مجله تخصصی بچه های کامپیوتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
دوستان، از همگی خواهش میکنم بحث رو خاتمه بدید.
سانان جان، اینجا نه من، نه پوریا نه راسل عزیزم، هیچ کدوم ادعایی نداریم. از همه هم خودمون رو پايين تر می بینیم، تیم مدیریت چیزی جدای بچه های اینجا نیست، مگه شرکته خاصیه که اینجوری اسم مدیریت روش میذاری؟ :surprised:
در مورد تخلفات، کمی ها یا کاستی های مدیریت تالار در تاپيک مربوطه هرچه دلت میخواد میتونی بنویسی، من هم پاکش نمیکنم فقط درست انتقاد کن.
از همه دوستای گلم هم ممنونم و امیدوارم به نتایج خوبی برست و مانند تالار برق، بسیار موفق باشی :gol:

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلاااااام دوستان
کجایین؟
ان شااله اونایی که امتحان دارن ، نتیجه عالی بگیرن و بقیه هم رو قسمت های مجله کار کنن،

علی آقا (2) برای بخش آموزش نرم افزار
من با نرم افزار های لینوکس آشنا نیستم، پس نرم افزارهای لینوکس با شما ،
و برای نرم افزارهای ویندوز هم دارم آماده می کنم کارو و به زودی تموم میشه،

برای بخش 10 (برنامه سازی) منتظر آقا تورج هستم و اگر ایشون فرصت ندارن، به من بگن خودم آماده می کنم کارو .

بخش فناوری هم که قبلا هماهنگی شده ;)

موفق باشین :gol::gol::gol:

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلاااااام دوستان
کجایین؟
ان شااله اونایی که امتحان دارن ، نتیجه عالی بگیرن و بقیه هم رو قسمت های مجله کار کنن،

علی آقا (2) برای بخش آموزش نرم افزار
من با نرم افزار های لینوکس آشنا نیستم، پس نرم افزارهای لینوکس با شما ،
و برای نرم افزارهای ویندوز هم دارم آماده می کنم کارو و به زودی تموم میشه،

برای بخش 10 (برنامه سازی) منتظر آقا تورج هستم و اگر ایشون فرصت ندارن، به من بگن خودم آماده می کنم کارو .

بخش فناوری هم که قبلا هماهنگی شده ;)

موفق باشین :gol::gol::gol:

سلام...
بله...
در مورد هر بخش...به غیر از بخشهایی که باید توش همه ی اعضا فعالیت کنند.... مثلا بخش کمک....
بخشهایی مثل آموزش نرم افزار بهتر هستش..که هر بار یک نفر یه نرم افزار رو آموزش بده.....حتی میشه برای این کار اولویت بندی کرد.... اگه خواستید اولین بخش رو هم خودم بدم... ولی حالا چه نرم افزاری رو آموزش بدم؟؟؟ :)
این مدلی دیگه در دراز مدت هر مطلب راحتتر گیر میاد.....
:)
با تشکر....

آخرین ویرایش توسط مدیر:

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
چگونه یک مجله طراحی کنیم ؟؟
آموزشی طراحی گرافیکی یک مجله دون شک طراحی یک مجله حتی برای حرفه ای ترین طراحان نیز یک پروسه طاقت فرسا و طولانی خواهد بود. اما با آموزش های بسته ای که پیش رو دارید، مراحل طراحی توسط برنامه های Photoshop و Indesign به گونه ای آموزش داده شده که به سادگی شما قادر به طراحی هر مجله ای با هر موضوعی خواهید بود.

در این مجموعه پنج بخش مقدمه، مبانی، کار با تصاویر، کار با متن و دریافت خروجی به تفکیک طراحی مجلات را توضیح میدهد. (جزئیات مراحل آموزشی را در ادامه مطلب ملاحظه فرمائید)
با استفاده از فایل های تمرین این مجموعه و صرف کمترین زمان به یک طراح و تصویرساز مجله مبدل شوید.

قسمت های این مجموعه ی بی نظیر شامل عناوین زیر میباشد :

مقدمه:
- نحوه استفاده از فایل های ضمیمه آموزشی
- نحوه طراحی محیط اولیه پروژه
- نحوه تفکیک مراحل طراحی
مبانی طراحی:
- انتخاب ابعاد مجله
- آماده سازی فایل ها
- انتخاب تعداد ستون های متن
- طراحی صفحات اصلی
- طراحی عناوین و اشکال
- نشانه گذاری محل و نحوه درج محتوا
کار با تصاویر:
- کار با قاب ها و فریم ها
- نحوه جانمایی تصاویر
- نحوه برش تصاویر
- نحوه گشترش تصاویر
- نحوه استفاده از نقوش
کار با متن:
- انتخاب فونت
- نحوه تراز سازی متون
- نحوه پاراگراف بندی
- نحوه ارتباط بین پاراگراف ها
- تمیزکاری نهایی متن
طراحی المان های صفجه:
- از بین بردن مشکلات رنگ
- قرار دادن عناوین صحیح
- رفع اشکال از فواصل ناصحیح بین متون
- جعبه رنگ
مرحله ساخت خروجی:
- مدیریت لینک تصاویر

http://vatandownload.com/2011/06/Design-Magazine-Layout.php#more

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه دوستان
بابت تاخیری که در روند پیشرفت پروژه به وجود آمد از همه بچه های باشگاه مهندسان عذر خواهی میکنم....
در جلسه ای که دیشب توسط 4 نفر از اعضای مجله انجام گرفت، تصمیماتی به این نحو گرفته شد :

1- مجله از امروز در تاریخ 1390/03/24 به صورت رسمی کار تهیه و تولیدش آغاز شد.... پس دوستان لازم است در بخش های خود کار را شروع کنند....

2- در پایان هر هفته، گزارش کاملی از عملکرد خود به این جانب تحویل میدهید و بنده نیز گزارش تکمیلی را در این تاپیک برای اطلاع اعضای مجله از پیشرفت کار در هر بخش قرار میدهم تا اگر بخشی عقب افتاد دوستان دیگر بتوانند کمک به آن بخش برسانند....

3- در فیس بوک، تبلیغ و همکاری گرفتن از برخی دوستان متخصص عضو در فیس توسط خانم Ros3 انجام میگیرد که مراحل دقیق تر کار در گزارش پایانی آخر هفته به اطلاع دوستان خواخد رسید....

در پایان از همه دوستان که برای مجله زحمت میکشند بسیار تشکر مینمایم....:gol:

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 56631
لوگویی که توسط خانم Ros3 طراحی شد و در فیس بوک قرار گرفته.... همین جا باید از خانم Ros3 به عنوان کسی که اولین گام برای مجله رو برداشتن تشکر نمایم....:gol::gol::gol:

سلام و خسته نباشید به همه

خداییش طرحش خیلی ابتداییه........

من اون تاپیک زدم برا همین(244)

البته یه قسمتیش هم باید سانسور میشد(اونجایی که اون شیطانه پشت سر نماد لینوکس قرار گرفته)..........زیر کلمه کامپیوتر

آخرین ویرایش:

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
1. یه بخشی تحت عنوان "کمک" بذارید تا دوستان مشکلات خودشونو براتون بفرستند و شما هم راه حل های پیشنهادی و کاربردی اونا رو بنویسید .(البته سعی به بررسی موارد عمومی تر):(شروع شده)
مهندس عزیز emreh
مهندس عزیز slm5j8

2. همچنین یه بخش تحت عنوان "کامپیوتر منتخب" که در اون چند تا بسته کامپیوتر رو از روی قیمت بازار و سطح کارایی بررسی و معرفی کنید :
مهندس عزیز Rose3
مهندس عزیز emreh

3. بخشهای تخصصی بررسی و شناخت قطعات سخت افزاری رو هم بذارید...مثلا کارت گرافیک ...CPU و پاور و چیزهای جدیدی که تویه بازار میان....:
مهندس عزیز emreh

4. بخش شبکه و هک و امنیت(البته از جنبه مثبت، وگرنه دفتر مجله تخته میشه :دی):
مهندس عزیز سهراب2
مهندس عزیز Parastoo kh
مهندس عزیز تورج پور بهرام

5. اخبار یا همون تازه های دنیای فناوری:(شروع شده)
مهندس عزیز abnoose69 نیستن
مهندس عزیز slm5j8
مهندس عزیز *Chakavak*

6. مطالبی در مورد ویروس ها و آنتی ویروس ها:
مهندس عزیز abnoose69
مهندس عزیز Parastoo kh

7. آموزش نرم افزارها ( هر نرم افزار بنا به نیاز در یک تا چند شماره مجله ارائه بشه):
مهندس عزیز abnoose69
مهندس عزیز emreh
مهندس عزیز *Chakavak*

8. اگر آموزش لغات تخصصی کامپیوتر هم باشه، خوبه.(شروع شده)
مهندس عزیز abnoose69 نیستن
مهندس عزیز تورج پوربهرام نیستن
مهندس عزیز slm5j8

9. بخش لینوکس(شروع کردن)
مهندس عزیز سهراب2
مهندس عزیز emreh
مهندس عزیز slm5j8

10. یک آموزش مفصل برنامه سازی :
مهندس عزیز *Chakavak*

به نظرم باید تغییرات بدیم ...........

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید به همه

خداییش طرحش خیلی ابتداییه........

من اون تاپیک زدم برا همین(224)
سلام
منظورتون پست 244 هست؟؟؟

منم اینو زدم که شما که حرفه ای هستین، علاوه بر انتقاد تندتون، پیشنهاد هم بدین که کجاش خوبه و کجاش بده.... یه راه حل هم بدین.... نه این فقط انتقاد کنین!!!!!
در ضمن ما مهندس هستیم، فکر میکنم اینقدر بزرگ شدین که بدونین یه تشکر و سپس گفتن ایرادات کار و راه حل رو بلد باشین!!!! همون تشکر خالی باعث دادن کلی انگیزه به طرف مقابل میشه....

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منظورتون پست 244 هست؟؟؟

منم اینو زدم که شما که حرفه ای هستین، علاوه بر انتقاد تندتون، پیشنهاد هم بدین که کجاش خوبه و کجاش بده.... یه راه حل هم بدین.... نه این فقط انتقاد کنین!!!!!
در ضمن ما مهندس هستیم، فکر میکنم اینقدر بزرگ شدین که بدونین یه تشکر و سپس گفتن ایرادات کار و راه حل رو بلد باشین!!!! همون تشکر خالی باعث دادن کلی انگیزه به طرف مقابل میشه....

من حرفه ای نیستم........
علاوه بر انتقاد پیشنهاد هم دادم..
راه حل هم همونی بود که تو تاپیک 244 زدم........
در ضمن من اول تاپیک هم سلام و خسته نباشید به همه گفتم فکر کنم کفایت کنه.............

opnet

عضو جدید
سلام...
خبرنگار هم بد نیست....
ولی پول نداریم که به خبرنگار بدیم ها... یه خبر نگاری می خوایم که فقط محض رضای خدا کار کنه.... (شوخی کردم...)
ولی به نظر بنده ..اگه قرار باشه که یه بخش به عنوان لغات تخصصی هم باشه ..پس ایجاب می کنه که:::::::::
اولا---------- لغات رو بایگانی کنی...........
دوما---------- یه بایگانی برای مجله داشته باشیم... چون ممکنه بعضی از بچه ها بخوان بایگانی مجله رو هم داشته باشن... (حتی بهعدا هم ممکنه این کار برای همه ماها یه خاطره بشه که مثلا اول کار چطوری بودش و اون موقع چه طوری!!!!!!!)
به هر حال...
با تشکر...

سلام مهندسان عزیز و فعال من به دلیل مشکلات و کسالت نتونستم زیاد سر بزنم اما از این همه پی گیری به وجد اومدم و الان حالم عالیه،البته از حضور شماها....
تاپیکهای قبلی رو که خوندم تقریبا کسایی که تو بخش 2و3و9و4 بخوان کار کنن خیلی کم هستن ولی تو بخشای دیگه تقریبا اکثریت کمک می کنن .
پس یه فکری به حال نقاط ضعفمون باید بکنیم از الان.
من اگه خدا قوت بده تو بخش 3و4 تمام تلاشم رو می کنم واسه خوشحالی و هدیه به همه ی شماها که اینجارو گلستون کردید.

opnet

عضو جدید
من حرص نمیخورم عزیز سردبیر 3 تا نشریه ی استانی هستم اینجا که مجازیه :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
توهم الکی به مخت فشار نیاز فیوز میپرونی :D:D:D:D:D:D
2 تا بیسواد اینجا رو اداره کرده بودن تا حالا 3 تا شماره نشریه داده بودن :biggrin::biggrin:
اما شما ............
سردبیرتونو برم والا نمیدونی بدون ولی تا دیروز بزرگترین اسپمر بود ;) :biggrin::)

حالا یه تذکر دیگه بدین واسه خاطر گفتن واقعیت ها :cool::cool::cool::cool:
سلام مهندس عزیز و محترم sananrad
اول اینکه متاسفم واسه این طرز گفتار. نمی خوام نصحیت کنم اما کسی که مسئول یا مدیر یا... هست باید مواظب صراحت کلامش باشه و نظرشو درست و با احترام بیان کنه.
جناب مهندس کمه کمش 4 سال پشت میز میشینیم تا یه مدرک بدن دستمون ،نه بخاطر فخر فروشیه داشته هامون ،بلکه به خاطر اینکه آرامش ،صبر، تلاش و احترام به دیگران رو یاد بگیریم که مهرو امضای اون دانشگاه ارزش نگاه کردن داشته باشه.اینهاست که به تخصصمون جلا میده نه .... وگرنه هرچه هم استاد بشیم تو یه زمینه، کسی پشت میز نمیشینه که از داشتهات استفاده کنه.
من از تاپیک بچه هایی تعریف شما دوست عزیز رو خوندمکه ،الان با این تندی به همه ی تلاششون پاسخ دادید.
ای کاش ما آدما به جای عنوان کردن مقام و منصبمون کمی ارزشهای اجتماعیمون رو بالا می بردیم.
کسی که از بالا به دیگران نگاه کنه سرنوشتی پایینتر از جایی را که می بیند نصیبش می شود.
در ضمن من و شما هر چی هستیم فقط برای خودمونیم نه دیگران .کسی بی دعوت زیر سایه ی ما مهمون نمیشه مگه اینکه سایمون باعث آرامش دیگران بشه.
امید وارم ازین پس ، قبل از اینکه مدیریت یا مسئولیت چیزی رو قبول کنیم(همه رو میگم) قبلش کمی خوددار بودن و خودشناسیمون رو محک زده باشیم.
امیدوارم این جور مسائل حتی توی دنیای مجازی تکرار نشه چه برسه به محیطی که توش با آدمای دیگه برخورد واقعی داریم.

باز هم تشکر هر چند کلمات سردتون باعث گرمیه دل ماشد دوست عزیزم...

masoudalmas

عضو جدید
سلام دوستان. محخلص همه بچه هاي گل و مهندس هستم. دوست داشتم بهتون كمك كنم ولي اطلاعاتم كافي نيست. هنوز اول راهم. ولي دموتون گرم . با اينكه نديدمتون دوستون دارم .كلا كاراي گروهي خوبه مخصوصا با شما.مطمئنم چون اينجا دنياي مجازيه يه كم پروژتون طول كشيد . منتظر ثمره كارتون هستيم.

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقا مسعود
اطلاعات هيچ كس كامل نيست...
اگه هنوز دوست دارين كمك كنين ميتونيم شما رو برا مجله آماده كنيم...
ما هم مثل شما اول راهيم.......بقيه رو نمي دونم...
طول كشيدن پروژه به خاطر امتحاناي بچه ها بود.......انشاءا... تا چند روز ديگه آماده ميشه.
موفق و سربلند باشي....

masoudalmas

عضو جدید
سلام آقا مسعود
اطلاعات هيچ كس كامل نيست...
اگه هنوز دوست دارين كمك كنين ميتونيم شما رو برا مجله آماده كنيم...
ما هم مثل شما اول راهيم.......بقيه رو نمي دونم...
طول كشيدن پروژه به خاطر امتحاناي بچه ها بود.......انشاءا... تا چند روز ديگه آماده ميشه.
موفق و سربلند باشي....

كوچيك شما اسمم علي هستش. انشاا... كه بتونم كمكتون كنم. قبلا توي دانشگاه يه كاريو شروع كرديم ولي چون تجربشو نداشتيم و كسي هم راهنمايي نمي كرد بي فايده بود . اگه كاري بتونم انجام بدم خوشحال ميشم. در خدمتون هستم(فقط راهنمايي كنيد كه بايد چه كنيم تا راه بيوفتم)
توي يه سايت ديگه خواستم فعاليت كنم ديدم بچه هاي اينجا صميمي ترند گفتم اينجا ارزششو داره .ايدوارم موفق باشيد

آذر دخت

عضو جدید
سلام بچه ها. می خواستم بدونم هنو مجله تون راه نیفتاده.
من نمی دونم چه کمکی می تونم بکنم ولی اگه کاری از دستم بر بیاد خوشحال میشم که در خدمت شما باشم.

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
كوچيك شما اسمم علي هستش. انشاا... كه بتونم كمكتون كنم. قبلا توي دانشگاه يه كاريو شروع كرديم ولي چون تجربشو نداشتيم و كسي هم راهنمايي نمي كرد بي فايده بود . اگه كاري بتونم انجام بدم خوشحال ميشم. در خدمتون هستم(فقط راهنمايي كنيد كه بايد چه كنيم تا راه بيوفتم)
توي يه سايت ديگه خواستم فعاليت كنم ديدم بچه هاي اينجا صميمي ترند گفتم اينجا ارزششو داره .ايدوارم موفق باشيد
سلام علی آقا.... سرور مایی
علی آقا ما همه اول راهیم و بدون تجربه.... هرکس با توجه به تخصص و مهارتی که در هر زمینه ای داره، الان داره در یک قسمت مجله کار میکنه....
خوشحال میشم که شما هم بهمون بگین در چه زمینه ای تخصص و مهارت دارین و میتونین به مجله کمک کنین؟؟؟( برای آشنایی با بخش های مجله پستهای 152 و 154 را مطالعه کنید )

من نمی دونم چه کمکی می تونم بکنم ولی اگه کاری از دستم بر بیاد خوشحال میشم که در خدمت شما باشم.

سلام آذرخت خانم
خوش اومدید به مجله خودتون....
همون جوابی که واسه علی آقا نوشتم واسه شما هم صدق میکنه.... پستهای 152 و 154 را برای شروع فعالیت خودتون در مجله مطالعه کنید....

masoudalmas

عضو جدید
من پستهايي كه گفتينو خوندم. فكر كنم بتونم توي قسمت آموزش نرم افزار ها بهتون كمك كنم.البته بايد بگم كه توي نرم افزار خاصي تخصص ندارم ولي با كمك دوستان و يه كم جست و جو ميشه آموزششونو پيدا كرد.

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب بگید چه موضوعاتی رو میخواید بزارید منم هر کاری میتونم انجام بدم..
سلام
ورودتونو به باشگاه خوشامد میگم دوست عزیز:gol:
توی پست قبلی آقا سهراب راهنمایی کردن

سلام دوست خوبم:gol:
به باشگاه خوش اومدین :gol:
از هرگونه فعالیت علمی استقبال میشه :gol:

من پستهايي كه گفتينو خوندم. فكر كنم بتونم توي قسمت آموزش نرم افزار ها بهتون كمك كنم.البته بايد بگم كه توي نرم افزار خاصي تخصص ندارم ولي با كمك دوستان و يه كم جست و جو ميشه آموزششونو پيدا كرد.

سلام دوست عزیز
ورودتون رو به باشگاه بهتون خوش آمد میگم :gol:
از همکاریتون هم صمیمانه استقبال میشه، :gol:
من هم توی اون قسمت فعالم، براتون تو پروفایلتون پیغام می گذارم که اینجا شلوغ نشه :gol:

آخرین ویرایش:

Ros3

عضو جدید
سلام
شرمنده بابت تاخیری که داشتم...
الان یعنی همه دارین رو قسمتای مربوط به خودتون کار میکنید دیگه؟
من که نفهمیدم که هست کی نیست!

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
سلاااام عزیزم :heart:
خوش اومدی:gol:
رو قسمت ها هم داره کار میشه ، خدا رو شکر کار دوباره رونق گرفته :w16:

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
سلامممممممم
از این ورا؟؟ معلوم هست کجایین؟؟
امتحانا و پروژه و همه به سلامتی تموم شد دیگه؟؟ ملت منتظر اتمام امتحانای شما هستن....:D

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه :gol:
امیدوارم در این مجله و در تمام مراحل زندگی موفق باشین:gol:
سلام دوست عزیز
مرسی :gol:
شما هم موفق باشین:gol:

سلام. اون پستهایی که باید واسه مجله بخونیم رو پیدا نکردم:(:(
سلام عزیزم
برین به این لینک
در صورت تمایل موارد همکاریتونو هم همین جا اعلام کنین :gol:

masoudalmas

عضو جدید
مطالبو بايد كجا فرستاد. اينجا مسئول كيه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه پس چي شد اين ايميل مجله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:)

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...
کسایی که می خوان تویه مجله کار کنند...اعلام آمادگی کنند و بگن که تویه چه بخشی می خوان کار کنند...
با تشکر...

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مطالبو بايد كجا فرستاد. اينجا مسئول كيه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه پس چي شد اين ايميل مجله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:)
سلام دوست عزیز
مطالب رو آماده کنین، ایمیل به زودی بهتون اطلاع داده میشه :gol:

سلام...
کسایی که می خوان تویه مجله کار کنند...اعلام آمادگی کنند و بگن که تویه چه بخشی می خوان کار کنند...
با تشکر...
:gol::gol::gol:
همون طور که علی آقا گفتن از همکاری همه کامپیوتری های عزیز استقبال میشه :gol:
البته این شماره تا حدود زیادی پیش رفته (اون چند روز شما نبودین خب علی آقا) :gol:

آذر دخت

عضو جدید
سلام ...
فکر کنم تو بخش لینوکس و آنتی ویروسها بتونم کمک کنم...
مطالب رو چطوری باید بفرستیم؟؟؟ (چه زمانی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا