آیا امکان تحصیل همزمان در 2 مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی یک رشته دیگر وجود داره؟

a2.pakzad

عضو جدید
با سلام

امکان تحصیل همزمان در مقطع کارشناسی ارشد سراسری روزانه و و مقطع کارشناسی آزاد یا سراسری شبانه در یک رشته دیگر وجود داره؟

*ستاره آسمان*

عضو جدید
با سلام

امکان تحصیل همزمان در مقطع کارشناسی ارشد سراسری روزانه و و مقطع کارشناسی آزاد یا سراسری شبانه در یک رشته دیگر وجود داره؟
اگر دوتاش روزانه نباشه همه حالتی ممکنه منتهی باید فرد توانایی ساپورت هر دو رشته رو داشته باشه

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی رو دیدی مهم نیست شمابرین قوانین رو ببینید یا بپرسین

پسرا که به خاطر گرفتن معافیت تحصیلی فقط یه دانشگاه و یه رشته رو میتونن!!

برای ثبت نام هم مگه ال مدرک مقطع قبلی نیاز نیست؟؟؟ خوب اونو به یه دانشگاه میتونی بدی

چیزی که من تا الان میدونستم اینه که فقط رتبه های برتر میتونن 2 رشته بخونن

نیازی به عصبانیت نداره!!

a2.pakzad

عضو جدید
اگر دوتاش روزانه نباشه همه حالتی ممکنه منتهی باید فرد توانایی ساپورت هر دو رشته رو داشته باشه

ممنون بابت جوابتون
اجازه بدین توضیح بیشتری بدم تا بتونین بهتر راهنمائی کنین
من امسال سراسری روزانه کارشناسی ارشد تو رشته مکانیک طراحی کاربردی قبول میشم(تازه انتخاب رشته کردم اما با توجه به رتبم نتیجش رو از الان میدونم)
میخوام اگه بشه همزمان دوباره لیسانس مکانیک بگیرم تو شاخه سیالات(لازم دارم و توانایی ساپورت هر دو رشته رو هم دارم و فکر کنم تعداد زیادی از وحد های گذراندم تطبیق بخوره ) و اگه داشته باشه امسال ازاد بدون کنکور ثبت نام کنم اگه نه که سال دیگه دوباره کنکورسراسری و آزاد رو بدم
البته میدونم چون لیسانس سراسری روزانه یه بار درس خوندم این بار اگه سراسری لیسانس قبول شم باید شبانه برم

در ضمن مشکل سربازی هم ندارم
بحثه من اینه که میتونم هم ارشد سراسری روزانه بخونم هم دوباره یه رشته دیگه واسه لیسانسو تو دانشگاه سراسری شبانه یا ازاد بخونم؟

ببخشید یه کم طولانی شد-مرسی

a2.pakzad

عضو جدید
خیر وجود نداره
مگه اینکه جز نخبه ها باشی
ممنون بابت جوابتون
من امسال سراسری روزانه کارشناسی ارشد تو رشته مکانیک طراحی کاربردی قبول میشم(تازه انتخاب رشته کردم اما با توجه به رتبم نتیجش رو از الان میدونم)
میخوام اگه بشه همزمان دوباره لیسانس مکانیک بگیرم تو شاخه سیالات(لازم دارم و توانایی ساپورت هر دو رشته رو هم دارم و فکر کنم تعداد زیادی از وحد های گذراندم تطبیق بخوره ) و اگه داشته باشه امسال ازاد بدون کنکور ثبت نام کنم اگه نه که سال دیگه دوباره کنکورسراسری و آزاد رو بدم
البته میدونم چون لیسانس سراسری روزانه یه بار درس خوندم این بار اگه سراسری لیسانس قبول شم باید شبانه برم

بحثه من اینه که میتونم هم ارشد سراسری روزانه بخونم هم دوباره یه رشته دیگه واسه لیسانسو تو دانشگاه سراسری شبانه یا ازاد بخونم؟

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون بابت جوابتون

من که فکر نمیکنم بشه

دوست من شما ارشد تبدیل بخون

یا به جای دو لیسانس و یه ارشد

دوتا ارشد بگیر

من که فکر نمیکنم بشه اگه اینجوری بود بالاخره بودن ادمهایی که این کارو بکنن و این موضوع فراگیر بشه

a2.pakzad

عضو جدید
اول اینکه دوست عزیز منم فکر میکنم بشه منتها به نظر من و شما نیست مهم اینه که قانون چی میگه؟

و دوم اینکه نیمخوام مدرک بگیرم قاب کنم بزن به دیوار که حالا بیام دوتاارشد بگیرم و این حرفا من رشتم طراحی کاربردی و علاقه ای هم به ارشد تبدیل ندارم و تو انتخاب رشتم هم اصلا تبدیل نزدم

و سوم اینکه لیسانس سیالات رو برای نظام مهندسی می خوام و طبق قوانین سازمان نظام مهندسی ملاک مدرک لیسانس شماست نه فوق لیسانس یعنی من حته اگه فوق تبدیل انرزی هم بگیرم باز چون لیانسم جامدات هست نموتونم پروانه طراحی بگیرم

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول اینکه دوست عزیز منم فکر میکنم بشه منتها به نظر من و شما نیست مهم اینه که قانون چی میگه؟

و دوم اینکه نیمخوام مدرک بگیرم قاب کنم بزن به دیوار که حالا بیام دوتاارشد بگیرم و این حرفا من رشتم طراحی کاربردی و علاقه ای هم به ارشد تبدیل ندارم و تو انتخاب رشتم هم اصلا تبدیل نزدم

و سوم اینکه لیسانس سیالات رو برای نظام مهندسی می خوام و طبق قوانین سازمان نظام مهندسی ملاک مدرک لیسانس شماست نه فوق لیسانس یعنی من حته اگه فوق تبدیل انرزی هم بگیرم باز چون لیانسم جامدات هست نموتونم پروانه طراحی بگیرم

ما همه به قانون احترام میذاریم:cool:

بله واسه نظام مهندسی لیسانس لازمه
امیدوارم که بشه....!
سیالات و جامدات فرقشون شاید 20واحد(یکم کمترو بیشتر) باشه

اما من فکر میکنم نمیشه:D

*ستاره آسمان*

عضو جدید
ممنون بابت جوابتون

منظورتون اینه که مکانیک لیسانسشو دارینارشد شو دارین میگیرین حالاهم زمان میخواین دوباره لیسانس مکانیک رو با گرایش دیگش بگیرین درست فهمیدم؟ ولیسانسی همکهدارین روزانه است.
پس از پاسخ به این سوال جواب نهایی رو بهتون میدم سعی میکنم با مدرک بهتون ثابت کنم

a2.pakzad

عضو جدید
سلام بله درست متوجه شدین.من لیسانس مکانیک جامدات دارم از سراسری روزانه.امسالم فوق لیسانس قبول شدم همون جامدات سراسری روزانه.میخوام از دانشگاه ازاد یا سراسری شبانه لیسانس مکانیک سیالات بگیرم (برای نظام مهندسی لیسانس سیالات لازمه وگرنه چندان علاقه ا ی به این کار ندارم)تا اینجای کار مشکلی نیست.(چون حتی برای سراسری هم میشه دوباره لیسانس گرفت به شرط این که بار دوم شبانه باشه) اما مشکل اینجاست که میتونم همزمان هم تو مقطع فوق لیسانس مکانیک جامدات (سراسری روزانه) و هم لیسانس مکانیک سیالات (سراسری شبانه یا آزاد)درس بخونم
منظورتون اینه که مکانیک لیسانسشو دارینارشد شو دارین میگیرین حالاهم زمان میخواین دوباره لیسانس مکانیک رو با گرایش دیگش بگیرین درست فهمیدم؟ ولیسانسی همکهدارین روزانه است.
پس از پاسخ به این سوال جواب نهایی رو بهتون میدم سعی میکنم با مدرک بهتون ثابت کنم

آخرین ویرایش:

a2.pakzad

عضو جدید
چرا دیگه جواب ندادین؟

*ستاره آسمان*

عضو جدید
ممنون بابت جوابتون

بله دوست عزیز میشه خوند با شرایطی که شما دارین البته چون ارشدتون روزانه هست امکان اینکه کارشناسی روزانه بخونین نیست.شبانشو دقیق نمیدونم اما ازاد کارشناس رو بخونین وارشد رو هم همون روزانه هر دوش میشه اینو حتی میتونین تو سایت سنجش هم سوال کنید جواب بهتر وکاملتری میدن.اما اینی که من گفتم تا اونجا که من اطلاعات جمع کردم و افراد باسابقه همین بهم گفتن

m.mansourpour

عضو جدید
چرا دیگه جواب ندادین؟

سلام دوست عزیز.تا اونجاییکه من از یکی از دوستان مکانیک تو همین باشگاه شنیدم برای نظام شما میتونی یه معرفینامه برای دانشگاه مورد نظر بگیری واون واحدهای تخصصی گرایش سیالات رو به صورت آزاد پاس کنی وفکر نمیکنم نیازی باشه دوباره از ابتدا شروع کنی.کم وکیفش رو دقیق نمیدونم ولی شما در این مورد یه تحقیق بکن...

M.Ghadamyari

عضو جدید
امکان پذیر نیست.
قانون منع تحصیل همزمان.
"وي گفت: هيچ دانشجويي مجاز نيست كه همزمان در دو رشته يا دو محل (اعم از مؤسسات دولتي و غيردولتي) تحصيل كند، در صورت تخلف طبق آيين نامه انضباطي دانشجويان با وي رفتار خواهد شد."

شما تو کارشناسی فقط می تونستی اگه رتبه کنکورت از یه حدی کمتر بود و معدلت از یه حد بیشتر، همزمان در دو رشته ( و نه دو گرایش ) تحصیل بکنی که در این صورت دروس مشترک رو حساب می کردن برات و نمی خواست بگذرونی دوباره.
تو ارشد حتی دو رشته ای هم نمیشه شد چه برسه به اینکه یه جای دیگه بخونی

بالا