مشکل با ویندوز هفت

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز

من تا الان ویندوز XP داشتم تا این که تصمصم گرفتم ویندوز 7 رو نصب کنم به همین دلیل ویندوز XP رو حذف کردم و جاش ویندوز هفت نصب کردم. روز اول خوب بود تا این که چند برنامه معمولی مثل Nod32 و AutoCAD و ETABS و از این قبیل برنامه ها رو روش نصب کردم. تا این که حالا بعد از کلیک روی دکمه خاموش کامپیوتر یه صفحه آبی شکل با یه ارور نشون میده و بعد ریستارت میشه. چکار باید بکنم تا به حالت اولش برگرده؟

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز

من تا الان ویندوز XP داشتم تا این که تصمصم گرفتم ویندوز 7 رو نصب کنم به همین دلیل ویندوز XP رو حذف کردم و جاش ویندوز هفت نصب کردم. روز اول خوب بود تا این که چند برنامه معمولی مثل Nod32 و AutoCAD و ETABS و از این قبیل برنامه ها رو روش نصب کردم. تا این که حالا بعد از کلیک روی دکمه خاموش کامپیوتر یه صفحه آبی شکل با یه ارور نشون میده و بعد ریستارت میشه. چکار باید بکنم تا به حالت اولش برگرده؟

سلام دوست عزیز یه اسکن کامل از کامپیوتر انجام بدید شاید به دلیل وجود ویروس باشه.
به این تاپیک هم سری بزنید.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/255484-آموزش-راه-های-عمومی-پاک-سازی-یک-سیستم-ویروسی

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز یه اسکن کامل از کامپیوتر انجام بدید شاید به دلیل وجود ویروس باشه.
به این تاپیک هم سری بزنید.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/255484-آموزش-راه-های-عمومی-پاک-سازی-یک-سیستم-ویروسی

فک نکنم چون ویندوزو تازه نصب کرده بودم
به اینترنت هم متصل نشدم با هاش

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک نکنم چون ویندوزو تازه نصب کرده بودم
به اینترنت هم متصل نشدم با هاش

بله درسته خوب ممکنه همراه نرم افزار هایی که نصب کردید ویروسی منتقل شده باشه.
خوب اسکن کردن ضرر نداره حداقل از این لحاظ مطمئن میشید.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز

با سلام،
آیا سیستم تون با ویندوز 7 سازگاری داره! یعنی خیلی قدیمی نیست یا درایور بره ویندوز 7 داره؟
در صورتی که مشکل سخت افزاری نداشته باشید احتمال وجود ویروس هست! ممکنه از برنامه های ویروسی یا فلش ویروسی استفاده کردید و ویروس رو به سیستم منتقل کردید.
البته نصب بعضی از نرم افزارها هم می تونه باعث این مشکل بشه! پس به ترتیب زمان نصب برنامه ها، از آخر به اول پاکشون کنید و نتیجه رو بگید! (البته می دونم که سخته ولی اغلب نمی شه راه حل دقیقی ارائه کرد!)

آخرین ویرایش:

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله درسته خوب ممکنه همراه نرم افزار هایی که نصب کردید ویروسی منتقل شده باشه.
خوب اسکن کردن ضرر نداره حداقل از این لحاظ مطمئن میشید.

آره ولی باید آنتی ویروسو آپدیت کنم که یه خورده طول میکشه.

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام،
آیا سیستم تون با ویندوز 7 سازگاری داره! یعنی خیلی قدیمی نیست یا درایور بره ویندوز 7 داره؟
در صورتی که مشکل سخت افزاری نداشته باشید احتمال وجود ویروس هست! ممکنه از برنامه های ویروسی یا فلش ویروسی استفاده کردید و ویروس رو به سیستم منتقل کردید.
البته نصب بعضی از نرم افزارها هم می تونه باعث این مشکل بشه! پس به ترتیب زمان نصب برنامه ها، از آخر به اول پاکشون کنید و نتیجه رو بگید! (البته می دونم که سخته ولی اغلب نمی شه راه حل دقیقی ارائه کرد!)

نه سیستمم قدیمی نیست.
یه اسکن میکنم ببینم چی میشه

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
ممکن هست مشکل با یکی از درایورها باشه. ما با لپ تاپ ها این مشکل رو داشتیم و فهمیدیم یکی از درایورها با این ویندوز سازگار نیستو صفحه آبی میده. درایورها رو یکی یکی Uninstall کنید ببینید مشکل از کجاست.

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممکن هست مشکل با یکی از درایورها باشه. ما با لپ تاپ ها این مشکل رو داشتیم و فهمیدیم یکی از درایورها با این ویندوز سازگار نیستو صفحه آبی میده. درایورها رو یکی یکی Uninstall کنید ببینید مشکل از کجاست.

درایورها منظورتون چیه؟

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
منظورم درایور دیگه :D
هر سخت افزاری یک درایور داره. ویندوز سون خودش درایورها رو میشناسه و در برخی موارد باید خودتون نصب کنید. حالا ممکنه با هم Compatible نباشند یا نسخه درستی ازش نصب نباشه یا باید ترتیب خاصی برای نصبش رعایت شه.

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم درایور دیگه :D
هر سخت افزاری یک درایور داره. ویندوز سون خودش درایورها رو میشناسه و در برخی موارد باید خودتون نصب کنید. حالا ممکنه با هم Compatible نباشند یا نسخه درستی ازش نصب نباشه یا باید ترتیب خاصی برای نصبش رعایت شه.

حا گرفتم :D

نه بابا میگم 2 تا برنامه بیشتر نصب نکرده بودم که اون 2 تا رو هم حذف کردم بازم درست نشد

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
حا گرفتم :D

نه بابا میگم 2 تا برنامه بیشتر نصب نکرده بودم که اون 2 تا رو هم حذف کردم بازم درست نشد

سلام دوست عزیز درایورها منظور مودم ،گرافیک ، مادر برد و ... که معمولا ویندوز 7 خودش اونا رو میشناسه.

بابا گرفتم دیگه

Sarp

مدیر بازنشسته
صفحه ابی منظورتون صفحه مرگه ؟
یه صفحه آبی با نوشته های سفید رنگ
مثل این :

اگه این صفحه میاد ، خطا رو یادداشت کن و اینجا تایپ کن تا دلیل خطا رو پیدا کنیم
منظور از یادداشت خطا هم ارقام و الفبای بین آکولاد هست (کلا هرچی تو اون سطر هست بنویس . با جملات و . . . )
یه تایپیک هم در همین مورد بود (صفحه آبی مرگ) که توش یه برنامه ضمیمه کرده بودم