ناپدید شدن درایوها پس از ظاهر شدن صفحه آبی

bardiaali

عضو جدید
با سلام
چند روز پیش صفحه ی آبی روی صفحه ظاهر شد (ویندوز سون) بعد هم که ریست شد
سیستم که دوباره راه اندازی شد تا دسکتاپ رو میدیدم دوباره همون صفحه میومد و دوباره ریست می شد
یوزر جدید ساختم ولی فایده ای نداشت، از safe mode دسکتاپ رو سبک کردم ولی فایده ای نداشت
به خاطر همین توی درایو دیگه ای ویندوز xp نصب کردم چون دو تا از درایو هام رو با bitlocker رمزگذاری کرده بودم نمی تونستم با xp بهشون دستیابی داشته باشم واسه همین هم مجبور شدم دوباره توی همین درایو سون نصب کنم (دو درایو کنار هم سون نصب شد) ! وقتی عملیات نصب به اتمام رسید و من my computer رو باز کردم دیدم به جز دو درایو که توش ویندوز نصب بود بقیه ی درایو ها ناپدید شدن !
با ویندوز xp بدون نیاز به نصب بالا اومدم دیدم توی اونم همین دو تا درایو هستش !
با برنامه های پارتیشن بندی از 5 درایو ناپدید شده 3 تاشو کاملا برگردوندم موند دو تایی که با bitlocker رمزگذاری شده بود که با هم ادغام شدن و در ویندوز و disk manager به عنوان Free Space و در زمان نصب و ریکاوری Unallocated Space شناخته میشن
هر کدوم از درایو هام 195 گیگابایت بودن و الان فضای تخصیص داده نشده رو 390 گیگابایت نشون میده
خیلی از راه ها رو رفتم اما جواب نگرفتم کل اینترنت رو زیر و رو کردم اما مشکلم حل نشد
حاصل تلاش 1 سال و نیمم توی این دو تا درایو هستش که بالای 350 گیگابایت میشه
خواهش می کنم کمکم کنید

erfan_com

اخراجی موقت
یک نرم افزار خوب ریکاوری مثل O&O Disk Recovery نصب کنید و شروع به بازیابی اطلاعات کنید.

این نرم افزار خیلی قویه. البته از ورژن 6 یا بالاتر استفاده کنید. ایشالا که حتما درست میشه