آقایون مومن باشگاه جواب بدهند لطفا"............@@@@@@

arghavantree

عضو جدید
برای ازدواج به دنبال دختری هستید که خانواده انتخاب کرده یا خودتان؟

ترجیح میدهید با همسر آینده در خواستگاری (به شکل سنتی)آشنا بشوید یا (مدرن) مکانهای دیگر مثل دانشگاه و...؟

آیا همسر مورد نظرتون باید چادری باشد تا مورد پسند شما قرار بگیرد یا خیر؟

در نهایت نظر خودتون مهمتره یا مادر .پدر و...؟

در صورت قبول نکردن نظر خانواده آیا میترسید در ازدواج مورد نظرتون شکست بخورید؟

آیا شده تا حالا همینطور بیخودی و به اصرار خانواده به خواستگاری بروید؟

ممنون:gol:

pir mard

اخراجی موقت
سلام دوست عزیز

من که با شرایطی که این مملکت گل و بلبل داره اصلا و ابدا ازدواج نخواهم کرد مگر شرایطی پیش بیاد و این سیستم از بین بره

اصلا و ابدا به نظر خانواده ام و مادر و بقیه کمترین اهمیتی نمیدم ! اونها اصلا حق اینو ندارند که در این مورد دخالت کنند من آزادم و من باید خودم تصمیم بگیرم و خودم هم انتخاب باید کنم

ترجیح میدهید با همسر آینده در خواستگاری (به شکل سنتی)آشنا بشوید یا (مدرن) مکانهای دیگر مثل دانشگاه و...؟

مدتی برای دوستی قبل از ازدواج بنظر من لازمه

خیر نه تنها باید چادری نباشه بلکه باید اصلا حجاب و چادر و ... رو قبول نداشته باشه ...

خودم

خیر ... + به نظر من طلاق گرفتن شکست در ازدواج محسوب نمیشه

من هنوز 19 - 20 سال بیشتر ندارم :redface:

ممنون:gol:

:gol:

mohandes1987

عضو جدید
اول اینکه مومن یعنی چی؟ کی مومنه؟ منظورت از اینکه گفتی مومن یعنی چی؟ چرا؟
بعدش درسته که نظر خانواده در ازدواج مهمه اما خودت مهمتری، اگه آشنایی قبل از ازدواج باشه خیلی بهتر میشه دیگه اینجوری نمیشه که مخصوصا زنها به بردگی گرفتار بشن.
نظر منطقی رو باس گوش کرد و نسبت به اون واکنش منطقی نشون داد.
هنوزم که هنوزه منظورت از مومن رو نفهمیدم؟ یعنی کسای که به نظر تو مومن نیستن همشون تو زندگیشون شکست خوردن و مومن ها موفقن؟ بیشتر افرادی که بصورت روتین مومن محسوب میشن تو کشور خودمون زندگی نمکنن فقط دارن وقتشون رو با همسرشون میگزرونن. گفتم که بدونی

arghavantree

عضو جدید
من گفتم آقایون مومن قصدم هم از این حرف توهین به کسی نبوده و نیست.

اما اون کسی که مومن واقعی هست منظورم را میفهمه.

در ضمن آقای پیرمرد من با شما شوخی ندارم.

baby face nice

عضو جدید
الان دیگه کدوم جوون بدبخت به ازدواج فکر میکنه مگه دیگه میشه ازدواج کرد دلم میسوزه جیگرم آتیش میگیره برای پسرامون ودخترامون که دارن ذره ذره میسوزن و دم نمیزنن میدونن زندگی سخته میدونن با این اوضاع نمیشه خرج یکی دیگه را داد از آینده کاریشون خبر ندارن اینا بدبختیه اینا بیچارگیه این چه زندگیه که برامون ساختن:cry:

pir mard

اخراجی موقت
الان دیگه کدوم جوون بدبخت به ازدواج فکر میکنه مگه دیگه میشه ازدواج کرد دلم میسوزه جیگرم آتیش میگیره برای پسرامون ودخترامون که دارن ذره ذره میسوزن و دم نمیزنن میدونن زندگی سخته میدونن با این اوضاع نمیشه خرج یکی دیگه را داد از آینده کاریشون خبر ندارن اینا بدبختیه اینا بیچارگیه این چه زندگیه که برامون ساختن:cry:

sya20

عضو جدید
بنفش جان باید بگم موضوع خوبی انتخاب کردی مطمئن باش ازدواج های ایرانی بسیار کم با موفقیت همرا ه میشود ومومن وغیرمومن ندارد موضوع عدم شناخت طرفین از همدیگه هستش وبا این همه دیوارهای جور واجور که جلوی را ه آشنایی حقیقی بین جنس های مخالف وجود داره نمی توان تحت این شرایط انتخاب مناسبی داشت حال فرق نمیکند چه کسی انتخاب کند .
برای مثال آیا شما با تمام پسر هایی که میبینی دوآشنا میشوی دوست میشوی مط مئنا" نه با تعدا د محدو دی دوست صمیمی میشوی حال اگر این امکان شناخت بین جنس های مخالف با عبور از دیوارهای سنت ومذهب وجود داشت طبعا" امکان پیدا نمودن همراه خوب بیشتر بود.
خدایی نگاه کن به اطرافیانت چند زوج خوشبخت وخوشحال میبینی به قول معروف اکثر ازدواج ها به جدایی زیر یک سقف ختم میشود

sya20

عضو جدید
کاش میشد زندگی رو راحت تر گرفت و یک حر کت واصلاح جمعی به وجود می اومد ولی خیلی دوره که بتونیم از افکا ر سنتیمون فاصله بگیریم وواقعا" یک جفت مناسب داشته باشیم

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته مومن نیستم ولی جواب میدم، هرچند از من گذشته و ازدواج کردم، درهمین شرایطی که خیلیا الکی خودشونو میترسونن!

من بیشتر ترجیح میدادم خودم انتخاب کنم، یعنی انتخاب خانواده ها رو هم بررسی کنم

اگر فرصت شناخت بدهند، فرقی نمی کنه، چون در فرآیند سنتی نمیذارن پسر دختر همو خوب بشناسن...

علاقه شخصیم این بود که چادری باشه، ولی الآن که انتخاب کردم از انتخابم 100% راضی ام.

نظر خودم، با مشورت پدر و مادر
البته نه با لجبازی و یکدندگی، با سیاست و درایت.

خانواده من تقریبا مخالف انتخابم بودند، البته قبل از آشنایی با خانواده خانمم، ولی بعد از آشنایی از انتخابم راضی شدند.
خانواده ها اگه از انتخاب آدم حمایت نکنن، زندگی غیر ممکنه و به بن بست خواهد رسید دیر یا زود.

نه، من اولین و آخرین جلسه خواستگاری که رفتیم همین بود که منتهی به ازدواج شد.

baby face nice

عضو جدید
من خودم سنتی میپذیرم
بعد چادری باشه
خدارو شکر تاحالا نرفتم خواستگاری

ای بابا دلت خوشه نمیخوام توهین کنم ولی ما که تو دخترا هستیم بیشتر از شما درجریانیم چیزایی از این چادری ها دیدم که شاخام سبز شده بعضی ها ذات کثیفشون را زیر حجاب کشکی پنهون میکنن به کسی توهین نمیکنم طرف حرفم با اون دسته از خانم هاست که در بالا شرح دادم جبهه نگیرید جسارت نکردم واقعیت را گفتم خوب و بد همه مدله هست.

چادری و غیر چادریش مهم نیست
مهم اینه که من خوشم بیام
1 چیزی مثل آزاده نامداری خوبه مثلا

چه عجب یکی پیدا شد از این نامداری خوشش اومد:biggrin:

smooth criminal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ای بابا دلت خوشه نمیخوام توهین کنم ولی ما که تو دخترا هستیم بیشتر از شما درجریانیم چیزایی از این چادری ها دیدم که شاخام سبز شده بعضی ها ذات کثیفشون را زیر حجاب کشکی پنهون میکنن به کسی توهین نمیکنم طرف حرفم با اون دسته از خانم هاست که در بالا شرح دادم جبهه نگیرید جسارت نکردم واقعیت را گفتم خوب و بد همه مدله هست.

;)...