نقد فیلم اواتار

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .این تاپیک برای نقدهای غیر حرفه ای دوستان هست .با اینکه کلا این تالار سوت و کوره اما بازم شاید دوستانی سر بزنن.

فیلم اواتار تا قبل از اینکه ببینم فکر میکردم تنها یک فیلم تجاری باشه که فروش خوبی کرده.
ولی وقتی فیلم رو دیدم با شاهکاری روبرو شدم که به نظر من کوچکترین مزیتش همون جلوه های ویژه اون هست که به قول برخی دوستان واقعا رویایی بود.
این فیلم نمایشی از حال حاضر دنیای ما بود.
به نظر من اگه کشوری بتونه از این فیلم استفاده سیاسی ببره خود ایران هست.
انگار این فیلم رو به سفارش ایران ساختن.(البته نظر منه)

این فیلم میخواد تصمیم گیری های فرماندهان نظامی رو برای لشکر کشی ها و اشغال ها محکوم کنه.

این فیلم میخواد سیاستهای سرمایه گذاری که توش فقط و فقط سرمایه و سود سرمایه گذاران و کلا نظام سرمایه داری رو محکوم کنه.(شاید بشه قشنگ از اون ماده پر انرژی زیر زمین به نفت حال حاضر تعبیر کرد)

این فیلم میخواد کشتن زمین و محیط زیست و عدم اخترام به زمین و جانداران رو محکوم کنه

که چه زیبا هم این محکوم کردنها رو به تصویر میکشه.

این فیلم همچنین دنیای مادی و دنیوی رو در مقابل دنیای معنوی و اعتقادی قرار میده.یک مشت سرمایه دار و نظامی را در مقابل یه جمعیتی که باورها و دین و اعتقاداتشون خیلی مهمه براشون و قانع هستن از حداقل هایی که دارند قرار میده.

باورها و اعتقادهایی که به شکل قشنگی در اخر به واقعی و حقیقی بودن اون مخاطب میرسه(حمله همه جانبه موجودات و جانورها)

این فیلم تمام و کمال امریکا و سیاستهاشو به دار میکشه و فکر کنم امثال اینجور فیلمها بودن که با تلقینهای ناخوداگاه مردم رو به بیداری علیه جبهه سرمایه داری به مرور زمان کشونده.