مهمترین رذیلت اخلاقی در جامعه کدام است؟ (با امکان انتخاب چند گزینه)

مهمترین رذیلت اخلاقی در جامعه کدام است؟ (با امکان انتخاب چند گزینه)

• مجموع رای دهندگان
    105
  • نظرسنجی بسته .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما دروغ به عنوان وابسته به رذایل دیگر به کار نمیرود آدم های حسود دو رو چاپلوس و ... دروغ میگویند ولی دروغ گو شخص دیگری است البته آقای نخودیان فرمودند با الگوبرداری از یک نظرسنجی واقعی انجام شده تا ببینند آیا میشود نتایجه این نظرسنجی ها را به کل جامعه گسترش داد
بله پدرام جان درست میگی دروغ بدترین رذیلت اخلاقیست ولی من فکر میکنم دلیل اینکه این چنینه چون همه گناهان دیگه رو با خودش میاره و اگه طرف واقعا بتونه دروغ رو از خودش دور کنه جلو وارد اومدن خیلی از گناه های دیگه رو میگیره . فرد برای چی دروغ میگه یا به خاطر دو رو بودنش ، یا به خاطر اینکه گناه یا اشتباه خودشو بپوشونه و از این قبیل ، پارتی بازی چطور میکنن ؟ به بقیه دروغ میگن که کسی اعتراض نکنه ، این همه مدرک قلابی برای چیه و ....

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکنم تبعیض و پارتی بازه از همش بدتر باشه چون اینجوری یه عده به ناحق جایگاهی رو که تو براش زحمت کشیدی تا بهش برسی رو به راحتی بدون سواد یا تخصص کافی تصاحب میکنن ....به نظرم این بدترین نوع ضایع کردن حقه آدماست...."پارتی بازی"
تا حدود خیلی زیادی موافقم در بین مردم و جامعه متاسفانه واقعا این چنین هست

سعیده راد

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورویی و تظاهر تو جامعه ما بیشترین آمار رو داره
اگه باور ندارین به دورو بریاتون دقت کنین متوجه میشین

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دورویی و تظاهر تو جامعه ما بیشترین آمار رو داره
اگه باور ندارین به دورو بریاتون دقت کنین متوجه میشین
اتفاقا دورویی و تظاهر رو خودم هم زدم، پس یعنی باور دارم، حالا چرا باید به دور و بریای خودم نگاه کنم؟
دور و بر همه، آدم دو رو هست....

ممنون از شما و سایر دوستان که شرکت کردید:gol:

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فقط پارتی !؟

فقط پارتی !؟

امام علی می فرمایند ، بهترین تفریح کار است ! اگر تو جامعه کار باشه خیلی از رذایل انسانی درست میشه ! شما کاش اعتیاد رو هم میزاشتین ، بدتر از همشونه !

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امام علی می فرمایند ، بهترین تفریح کار است ! اگر تو جامعه کار باشه خیلی از رذایل انسانی درست میشه ! شما کاش اعتیاد رو هم میزاشتین ، بدتر از همشونه !
ما از یک نظر سنجی که قبلاً انجام شده الگو گرفتیم ولی حرفتون درسته اعتیاد هم متاسفانه داره زیاد میشه:gol:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
تبعیض و پارتی بازی
غیبت کردن
چاپلوسی
دورویی و تظاهر
حسد
البته که این مشکلات مربوط به همه جوامعهست اما تو مملکت ما همه اینها زیاد به چشم هستند.

تبعیض و پارتی بازی: به دلیل زیاد بودن تعداد افراد بیکار و نداشتن امنیت شغلی در کارگران نهادهای خصوصی میبینیم زمانی که یک آگهی استخدام دولتی زده میشه بالای 90 درصد همه میدونند که کسی قبول میشه که یکی از بندهای پ و یا تمامش روداشته باشه ودارای زر و زور وتزویر باشه. این یک مشکل کلی هست و تا نظام کار و امنیت شغلی درست نشه به جای خودش خواهد بود و تعداد افراد زیادتری رومخصوصا از جوانان دربرخواهد گرفت.

غیبت کردن: البته کهاین هم یک رذیله اخلاقی تو جامعه ما هست،چقدر دینمون این رو نفی کرده و برابر باچه گناهان بزرگی دونسته اما متاسفانه میبینیم چنان توی خونمون جا خوش کرده که حتی با دونستن معایبش نمی تونیم خودمون رو از چنگالش رها کنیم،
چاپلوسی و دورویی وتظاهر:
هرسه اینها آفت بزرگ موجود بین اکثر ماهاست مخصوصا کسایی از ما که کمتر متدین هستند، اگر در طول یک روز کاری در یک جایی که محل رفت وآمد اداری افراد جهت رفع نیازهای اداریشون تو سیستم دولتی باشیم می بینیم که تعداد زیادی از مراجعین خواسته یا نا خواسته مجبور به استفاده از این مورد هستند چراکه اگر اینکار رو نکنند طرفشون اصلا یاتحویل نمیگیره یا اینکه مدت زیادی باید بمونند تا کارشون انجام بدن.
دورویی و تظاهر در اکثر رجال مملکتی و حزبی نهادینه شده بطوری که یافتن حق و باطل از هم برای اکثر مردم مشکل شده.

حسد
: و البته حسد که مشکل و ریشه تمام موارد بالا از همین حسد هست
"حسد بدترین بیماری‌هاست"
"کبر و حرص و حسد ریشه های کفر هستند"
"مؤمن غبطه مى‏خورد (و تمناى نعمت‏هایى شبیه دیگران مى‏كند ولى) حسد نمى‏ورزد، در حالى كه منافق حسد مى‏ورزد و غبطه نمى‏خورد."
"آفت دین و ایمان، حسد و خودبینى و فخرفروشى است!"
حسد باعث غیبت و بدگوییست
حسد باعث کینه و دشمنیست
حسد باعث دورویی ونفاق است

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو رویی و تظاهر!
بعضی مذهبی هستن می گن نیستن
بعضی مذهبی نیستن می گن هستن

به یکی می گی دوست دارم در حالی که نداری
به یکی می گی ازت بدم میاد در حالی که دوسش داری.

نوچ نوچ نوچ! بابا این چه کارهایی هست که انجام میدین؟ :w05:

iman.mpr

عضو جدید

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیلاااااام
دورویی و تظاهر مهمترین مشکل جامعه ست
و میشه گفت به نوعی علت تمامیه مشکلاتی که در جامعه وجود دارد:gol:

Azar.099

عضو جدید
سلاااااام