تجدید میثاق !!!!!

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دور به نظر میرسه که این بچه ها احتمالا واس درس علومشون اومدن گردش علمی و دنبال یه چیزای علمی هستن رو گل و خاک و ...

ولی یه کم میری نزدیکتر میبینی جریان یه چیز دیگست

آیا واقعا فکر میکنید آشنا کردن بچه ها با فرهنگ شهادت و ... به این چیزاست؟!!!!
اینجا دانشگاه تربیت مدرس واحد دبستانش هست
آخه تربیت مدرس از این جور مدارسم داره

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا ایران رو دارن قبرستون میکنن
شهیدا هم رو دست اینا موندن

من بحثم بیشتر رو روانشناسی کودکه

هیچوقت یادم نمیره که 5 سال اینو میخوندم رو دیوار مدرسمون که ما ابرقدرت شرق و غرب رو شکستیم ولی هیچوقت نمیفهمیدم معنیش یعنی چی ولی الان فهمیدم که واقعا کی شکسته
بابا کودک دنیای کودکانه میخاد
...

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised::surprised::surprised::surprised:
خب بچه ها باید از بچگی با فرهنگه اندوه و غصه و ماتم اشنا بشن دیگه!! باید یاد بگیرن کسایی که در راهه هدفشون جون دادن مظلوم بودن!باید براشون گریه کرد!ماتم گرفت!:razz:
نمیان بچه ها رو با راه و هدف اشنا کنن...میان تو دانشگاه ها و مدارس شهید دفن میکنن و قبر اونهارو نشون بچه ها میدن....اخه این چیزا به چه درد بچه ها میخوره؟بچه با دیدنه قبر یه شهید چه میفهمه ؟....جز اینکه کم کم زده میشه و حالش بد میشه ازینکه هر جا میره مزار چن تا ازین شهدا رو باید ببینه و کم کم هدف درست و ارزش اونها هم تو ذهنش پایین میاد! اگه واقعا هدف بزرگ کردنه کسیه که در راهه هدفش از مهمترین چیز زندگیش یعنی جونش گذشته بیان راه و هدف و توضیح بدن نه اینکه قبر نشون بچه بدن یا همه جا رو بکنن گورستان....!

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا نه ما تو بچگی چیزی فهمیدیم و نه بچه های ما خواهند فهمید

ادم بره تو یک کشور خارجی حمالی کنه و بجاش بدونه بچه اش در اینده از زندگیش بهره ای میبره بهتر از اینه که تو ایران جناب مهندس فلانی باشی و همیشه 8 تت گرو 9 هت باشه و زور بزنی که زنده بمونی و بچه ات رو بفرستن مدرسه ای که توش فقط درسهای مزخرف بهش یاد بدن

خدایش این همه کتبا خوندیم کدوم یکیش به دردمون خورده؟؟

حتی درسهای دانشگاه هم به درد من یکی که عمری برنامه نویسم نخورده چه برسه به ...

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا نه ما تو بچگی چیزی فهمیدیم و نه بچه های ما خواهند فهمید

ادم بره تو یک کشور خارجی حمالی کنه و بجاش بدونه بچه اش در اینده از زندگیش بهره ای میبره بهتر از اینه که تو ایران جناب مهندس فلانی باشی و همیشه 8 تت گرو 9 هت باشه و زور بزنی که زنده بمونی و بچه ات رو بفرستن مدرسه ای که توش فقط درسهای مزخرف بهش یاد بدن

خدایش این همه کتبا خوندیم کدوم یکیش به دردمون خورده؟؟

حتی درسهای دانشگاه هم به درد من یکی که عمری برنامه نویسم نخورده چه برسه به ...

دقیقا
اینا میخوان به بچه های ما چی یاد بدن؟
اگه من بخوام بچه ام فقط تو مدرسه مطالب علمی یاد بگیره کی رو باید ببینم؟
من نمیخام بچه ام با فرهنگ ماتم آشنا کنم
زوریه؟

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا
اینا میخوان به بچه های ما چی یاد بدن؟
اگه من بخوام بچه ام فقط تو مدرسه مطالب علمی یاد بگیره کی رو باید ببینم؟
من نمیخام بچه ام با فرهنگ ماتم آشنا کنم
زوریه؟
یکی از دوستام خیلی خیلی مصمم بود که بخاطر همین مساله از ایران بره
نشست تحقیق کرد بررسی کرد که بره اذربایجان یا ترکیه؟ دید ترکیه از نظر اموزسی مثل اروپا است و اذربایجان مثل روسیه و اروپا
تصمیم گرفت بره ترکیه میگفت من نمیخوام چفیه دور گردن پسرم بندازن و بعدا بهش قران یاد بدن مگه زوره؟؟ میگفت من نمیخوام!!

چاره اش اینه که اگر تا حالا ازدواج نکردی به فکر رفتن از ایران باش اینو جدی میگم

نمیگم اونجا حلوا خیرات میکنن نمیگم اونجا خوبه نمیگم اونجا بهت خوش میگذره اما اگر کسی امکانشو داشته باشه و از ایران نره(با عرض معذرت)احمقه به تمام عیاره چون تو ایران داریم روز به روز هم از نظر اقتصادی تنزل میکنیم و هم از نظر فرهنگی

آخرین ویرایش:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از دوستام خیلی خیلی مصمم بود که بخاطر همین مساله از ایران بره
نشست تحقیق کرد بررسی کرد که بره اذربایجان یا ترکیه؟ دید ترکیه از نظر اموزسی مثل اروپا است و اذربایجان مثل روسیه و اروپا
تصمیم گرفت بره ترکیه میگفت من نمیخوام چفیه دور گردن پسرم بندازن و بعدا بهش قران یاد بدن مگه زوره؟؟ میگفت من نمیخوام!!

چاره اش اینه که اگر تا حالا ازدواج نکردی به فکر رفتن از ایران باش اینو جدی میگم

نمیگم اونجا حلوا خیرات میکنن نمیگم اونجا خوبه نمیگم اونجا بهت خوش میگذره اما اگر کسی امکانشو داشته باشه و از ایران نره احمقه به تمام عیاره چون تو ایران داریم روز به روز هم از نظر اقتصادی تنزل میکنیم و هم از نظر فرهنگی

درسته
نکته جالب اینه که همون ترکیه ای اگر مسلمان باشه قدر قرآن رو بیشتر از من وتو میدونه و ...
ما همش فیلم بازی میکنیم
نفس مردم رو گرفتند با این کاراشون

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یک باردیگه هم گفتم اگه عقیده درست باشه ودرست بگن تبدیل بشه به درست میگن اشکال ازعقیده نیست این اجراست که شکست خورده من نمیدونم کی میخوان بفهمن این روش اجرای یک عقیده درست نیست . وقتی که اجازه دادن با تیزبر شلوار جین جون مردم رو با گوشت تنش جر بدن وپاره کنن وقتی موی جوان رو 4 خیابونه میکردن و چسب میمالیدن ....اونوقت بود که فاتحه اجرا خونده شد .وقتی که کسی میخواست به جایی برسه باید کفن مردوزن رو میشناخت خودشون اجازه دادن ریاکارا بالا بیان ...

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یک باردیگه هم گفتم اگه عقیده درست باشه ودرست بگن تبدیل بشه به درست میگن اشکال ازعقیده نیست این اجراست که شکست خورده من نمیدونم کی میخوان بفهمن این روش اجرای یک عقیده درست نیست . وقتی که اجازه دادن با تیزبر شلوار جین جون مردم رو با گوشت تنش جر بدن وپاره کنن وقتی موی جوان رو 4 خیابونه میکردن و چسب میمالیدن ....اونوقت بود که فاتحه اجرا خونده شد .وقتی که کسی میخواست به جایی برسه باید کفن مردوزن رو میشناخت خودشون اجازه دادن ریاکارا بالا بیان ...

آفرین
منظور منم همینه که عزیز من روشتون مشکل داره
این کاراتون نتیجه برعکس میده
این کارا با روحیه بچه سازگار نیست
امان از دست این بیسوادایی که اون بالا نشستن و چیزی از روانشناسی کودک و جوون نمیدونن

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هرچقدرکه بزرگوارانی از جاذبه و ارجحیت او بردافعه و اولویت امربه معروف برنهی از منکر گفتن حالا همون بزرگواران رو که شاید ماهم به بعضی نظراتشون اعتراض داشتیم دارن منزوی میکنن یادمون نره قبلا" قبل از اذان سخنان آقای مطهری رو پخش میکردن ولی حالا مرزهای خودساخته اینها ازایشون هم گذشته یه باردیگه میگم خیلی وقتا ماازمرزها ردنمیشیم این مرزها هستن که ازما عبورمیکنن .... اصلا" دریک جامعه مترقی وجوان خودی وغیرخودی چه معنایی میده این مرزبندیها به والله به ضرر خود نظامه

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
عکسا رو که دیدم یاد دبستان راهنمایی خودم افتادم .
یاد دوستایی که تو دوره دیدمشون و بهشون گفتم خانوم فلانی بود ما رو میدید میفهمید چقدر زیارت عاشورایی که اسمشو گذاشته بود توفیق اجباری و هر روز سر صف میخوند جواب داده
دوره ای که چادرش اجباری بود ولی من هر چی هم دوره ای دیدم مانتویی بود .
دوره نمازای زوری

چه بچگی بدی داشتیم .

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرچقدرکه بزرگوارانی از جاذبه و ارجحیت او بردافعه و اولویت امربه معروف برنهی از منکر گفتن حالا همون بزرگواران رو که شاید ماهم به بعضی نظراتشون اعتراض داشتیم دارن منزوی میکنن یادمون نره قبلا" قبل از اذان سخنان آقای مطهری رو پخش میکردن ولی حالا مرزهای خودساخته اینها ازایشون هم گذشته یه باردیگه میگم خیلی وقتا ماازمرزها ردنمیشیم این مرزها هستن که ازما عبورمیکنن .... اصلا" دریک جامعه مترقی وجوان خودی وغیرخودی چه معنایی میده این مرزبندیها به والله به ضرر خود نظامه

مشاوران نظام بدجوری دارن این نظام رو به باد میدن
خیلی از فرصتهارو از دست دادن
این خودی و غیرخودی کردنم باعث اصلی نبود وحدت در جامعه است

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
عکسا رو که دیدم یاد دبستان راهنمایی خودم افتادم .
یاد دوستایی که تو دوره دیدمشون و بهشون گفتم خانوم فلانی بود ما رو میدید میفهمید چقدر زیارت عاشورایی که اسمشو گذاشته بود توفیق اجباری و هر روز سر صف میخوند جواب داده
دوره ای که چادرش اجباری بود ولی من هر چی هم دوره ای دیدم مانتویی بود .
دوره نمازای زوری

چه بچگی بدی داشتیم .

این مهمه
چه بچگی بدی داشتیم
میتونم قسم بخورم که بیشتر بهتره بگم همه مشکلات اعتقادی و ارزش جوونای این دوره برمیگرده به همین برخوردای بد مسئولین مدرسه ها دردوران کودکی
حالا بگید نه

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیزم ما بچگی وجونی نکردیم توی شکم مادر بحران انقلاب . کودکی وحشت آژیرقرمز و بمب و راکت نوجوونی بازیه دوم خرداد جونی بحران بیکاری و.... خدایی ما نسل بحران زده و منزوی ازآب دراومدیم با هزاران ترس ومشکل روحی و عقده خدایی این زمانه به هم نسل های من ظلم کردولای چرخ دنده های جنگ و دعوا های سیاسی له کرد حالا هم کسی نیست به داد این نسل برسه که باهزاران درد اقتصادی و اجتماعی بی درمان باید بسوزه وبسازه ....
......................................الله مع الصابرین .............

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشاوران نظام بدجوری دارن این نظام رو به باد میدن
خیلی از فرصتهارو از دست دادن
این خودی و غیرخودی کردنم باعث اصلی نبود وحدت در جامعه است
خداشاهده اگرنبود یک سری عقاید سرسخت میتونستیم درراستای اهداف ومنافع ملی خیلی ازدنیا امتیاز بگیریم مثلا" موقع جنگ طالبان همه کارهارو ایران کرد ولی سر لجبازی هیچ امتیازی نگرفت درصورتی که اون موقع اروپاوآمریکا حاضربودن خیلی امتیازات بدن اما ..........

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم ما بچگی وجونی نکردیم توی شکم مادر بحران انقلاب . کودکی وحشت آژیرقرمز و بمب و راکت نوجوونی بازیه دوم خرداد جونی بحران بیکاری و.... خدایی ما نسل بحران زده و منزوی ازآب دراومدیم با هزاران ترس ومشکل روحی و عقده خدایی این زمانه به هم نسل های من ظلم کردولای چرخ دنده های جنگ و دعوا های سیاسی له کرد حالا هم کسی نیست به داد این نسل برسه که باهزاران درد اقتصادی و اجتماعی بی درمان باید بسوزه وبسازه ....
......................................الله مع الصابرین .............

تمامی بدبختی های جامعه رو هم سنهای من کشیدن!! متولدین 57-62
اه نگو که دلم پر خونه
میدونی تو راهنمایی چقدر از معلم هامون کتک خوردیم سر درس بلد نبودن سر بازی گوشی کردن سر دیر به مدرسه رسیدن....:razz:
یک معلمی داشتیم تو دوم راهنمایی بهمون میداد مشق بنویسیم!!! کل کتاب فارسی دوم راهنمایی رو نوشتیم

تو دوم راهنمایی من یکسال دوساله شدم!!!
باورتون میشه؟؟!!!!خودم باورم نمیشه از درس دینی! معلمممون یک اخوند بودیکی از بچه ها تو کلاس اذیتش کرد با یک ضربه کاراته ضد از کلاس انداخت بیرون پدرش امد گلایه کرد اون اخوند تا اخر سال نیومد سر کلاس!
از 38 نفر سر کلاس 2 نفر تونستند بروند کلاس سوم!

شما اسم اینو چی میگین؟؟

محل واقعه
استان اذربایجان شرقی شهر تبریز مدرسه راهنمایی شیخ شمس استاد ذاکری زمان مدیریت اقای عرب زاده

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
ناظم مدرسه برای این که موقع زدن ما بیشتر اذیت بشیم از کابل برق فشار قوی استفاده میکرد به قطر 2 سانتی متر
یا توی شلنگ اب کابل میکرد تا کلفت تر بشه

برای دیر کردن 2 تا شلاق به دستومن میزد و اگر کسی دستشو باز نمیکرد میزد تو سرش

برای بی انضباطی تا وقتی که طرف گریه میکرد میزد بعدش شروع میکرد زدن به پاهاش

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو کلاس اول دبستان درس ریاضی یک صفحه ای هست که توش عکس البالو گاو و ... هست که باید تعدادشو بنویسی زیرش یادتونه؟؟؟

من سر کلاس اول به ازای هر البالو یک خط کش خوردم به ازای هر گاو یک خط کش خوردم تا مثلا به قول خانم معلممون یاد گرفتم

میدونین کسانی که درس بلد نبودن چی کار میکردن؟ یک موتور خانه تاریک ترسناک بو گندوی داشتیم که پر از موش بود مینداختن اونجا!!!

ما اینجوری بزرگ شدیم

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
ناظم مدرسه برای این که موقع زدن ما بیشتر اذیت بشیم از کابل برق فشار قوی استفاده میکرد به قطر 2 سانتی متر
یا توی شلنگ اب کابل میکرد تا کلفت تر بشه

برای دیر کردن 2 تا شلاق به دستومن میزد و اگر کسی دستشو باز نمیکرد میزد تو سرش

برای بی انضباطی تا وقتی که طرف گریه میکرد میزد بعدش شروع میکرد زدن به پاهاش

آخ عزیزم
بمیرم برات
چه شکنجه ها کشیدی تووو
مگه زندان گوواتمالا درس میخوندی؟
آثار شکنجه هست رو بدنت؟
میتونی به سازمان ملل شکایت ببری

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مهمه
چه بچگی بدی داشتیم
میتونم قسم بخورم که بیشتر بهتره بگم همه مشکلات اعتقادی و ارزش جوونای این دوره برمیگرده به همین برخوردای بد مسئولین مدرسه ها دردوران کودکی
حالا بگید نه

واقعا شاده اون که میگه نه .
من هر چی نفرت از دین و اجبار داشتم به خاطر مدرسه بود .
لجبازی نماز نخوندنم به خاطر مدرسه بود .
اگه حل شد خودم کردم ، نه معلمایی که نمیدونستن دین یا دین داری یعنی چی !!

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونین معلم ادبیاتمون برای کسانی که مشق نمینوشتن تو دوم راهنمایی چی کار میکرد؟؟

موهای جلوی سرشو و موهای شقیقشونو میکشید تا جایی که موهاشون دسته دسته کنده میشدندمیدونین چرا چون اون قسمت از موها بیشتر درد میکنه

بله بعضی از مهندسین مملکت اینجوری درس خوندن و بزرگ شدن

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا شاده اون که میگه نه .
من هر چی نفرت از دین و اجبار داشتم به خاطر مدرسه بود .
لجبازی نماز نخوندنم به خاطر مدرسه بود .
اگه حل شد خودم کردم ، نه معلمایی که نمیدونستن دین یا دین داری یعنی چی !!

هر جمله ایکه میگی یه معضل بزرگ این مملکته

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونین معلم ادبیاتمون برای کسانی که مشق نمینوشتن تو دوم راهنمایی چی کار میکرد؟؟

موهای جلوی سرشو و موهای شقیقشونو میکشید تا جایی که موهاشون دسته دسته کنده میشدندمیدونین چرا چون اون قسمت از موها بیشتر درد میکنه

بله بعضی از مهندسین مملکت اینجوری درس خوندن و بزرگ شدن

نمیدونم چرا خندم میگیره

ببخشید
خیلی زجرکشیدیا تا مهندس بشی

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخ عزیزم
بمیرم برات
چه شکنجه ها کشیدی تووو
مگه زندان گوواتمالا درس میخوندی؟
آثار شکنجه هست رو بدنت؟
میتونی به سازمان ملل شکایت ببری

:biggrin::biggrin::biggrin:
ادرسشو و مشخصات استاد و مدیر رو نوشتم تا بدون منبع نباشه

نه اثار ی نمونده:biggrin: فکر کردی چرا به ما لقب وحشی دادن؟؟

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم دبیرستان شاهد میرفتم.چون اکثر دبیرای تاپ اونجا تدریس میکردن.
یه عالمه ار این برنامه ها رو اونجا دبدم.سالی دو بار از همین یادواره شهدا ها برامون میذاشتن حضور توی اکثرشونم اجباری بود.
دختر نوجوون روحیه اش شاده کلا.یه معاون داشتیم اصرار داشت کف حیاط مدرسه خون شهدا در حال جوشیدنه.تا میومدیم یه کم خوش باشیم فوری شروع میکرد سخنرانی که شما روح شهدا رو لرزوندید ومگه خون شهدا رو نمیبینید واینا.....
حالا بماند که چه تلاشی میکردن مغزمونو با حرفای سیاسی خودشون پر کنن و ما رو مثل خودشون بار بیارن.
که البته الان که نگاه میکنم میبینم همش نتیجه معکوس داده.اکثرمون طوری بار اومدیم که اونا نهی میکردن.
ئلی یه عالمه از لحظات قشنگ دوران مدرسمونو از دست دادیم:cry:

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر جمله ایکه میگی یه معضل بزرگ این مملکته
معضل رو رد کرده بحران شده .
این بحرانه که بچه ای که 12 سال دینی خونده ( سالی 100 صفه حساب کن بعد 12 سال میشه 1200 صفه ) و دانشگاه 15 واحد عمومی اسلامی میگذرونه ( بگیر 500 صفحه ) . الان میاد بهت میگه به نظر من خدا وجود نداره .
این 1700 صفه که خونده کجا رفته ؟؟
چجوری خونده ؟؟
چه جوری یادش دادن ؟؟