مناظره چوپان ومشاور بخونيد وبخنديد!!!!!!!!!!!!

علي 19

عضو جدید
:biggrin:چوپاني مشغول چراندن گله گوسفندان خود در يك مرغزار دورافتاده بود. ناگهان
> سروكله يك اتومبيل جديد كروكي از ميان گرد و غبار جادههاي خاكي پيدا ميشود.
> راننده ي آن اتومبيل كه يك مرد جوان با لباس Brioni ، كفشهاي Gucci ، عينك
> Ray-Ban و كراوات YSL بود، سرش را از پنجره اتومبيل بيرون آورد و پرسيد: اگر من
> به تو بگويم كه دقيقا چند راس گوسفند داري، يكي از آنها را به من خواهي داد؟
> چوپان نگاهي به جوان تازه به دورانرسيده و نگاهي به رمهاش كه به آرامي در
> حال چريدن بود، انداخت و با وقار خاصي جواب مثبت داد..
> جوان، ماشين خود را در گوشهاي پارك كرد و كامپيوتر Notebook خود را به سرعت
> از ماشين بيرون آورد، آن را به يك تلفن راه دور وصل كرد، وارد صفحهي NASA روي
> اينترنت، جايي كه ميتوانست سيستم جستجوي ماهوارهاي ( GPS ) را فعال كند، شد..
> منطقه چراگاه را مشخص كرد، يك بانك اطلاعاتي با 60 صفحه ي كاربرگ Excel را به
> وجود آورد و فرمول پيچيده عملياتي را وارد كامپيوتر كرد.
> بالاخره 150 صفحه اطلاعات خروجي سيستم را توسط يك چاپگر مينياتوري همراهش
> چاپ كرد و آنگاه در حالي كه آنها را به چوپان ميداد، گفت: شما در اينجا دقيقا
> 1586 گوسفند داري.
> چوپان گفت: درست است. حالا همينطور كه قبلا توافق كرديم، ميتواني يكي از
> گوسفندها را ببري.
> آنگاه به نظاره مرد جوان كه مشغول انتخاب كردن و قرار دادن آن گوسفند در
> داخل اتومبيلش بود، پرداخت. وقتي كار انتخاب آن مرد تمام شد، چوپان رو به او
> كرد و گفت: اگر من دقيقا به تو بگويم كه چه كاره هستي، گوسفند مرا پس خواهي داد
> مرد جوان پاسخ داد: آري، چرا كه نه!
> چوپان گفت: تو يك مشاور (مهندس صنايع )هستي.
> مرد جوان گفت: راست ميگويي، اما به من بگو كه اين را از كجا حدس زدي؟
> چوپان پاسخ داد:
> كار ساده اي است.. بدون اينكه كسي از تو خواسته باشد، به اينجا آمدي. براي
> پاسخ دادن به سوالي كه خود من جواب آن را از قبل ميدانستم، مزد خواستي. مضافا،
> اينكه هيچ چيز راجع به كسب و كار من نميداني، چون به جاي گوسفند، سگ مرا
> برداشتي !؟

مهسا006

عضو جدید
هرچي صنايعي هست گير داده به ما آقايون وخانماي صنايعي ببخشيد خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟
نیاز به عذر خواهی نیست عرض کردم که راحت باشید مهم نیست.
چون آدمایی که همچین دیدگاهایی دارن یا واقعا بی اطلاعن و از رو شنیده هاشون یه چیزی میگن یا میدوننو ....
در هر صورت مهم نیست

merlin-mina

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی مهسا خانم گذشته از همه این حرفها دوست دارم بدونم چرا روحیه انتقاد پذیری مهندسین صنایع انقدر پایینه. در حالی که خودشون از عالم و آدم انتقاد میکنن. در واقع مهارت و تخصصشون در همینه و برای بهبود امور انتقاد لازمه. ولی چرا از انتقاد ناراحت میشن؟ البته من با این شوخی کاری ندارم. شاید یکم توهین آمیز بوده باشه ولی این سوال رو جدی ازتون میپرسم.

سلام
منم صنايعم
روحيه انتقاد پذيري هم دارم ولي ديگه تشبيه به يه چوپان:cry:
ولي كلا باحال بود:biggrin:

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا این از اون جوکهاییه بچه های دانشگاه برای هم دانشگاهی هاشون می سازن، (برای کل کل ) از این جوک ها برای تمامی رشته ها هم ساخته شده. جالب اینه که این رو به زور به مهندسی صنایع چسبوندند.:smile:
اینو اگه توی تاپیک زنگ تفریح می ذاشتی سو تفاهم پیش نمیومد. ولی کلا جالبه.;)

مهسا006

عضو جدید
ولی مهسا خانم گذشته از همه این حرفها دوست دارم بدونم چرا روحیه انتقاد پذیری مهندسین صنایع انقدر پایینه. در حالی که خودشون از عالم و آدم انتقاد میکنن. در واقع مهارت و تخصصشون در همینه و برای بهبود امور انتقاد لازمه. ولی چرا از انتقاد ناراحت میشن؟ البته من با این شوخی کاری ندارم. شاید یکم توهین آمیز بوده باشه ولی این سوال رو جدی ازتون میپرسم.
به نظر شما کسی که حوزه ی تخصصش چیز دیگست میتونه بیاد در مورد یه چیزی که مطمئنا اطلاعی راجع بش نداره نظر بده؟در ضمن انتقاد تعریفش یه چیز دیگستاااا به این میگن توهین!!!

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
ناراحت نشین ولی دیگه بهترین مهندسای صنایع رو مثلا دانشگاه ما داره اینه سر و وضع درساشون و درس خوندنشون؛ درسایی دارن مثل اقتصاد مهندسی که خودشون قبول دارن هم آخرش نمی فهمن چی هست و برا چی خوندن
طول ترم هم درسی برا خوندن ندارن یا کارشون کوه و مسافرت شده یا خوابگا می دیم سالاد درست می کنن برامون

این جمله ی یکی ار دوستای صنایعیمه: هر وقت توو ایران ببینن یه پروژه داره خوب پیش می ره یه مهندس صنایع بالا سرش می ذارن که سرعتشو تعدیل کنه !

merlin-mina

عضو جدید
کاربر ممتاز
ناراحت نشین ولی دیگه بهترین مهندسای صنایع رو مثلا دانشگاه ما داره اینه سر و وضع درساشون و درس خوندنشون؛ درسایی دارن مثل اقتصاد مهندسی که خودشون قبول دارن هم آخرش نمی فهمن چی هست و برا چی خوندن
طول ترم هم درسی برا خوندن ندارن یا کارشون کوه و مسافرت شده یا خوابگا می دیم سالاد درست می کنن برامون

این جمله ی یکی ار دوستای صنایعیمه: هر وقت توو ایران ببینن یه پروژه داره خوب پیش می ره یه مهندس صنایع بالا سرش می ذارن که سرعتشو تعدیل کنه !

:surprised::eek::surprised:

مهسا006

عضو جدید

شما کدوم دانشگاهی؟
والا مام اقتصاد مهندسی خوندیم.هم فهمیدیم چیه هم الان خود من دارم باهاش پروژه انجام میدم
چرا شما فک میکنی دانشجو یعنی...
در مورد دوستتون هم یه پیشنهاد دارم اگه واقعا با این تفکر داره صنایع میخونه زودتر باید یه فکری واسه خودش بکنه

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم ها و آقایون من همه پستامو حذف کردم که به کسی بر نخوره. ظاهرا ما نمیتونیم هیچوقت از مهندسین گل صنایع حتی یه سوال بپرسیم.
در هر صورت ببخشید. خدا حافظ. :gol::gol::gol:

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما کدوم دانشگاهی؟
والا مام اقتصاد مهندسی خوندیم.هم فهمیدیم چیه هم الان خود من دارم باهاش پروژه انجام میدم
چرا شما فک میکنی دانشجو یعنی...
در مورد دوستتون هم یه پیشنهاد دارم اگه واقعا با این تفکر داره صنایع میخونه زودتر باید یه فکری واسه خودش بکنه

منظورتون اینه که درس پروژه داره یا پروژه ای که با اقتصاد مهندسی انجام می دین؟ این درس که همش نظری هست مثل ریاضی یعنی چی پروژه دارین باهاش؟ می شه موضوع پروژه رو هم بگین چون من الان شبیه علامت سوال شدم
من هیچ فکری راجع به دانشجو نکردم خودم هم دانشجو هستم
یادم نمیاد از طرز تفکر دوستم گفته باشم اون فقط به وضع فعلی کنایه زد و الا خیلی هم توو درسش موفقه؛ راستی اگه مهندسین صنایع این همه کار بلد بودن الان راندمان شرکت ها و کلا وضع صنعتمون این می شد؟

merlin-mina

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم ها و آقایون من همه پستامو حذف کردم که به کسی بر نخوره. ظاهرا ما نمیتونیم هیچوقت از مهندسین گل صنایع حتی یه سوال بپرسیم.
در هر صورت ببخشید. خدا حافظ. :gol::gol::gol:

نه بابا
شوخي شوخيه ديگه
كسي ناراحت نشد دوست من

مهسا006

عضو جدید
منظورتون اینه که درس پروژه داره یا پروژه ای که با اقتصاد مهندسی انجام می دین؟ این درس که همش نظری هست مثل ریاضی یعنی چی پروژه دارین باهاش؟ می شه موضوع پروژه رو هم بگین چون من الان شبیه علامت سوال شدم
من هیچ فکری راجع به دانشجو نکردم خودم هم دانشجو هستم
یادم نمیاد از طرز تفکر دوستم گفته باشم اون فقط به وضع فعلی کنایه زد و الا خیلی هم توو درسش موفقه؛ راستی اگه مهندسین صنایع این همه کار بلد بودن الان راندمان شرکت ها و کلا وضع صنعتمون این می شد؟
مورد دوم،کارم بیشتر در مورد آنالیز حساسیت هستش تو یه رستوران دارم روش کار میکنم.
شما یه جمله از دوستتون گفتین با اون یه جمله میشه به تفکر ایشون در مورد این بحث پی برد.
الان صنعت ما دست مهندسای برق و مکانیکه،یعنی کاری که باید یه مهندس صنایع انجام بده دست یه مهندس دیگست...

sara.NET

عضو جدید
بچه ها اينقد از دست هم ناراحت نشيد ، اين پستو يه بنده خدا با يه مضمون ديگه قبلانا تو همين فروم گذاشته
اينجا رو بخونيد ~~>چوپان باهوش
اينجا اسمشو گذاشتن مهندس صنايع (ميتونست بذاره مهندس كامپيوتر يا مكانيك
)

در ضمن اگه كسي تا اون حد اطلاعات داشته باشه و بتونه اون كارايي كه مشاور كرده رو بكنه ، من يكي كه بهش تبريك ميگم

علي 19

عضو جدید
آقايون وخانما باز هم معذرت ميخوام که اين تاپيک رو گذاشتم من خودم مخلص همه صنايعي ها هستم!!!!!!!!تمام مهندسي ها به نوبه خودشون خوبن همه براي يکي ويکي براي همه!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این مضخرفاتو کسانی ساخته اند که دوست ندارند انسان برای درک و فهم بیشتر مشاوره بکنه. یعنی میخوان به انسان القا< کنند که هر کی هر چی گفت همونه.
اما کور خوندن. انسان عاقل هم مشورت میکنه . هم با مشاور صحبت میکنه و هم اینکه آخر کار با عقل و منطق خودش تصمیم میگیره. من اگه مشاور نداشتم خیلی وقت پیش اسممو مینوشتم و تو اون چاه میانداختم.
توهین بدی بود که نشنیده میگیرم. انسان عوضی همه جا پیدا میشه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقايون وخانما باز هم معذرت ميخوام که اين تاپيک رو گذاشتم من خودم مخلص همه صنايعي ها هستم!!!!!!!!تمام مهندسي ها به نوبه خودشون خوبن همه براي يکي ويکي براي همه!

شما بچه آشخور . مگه دیوونه ای که کار غلط انجام میدی بعدش هم معذرت خواهی؟ کوچولو یکم برو این تاپیکهای قبلی رو بخون بعد بیا تاپیک بزن. تو که دهنت بوی شیر میده از این کارا بکنی مجبور میشی عذرخواهی کنی. که بدتر از اون حرفاته. صبر کن یکم بزرگ بشی بعد تاپیک بزن. گند زدی .

علي 19

عضو جدید
خانم يا آقاي محترم حرف دهنتو بفهم من کوچوم يا تو که هر چي از دهنت در مياد ميگي واقعا برات متاسفم هر چي که خواستم هيچي نگم مگه ميذاريد خيلي به خودت مينازي من اين تاپيک گذاشتم که ادماي با فهم بخونندو لذت ببرن من قصد توهين نداشتم يکم خودت رو اصلاح کن خوب نيست
شما بچه آشخور . مگه دیوونه ای که کار غلط انجام میدی بعدش هم معذرت خواهی؟ کوچولو یکم برو این تاپیکهای قبلی رو بخون بعد بیا تاپیک بزن. تو که دهنت بوی شیر میده از این کارا بکنی مجبور میشی عذرخواهی کنی. که بدتر از اون حرفاته. صبر کن یکم بزرگ بشی بعد تاپیک بزن. گند زدی .