### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مثل اینا:
go–> went
see–> saw
eat –> ate
have–> had

مثال:
He goes to school everyday ------تبدیل به گذشته ساده------> He went to school on Tuesday
فرم سوالی: Do you go to school everyday? ------تبدیل به گذشته ساده------> Did you go to school on Tuesday?i
و یا: Do you always do your homework? ------تبدیل به گذشته ساده------> Did you do your homework in the morning?i

سلام.

خیلی ممنون !

چرا توی این جمله
He goes to school everyday

go

es

گرفت ؟ولی توی سوالی همون go امد ؟

یه مثال دیگه از بی قاده میزنی ؟ ممنون ![/QUOTE]
چون قبلش فعل کمکی do یا does میاد که در این صورت شکل ساده ی فعل مورد استفاده قرار میگیره!

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام دوستان عزیز میخواستم در مورد این 5 موضوع نظرتونو بدونم ؟!!! (البته به زبان انگلیسی ) اگرم متنی داریددر این موضوعات ادرس بدید .

1. healthy realitionship
2.realitionship befor marriage
3.advantages & disadvantages of marriage
4.consequence of divorce
5. question to ask before marriage

در مورد هر کدوم دوس دارین بگین فقط فوریه

http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={97939168-9FBC-44B8-8771-98A1A79031F9}
http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={97939168-9FBC-44B8-8771-98A1A79031F9}

برای شماره 4 به لینکای زیر یه سری بزن
www.ehow.com/list_7644165_negative-consequences-divorce.html
www.ziplandinteractive.com/divorce-articles/effects-of-divorce-on-children/
www.essayforum.com/writing-feedback-3/divorce-causes-effects-children-17187/

ali.ali

عضو جدید
سلام.

خیلی ممنون از دوستانی که جواب دادن !

بچه ها من 4 تا کلمه میخوام که اخرش به less ختم بشه ! همراه با مترادف

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام.

خیلی ممنون از دوستانی که جواب دادن !

بچه ها من 4 تا کلمه میخوام که اخرش به less ختم بشه ! همراه با مترادف

Aid´less
1. Helpless; without aid.

An´swer`less
1. Having no answer, or impossible to be
answered.

Arm´less
1. Without any arm or branch.
2. Destitute of arms or weapons.

breath·less (br th l s) adj.
1. Breathing with difficulty; gasping: was breathless from running.
2. Marked by the suspension of regular breathing, as from tension or
excitement: a breathless audience.
3. Causing or capable of causing the suspension of regular breathing; tense
or exciting: a breathless flight.
4. a. Not breathing; without breath. b. Dead.
5. Having no air or breeze; still: a breathless summer day.​

آخرین ویرایش:

yakuza

عضو جدید
درخواست ترجمه

درخواست ترجمه

سلام
من برای چاپ این مقاله در نشریه تخصصی آبزیان احتیاج به ترجمه ی چکیده اش دارم در صورتی که برام ترجمه اش کنید ممنون میشوم
لطفا جوابش را برایم به صورت پیام خصوصی ارسال کنید تا زودتر متوجه آن بشوم
www.mahmouie@yahoo.com
چکیده :
پروژه ی پرورش ماهی قزل آلا ی رنگین کمان در استخر ذخیره ی آب کشاورزی مزرعه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی جهت بررسی امکان پرورش ماهی قزل آلا در استخر های ذخیره آب کشاورزی استان اجرا گردید . زمان اجرای پروژه از آذر ماه 1388 الی فروردین ماه 1389 بود جهت اجرای این پروژه استخر ذخیره آب کشاورزی در مزرعه آموزشی حاجی آباد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند با تعداد 10000 قطعه بچه ماهی 5±0.2 گرمی ذخیره دار شد . ماهیان پس از پرورش با میانگین 440±10 گرم صید شدند . نتایج بدست آمده نشان داد در صورت وجود امکانات پرورشی ( از قبیل اسپلش ) و در اختیار داشتن مدیریت آب و خوراک، امکان پرورش ماهی قزل آلا در این گونه استخر ها وجود دارد و نتیجه اینکه جهت استفاده بهینه از منابع آبی استان خشک و کویری خراسان جنوبی و جهت تامین غذای سالم و صرفه جویی در منابع بایستی مشکلات در پیش روی این پروژه ها مرتفع گردد .
کلمات کلیدی :
قزل آلای رنگین کمان ، مزرعه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند ، اسپلش

آخرین ویرایش:

yakuza

عضو جدید
سلام
من برای چاپ این مقاله در نشریه تخصصی آبزیان احتیاج به ترجمه ی چکیده اش دارم در صورتی که برام ترجمه اش کنید ممنون میشوم
لطفا جوابش را برایم به صورت پیام خصوصی ارسال کنید تا زودتر متوجه آن بشوم
www.mahmouie@yahoo.com
چکیده :
پروژه ی پرورش ماهی قزل آلا ی رنگین کمان در استخر ذخیره ی آب کشاورزی مزرعه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی جهت بررسی امکان پرورش ماهی قزل آلا در استخر های ذخیره آب کشاورزی استان اجرا گردید . زمان اجرای پروژه از آذر ماه 1388 الی فروردین ماه 1389 بود جهت اجرای این پروژه استخر ذخیره آب کشاورزی در مزرعه آموزشی حاجی آباد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند با تعداد 10000 قطعه بچه ماهی 5±0.2 گرمی ذخیره دار شد . ماهیان پس از پرورش با میانگین 440±10 گرم صید شدند . نتایج بدست آمده نشان داد در صورت وجود امکانات پرورشی ( از قبیل اسپلش ) و در اختیار داشتن مدیریت آب و خوراک، امکان پرورش ماهی قزل آلا در این گونه استخر ها وجود دارد و نتیجه اینکه جهت استفاده بهینه از منابع آبی استان خشک و کویری خراسان جنوبی و جهت تامین غذای سالم و صرفه جویی در منابع بایستی مشکلات در پیش روی این پروژه ها مرتفع گردد .
کلمات کلیدی :
قزل آلای رنگین کمان ، مزرعه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند ، اسپلش

تو رو خدا ترجمش کنید میخوام با ترجمه ی خودم مقایسه اش کنم و بدم به استاد تا تایید کنه برا چاپ

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
تو رو خدا ترجمش کنید میخوام با ترجمه ی خودم مقایسه اش کنم و بدم به استاد تا تایید کنه برا چاپ
سلام
مهندس این متنتون تخصصیه و پر از اصطلاح که فقط خود مهندسین کشاورزی می دونند. هر کسی نمی تونه ترجمه کنه. اگر می خواهید، می تونید ترجمه ی خودتون رو بزارید. دوستان براتون تصصحیحش کنند.

mino8

عضو جدید
بچه ها من دوره ی پیشرفته ی انگلیسی رو تو مؤسسه ملی زبان گذروندم حالا می خوام برای تافل اقدام کنم . چه کار باید کنم ؟ چه کتابایی رو بخونم ؟ الان گیجه گیجم . خلاصه منو دریابید plz :confused::confused::confused:

ali.ali

عضو جدید
سلام.

از دوستانی که به سوالات و درخواست های من جواب میدن تشکر میکنم :d

من 4 تا جمله میخوام که ماضی نقلی باشه !

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام.

از دوستانی که به سوالات و درخواست های من جواب میدن تشکر میکنم :d

من 4 تا جمله میخوام که ماضی نقلی باشه !

1.they have seen
2.i have eaten dinner
3.somebody has broken the glass
4.he has written his homework

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
بچه ها من دوره ی پیشرفته ی انگلیسی رو تو مؤسسه ملی زبان گذروندم حالا می خوام برای تافل اقدام کنم . چه کار باید کنم ؟ چه کتابایی رو بخونم ؟ الان گیجه گیجم . خلاصه منو دریابید plz :confused::confused::confused:

اگه میخواید تو آزمون تافل شرکت کنید باید از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنید
برای آشنایی با امتحان تافل کتاب longman complete course for the toefl test نوشته ی deborah phillipsخیلی میتونه کمک کنه

mari o

عضو جدید
با سلام من سوالات کنکور کارشناسی ارشد آموزش زبان رو می خواستم اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم

ali.ali

عضو جدید
1.they have seen
2.i have eaten dinner
3.somebody has broken the glass
4.he has written his homework

سلام.

خیلی ممنون ولی مگه ماضی نقلی این نیست که یه کاری از قیبل تا الان در حال انجام باشه ؟ مثلا تو داری از ظهر تا الان غذا میپزی !

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی معنی هاش درسته
در یه بازهی زمانی در گذشته معنی میده فک کنم

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام.

خیلی ممنون ولی مگه ماضی نقلی این نیست که یه کاری از قیبل تا الان در حال انجام باشه ؟ مثلا تو داری از ظهر تا الان غذا میپزی !

اول از همه برای زمان های انگلیسی، اسم گذاری فارسی نکن. زمان این فعل ها Present Perfect (ترجمه لغوی- حال کامل) است.
در ضمن این متد یادگیری زبان اصلا مناسب نیست که بخواهی ترجمه کنی. البته من نمی دونم برای چه کاری می خواهید زبان یاد بگیرید.
در ضمن حال کامل چند کاربرد داره.

1- صحبت کردن در مورد بازه زمانی ای که هنوز تموم نشده:
I have written this rough plan this morning (It is Still Morning)

2- برای نشان دادن اینکه فعلی قبلا روی داده و زمان آن خیلی مهم نیست (زمان دقیق نباید گفته شه. در این صورت باید از Simple Past استفاده بشه)
I have collected plenty of information.
I collected plenty of information two weeks ago.
تو این مثال دوم چون زمان رو دقیق گفتم از گذشته ساده استفاده کردم.

3- برای صحبت کردت در مورد موقعیت کنونی ای که از قبل شروع شده که معمولا باید از Since , For استفاده شه.
I have worked really hard for the last two weeks( I have worked hard till now)

4- صحبت راجع به چیزی که در زمان گذشته و گفته نشده اتفاق افتاده و به حال مربوط است
I have read all the books on the reading list ( I have all the notes now)

okay?

من اینا رو از کتاب Grammar for IELTS انتشارات کمبریج نوشتم. کتاب خلاصه و خوبی برای Grammar است.

آخرین ویرایش:

ali.ali

عضو جدید
دوست عزیز yosoufe از مشا هم به خاطر پستتون تشکر میکنم !

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام.

اینی که شما میگی به این صورته و یکی از موارد کاربرد این زمان هست
این زمان توصیف کننده عملی است که در گذشته شروع و تا زمان حال ادامه داشته و هنوز هم ادامه دارد.
مثل:
او برای مدت دو سال در اینجا زندگی کرده است.(هنوز هم زندگی می کند).

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
با سلام من سوالات کنکور کارشناسی ارشد آموزش زبان رو می خواستم اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم

از تاپیک زیر میتونید دریافت کنید
www.www.www.iran-eng.ir/showthread....لات-کنکور-سراسری-کارشناسی-ارشد-(تمامی-رشته-ها)

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام بر زبان آموزان عاشق!
کتاب آموزش زبان انگلیسی می شناسید که تاکید بر writing داشته باشه.
من مشکلم تو writing است. اگرم توش لغات پیشرفته داشته باشه که چه بهتر.

ممنون

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام بر زبان آموزان عاشق!
کتاب آموزش زبان انگلیسی می شناسید که تاکید بر writing داشته باشه.
من مشکلم تو writing است. اگرم توش لغات پیشرفته داشته باشه که چه بهتر.

ممنون

دو تا کتاب میشناسم که خیلی میتونه به شما کمک کنه...اولی آسون تر و دومی پیشرفته تره
اولی:
Paragraph development
Martin l.arnaudet
Mary ellen barrett
دومی:
The practical writer with readings
Edward p.bailey
Philip a.powell

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دو تا کتاب میشناسم که خیلی میتونه به شما کمک کنه...اولی آسون تر و دومی پیشرفته تره
اولی:
Paragraph development
Martin l.arnaudet
Mary ellen barrett
دومی:
The practical writer with readings
Edward p.bailey
Philip a.powell
مرسی ولی ما اولی رو که پاس کردیم کلمه خاصی نداشت فقط گفته بود که چطور باید نوشت
کتابای نوشتاری تافل هم خیلی خوبه

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان زبان لطفأکمک کنیدخیلی واجبه

دوستان زبان لطفأکمک کنیدخیلی واجبه

سلام برهمه مترجمین محترم راستش من یه مقاله کوچیک دارم که هرچه زودتربایدترجمه ش روبدم اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم:
What is ASYM??
ASYM is an AlSA pcm plugin that combines half-duplex pcm plugins like dsnoop and dmix into one full-duplex device.
There is a config examgle somewhere in the mailing list.
From ALSA version 1.0.1 and onwards, ASYM is included with ALSA. So if you need ASYM, you'll need to upgrade to at least this version of ALSA.

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام برهمه مترجمین محترم راستش من یه مقاله کوچیک دارم که هرچه زودتربایدترجمه ش روبدم اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم:
What is ASYM??
ASYM is an AlSA pcm plugin that combines half-duplex pcm plugins like dsnoop and dmix into one full-duplex device.
There is a config examgle somewhere in the mailing list.
From ALSA version 1.0.1 and onwards, ASYM is included with ALSA. So if you need ASYM, you'll need to upgrade to at least this version of ALSA.
دوستان کسی نیست کمک کنه من کارم خیلی واجبه لگفا یه نفر از زبانی های محترم کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟

ali.ali

عضو جدید
درخواست

درخواست

سلام.

من 4 تا جمله میخوام که با
I Will
شروع بشه

s_talone

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
i will miss everyone when i leave my job