار جالبی نیست...
اتفاقا دقيقا اينجوري حس تحقيق بالا ميره ديگه؛‌چون تمام دوستان يه زمينه رو براي تحقيق انتخاب ميكنن و نتايج تحقيقشونو به دو صورت pdf و ppt در ميارن و فايل ppt ‌رو هم براي آشنايي غيرسراميكيها و خود سراميكها در تالار قرار ميديم
فقط چون حوزه تحقيق زياده ، مسئوليتها تقسيم ميشه تا همه بتونن در تحقيق شركت كنند
در ضمن، اون فايل ppt كه در تالار قرار داده ميشه چكيده تحقيق دوستان ميشه و لزوما تمام تحقيق نيست، پس اصلا آماده كاري نميشه و از طرفي هم چون ارائه پاورپوينت ها با محدوديتهايي همراه هست كه قبلا هم ذكر كردم، پس هيچ كس هم نميتونه ازشون سوءاستفاده كنه
خب حالا به نظرتون بازم مشكلي داره؟اتفاقا خيلي خوبه كه دوستان مثل Melted_Boy و nano.geminiعزيز سوالشون رو بگن تا مسايل شفاف تر بشه:smile:
آقا بنده هم در مورد بیومتریال های سرامیکی و مهندسی بافت و مباحث بین رشته ای اون در خدمتتون هستم اگر به مباحث مربوطه ارتباطی پیدا کنه...

ان شاءاله حتما مزاحمت ميشيم عباس آقاي گل:gol: ;)

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز

خیلی خوشحال می شیم بشه ازتون استفاده کنیم... ممنون موضوعات جالبیه!!!

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
منم در مورد شیشه و شیشه سرامیک میتونم یه کمک هایی بکنم ...

یکی از جالب ترین و پیشرفته ترین مباحث در مهندسی مواد همین شیشه و شیشه سرامیک هاست!!!
درود بر شما ... حتما از شما استفاده می کنیم!!! امیدوارم بتونیم ازتون یادگیری کنیم!!

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از جالب ترین و پیشرفته ترین مباحث در مهندسی مواد همین شیشه و شیشه سرامیک هاست!!!
درود بر شما ... حتما از شما استفاده می کنیم!!! امیدوارم بتونیم ازتون یادگیری کنیم!!

:smile:
لطف دارین.
البته من فعلا کم تجربه هستم !!!
ولی به خاطر پروژه ام رو این مورد دارم کار میکنم.
امیدوارم بتونم کمک کنم ...

m4material

مدیر تالار
سلام به همگي شما دوستان عزيز
اميدوارم خوب و خوش و سلامت باشيد
ببخشيد بابت تاخيري كه ايجاد شد، از طرفي متاسفانه خودم مقداري درگير بودم و از طرفي منتظر بودم امتحانات دوستان تموم بشه، البته فكر كنم هنوزم براي عده اي از دوستان تموم نشده
بهرحال، بهتر ديدم اصول كار و مبحث بندي رو براتون اينجا بذارم تا هم شما ببينيد و نظر بدين و هم اينكه اگه عده اي ديگر از دوستان مخالف زمينه هايي بودند كه براشون در برنامه قرار دادم، همين جا اعلام كنند.
اين برنامه اي كه بر اساس علايق دوستان قرار دادم، لطفا حتما دانلود كنيد.
دانلود
اما اصول كار رو با اجازتون همينجا مينويسم، اگه نظري داشتيد حتما تا پنجشنبه بيان كنيد بي زحمت كه قبل رفتنم سوالي ديگه نمونه

1. اين برنامه تنها براي جمع آوري اطلاعات و مرور آن و آشنايي دوستان از گرايش خودمان و از رشته هاي ديگر با سراميك مي باشد و همانطور كه در ادامه اشاره خواهد شد، اصول كلي نبايد به طوري باشد كه از آن اطلاعات سوءاستفاده شود.
  2. روند تحقيق بر اساس فايل مي باشد و هر كس بنا به تمايلات و اطلاعات خويش ميتواند از يك موضوع جزئي(مانند كار بر روي يه سراميك خاص مانند پيروالكتريكها) تا موضوعي كلي(مانند كل لعاب) تحقيق انجام دهد كه مسئوليت هماهنگي و چيدمان تحقيقات به عهده مسئول تاپيك خواهد بود.
  3. بعد از اتمام تحقيقات، به دو صورت ذخيره بشود؛ يكي به صورت Pdf كه شامل اطلاعات كاملتر و مبسوط تري از آن زمينه تحقيقاتي باشد و يكي هم به صورت فايل ppt كه چكيده اي از همان فايل Pdf باشد. فايل ppt براي نمايش و اطلاع عموم در اين باشگاه قرار داده ميشود(مانند تاپيك پيزوالكتريك) و فايل Pdf به صورت خصوصي تنها براي افراد خاص ارسال ميشود.
  4. اين تاپيك (يعنيدعوت به همكاري براي دوره مطالب سراميكي)، به عنوان مركز تصميم گيريها و ارائه پيشنهادها و انتقادات باقي خواهد ماند و قرار دادن تاپيكهايي كه شامل پاورپوينتهاي دوستان مي باشد به قرار زير خواهد بود. به اين صورت كه دوستان ابتدا ، تاپيكي جداگانه براي پاورپوينتهاي خود ميزنند(مانند تاپيك پيزوالكتريك )و بعد در تاپيك .::آرشيو تحقيقات سراميكي::. در پستي جداگانه نشاني تاپيك خودشان را كه حاوي پاورپوينتشان هست قرار ميدهند(مانند نمونه اي كه در تاپيك .::آرشيو تحقيقات سراميكي::قرار دادم) البته لازم به ذكر است كه در تاپيك ن .::آرشيو تحقيقات سراميكي::بايستي اسپم گذاشته بشه و هرگونه پستي غير از نشاني تاپيكي كه حاوي فايل ppt باشد با نظر مدير محترم بدون اطلاع رساني پاك مي شود و تنها براي آرشيو مطالب مورد استفاده قرار ميگيرد و همچنين اگر مدير صلاح دونستند "مهم" بشود.
  5. در تاپيكهايي كه خود دوستان براي ارائه كارشون قرار ميدن، تنها فايل ppt رو قرار بدن و فايل pdf رو نزد خود نگاه دارند.
  6. فايل pdf تنها به دوستاني داده خواهد شد كه در اين برنامه شركت داشته باشند و فايل ppt‌از زمينه تحقيقاتي خودشان رو ارائه داده باشند. براي مثال اگر كسي در مورد لعاب بايستي كار كنه، فايل ppt خود را در تاپيكي جداگانه در تالار سراميك قرار ميدهد و در تاپيك .::آرشيو تحقيقات سراميكي::در پستي جداگانه اطلاع رساني ميكند و فايل pdf را براي كساني كه در تاپيك پست داشته باشند و براي خودشان فايل ppt در تالار داشته باشند به اشتراك ميگذارد.
  7. ان شاءاله اگه تعداد فايلهاي ppt زياد شد، وبلاگ يا سايتي با عنوان آشنايي با سراميك زده خواهد شد.
  8. در تاپيكهايي كه دوستان قرار ميدهند، در ابتداش " تحقيق(با رعايت شماره)" (مانند : "تحقيق1 : پيزوالكتريك" كه در تاپيك .::آرشيو تحقيقات سراميكي:: آورده شده و اگه همگي موافق بوندند رعايت شود و بنده هم به مدير ميگم كه تاپيكوم به "تحقيق1:پيزوالكتريك) تغيير بده)زده بشه تا نظمي در تاپيكها رعايت شود.
  9. اگر دو نفر در يك زمينه قصد فعاليت دارند، ميتوانند با مسئول تاپيك هماهنگ كنند تا با تقسيم اطلاعات ، فايلppt مشتركي ارائه كنند.
  10. در فايلهاي پاورپوينتي كه ارائه ميكنيد، در ابتدا، نام كاربري خود را قرار دهيد و نام خودتان را حدالمقدور قرار ندهيد، همچنين فايلها را به صورت غير قابل ويرايش ذخيره كنيد و در تالار قرار دهيد (براي اينكار در هنگام save فايلتان ، از گزينه PowerPoint show ‌از منوي save as استفاده نماييد) و همچنين زيرنويسي با عنوان "باشگاه مهندسان ايران" قرار دهيد(براي اينكار از گزينه insert‌در قسمت tabهاي صفحه اصلي PowerPoint ، گزينه Header & footer‌را انتخاب نماييد و از پنجره باز شده، قسمت footer‌را كليك كنيد و عبارت "باشگاه مهندسان ايران" را وارد نماييد تا با انجام كارهاي ياد شده در اين مورد باعث سوءاستفاده از فايلهاتون بشويد.
  11. خواهشا در فايلهاتون اصول ارائه پاورپوينت را رعايت نماييد( مقدمه، فهرست، استفاده از اشكال و جداول در صورت وجود، مراجع و غيره) تا در شان مهندسان سراميك باشد.

ببخشيد كه طولاني شد، ممنون ميشم اگه در مورد گزينه ها انتقاد يا پيشنهادي داريد حتما بيان كنيد. با توجه به اينكه مدتي در خدمت دوستان نخواهم بود، مسئوليت تاپيك رو به Hamid_MadNess يا m_mahdi_tbt ميسپارم و از ازشون درخواست ميكنم اين مسئوليت را بپذيرند و يكي از اين دو عزيز يا هردوشون هماهنگي ها و رعايت ضابطه ها رو بر عهده داشته باشند.
درمواردي كه اشاره كردم، بعضا مطالبي آوردم كه شايد شما دوستان بهتر از بنده حقير بدونيد، ولي خب اينو براي كل دوستان در حال حاضر و در آينده نوشتم و اميدوارم جسارتي به دوستان نكرده باشم.
در ضمن نام خودمو در برنامه ذكر نكردم، چون مدتي نخواهم بود و شايد نتونم برسم كه كار خوب و مفيد انجام بدم، پس ان شاءاله بعد از برگشتنم من هم به جمعتون اضافه ميشم، پس همه موضوعات رو انتخاب نكنيدا
:)
اميدوارم همواره موفق و سلامت باشيد :gol:
منتظر نظراتون هستم
التماس دعا
ياحق

m_mahdi_tbt

عضو جدید
با سلام و تشکر از دوست خوبم m4material که به بنده لطف داشتن
بنده با کمال میل این مسئولیت و قبول میکنم اما بعنوان دستیار و شاگرد دوست خوبم مهندس حمید که انشالله از اطلاعات و تجاربشون تو این راه پیش رو استفاده میکنیم

پیروز باشید
یا الله

Melted_Boy

کاربر ممتاز
حتما ان شاءاله:redface:

اتفاقا دقيقا اينجوري حس تحقيق بالا ميره ديگه؛‌چون تمام دوستان يه زمينه رو براي تحقيق انتخاب ميكنن و نتايج تحقيقشونو به دو صورت pdf و ppt در ميارن و فايل ppt ‌رو هم براي آشنايي غيرسراميكيها و خود سراميكها در تالار قرار ميديم
فقط چون حوزه تحقيق زياده ، مسئوليتها تقسيم ميشه تا همه بتونن در تحقيق شركت كنند
در ضمن، اون فايل ppt كه در تالار قرار داده ميشه چكيده تحقيق دوستان ميشه و لزوما تمام تحقيق نيست، پس اصلا آماده كاري نميشه و از طرفي هم چون ارائه پاورپوينت ها با محدوديتهايي همراه هست كه قبلا هم ذكر كردم، پس هيچ كس هم نميتونه ازشون سوءاستفاده كنه
خب حالا به نظرتون بازم مشكلي داره؟اتفاقا خيلي خوبه كه دوستان مثل Melted_Boy و nano.geminiعزيز سوالشون رو بگن تا مسايل شفاف تر بشه:smile:

ان شاءاله حتما مزاحمت ميشيم عباس آقاي گل:gol: ;)

من بهترین روش رو برای ارائه ی مطالب دوستان مه میخوان بذارن این هستش که در پاورپوینت، اونو به صورت PNG Portable Network Graphics Format ذخیره کنن، بعد اونو آپلود کنن...!!!

محبت داری شما آقا مهدی!!!
در خدمتیم!!!

سلام
ایده جالب و مناسبی برای به روز بودن ماتریالیسها ارائه دادید
این ایده قابل تحسینه
فقط به بند سوم برنامه ی مطالعاتی ، قسمت منابع پیشنهادی کتاب خواص مکانیکی تالیف مالوین آیزنشتات ترجمه ی اقای اردکانی چاپ شده در نشر دانشگاهی را هم اضافه نمایید
با سپاس
مهراد

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان
با تشکر از دوست خوبم m4material که واقعا زحمت می کشن و حضورشون تو تالار واقعا مفید و مستمر ثمر است.
.
من با کمک دوست بسیار عزیزم مهدی tbt که ایشون از اساتید بنده هستند و باید بیش از اینها از ایشون بهره علمی گرفت. همکاری لازم را خواهم داشت!!!
.
فقط این امتحان پایان ترم ام تموم شه میام و همکاری لازم رو انجام می دهم!!!
.
سعی کنید از موضوعات تکراری و پرواضح دوری بشه و حدالامکان از موضوعات پایه سرامیکی استفاده کنید... هر شخصی مایل باشه در این موضوع کمک کنه همکاری لازم را داشته باشه!!! از اسپم کردن در تاپیکی که m4material ذکر کردند خوددداری کنید و قوانین رو رعایت بفرمایید تا بتونیم راحت موضوعات بسیار بروز و مفیدی را جمع آوری کنیم و از همدیگر مطالب زیادی یاد بگیریم!!!
.
از 13 تیر به بعد در خدمتتون هستم!!!
موفق و پاینده باشید.!!!
.

آخرین ویرایش: