قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان میشه لطفا یه توضیح راجع به تفاوت سازه کابلی با انحنای مضاعف و کابل مضاعف بدید؟

توی سازه کابلی، کابلا باهم یا موازین یا متقاطع. کابل های موازی باید به یه روشی در مقابل نیروی بالابرنده ی باد پایدار بشن. حالا اگه برای این پایدار سازی از یه سری کابل با انحنای برعکس یعنی با تقعر رو به پایین(کابل تثبیت کننده) استفاده بشه، بهش میگن کابل مضاعف که معمولاً پایین کابل اصلی استفاده میشن. این کابل ها اگه با کابل اصلی موازی نباشن، تشکیل یه شبکه کابلی رو میدن که انحنای دوگانه داره ( منحنی آنتی کلاستیک) . این میشه شبکه ی کابلی با کابل مضاعف! یعنی مثل همون سقف استادیوم المپیک مونیخ.. شبکه کابلی ها اگه انحنای دوگانه نداشته باشن بازده سازه ای ندارن به خاطر همین هرجا بگن شبکه کابلی، مفهوم کابل مضاعف رو هم در خودش داره. ظاهرشون شبیه سازه های چادریه با این تفاوت که برخلاف چادر، پوشش شبکه های کابلی باربر نیست. خلاصه ی جوابت میشه این که کابل های مضاعف می تونن باهم موازی باشن. توی مقطع عرضی مقعر و توی مقطع طولی به شکل خط مستقیم دیده می شن. ولی سازه کابلی با انحنای مضاعف، یک شبکه هست که اگه دوتا برش عمود برهم ازش داشته باشی تقعر یکی روبه بالا ویکی روبه پایینه.

متشکرم بسیار.یعنی کابل های سازه با کابل مضاعف اگه تو یه صفحه(زیر هم)نباشند میشه سازه کابلی با انحنای مضاعف؟
کابل مضاعف هم دو تا کابل جهت تقعرشون فرق میکنه دیگه درسته؟

کابل مضاعف شبیه کابل با یک انحناست اما با دو ردیف کابل با انحنای معکوس هم.
کابل های تثبیت کننده (همونی که تقعر رو به پایین داره)برای مقابله با نیروی باد اضافه میشوند و کابلی که تقعر رو به بالا داره و پایین قرار میگیره نیروی وزن رو نحمل میکنه و بهش اصلی یا وزنی میگن
واما منحنی مضاغف : کابلهای تثبیت کننده عمود بر کابل اصلی قرار میگیرند. انحنای این سازه در یک جهت مثبت و در جهت دیگه منفیه. این سازه دارای فرم زین اسبیه
به دلیل اینکه فرم سه بعدی از دو بعدی پایدارتره پس منحنی مضاعف پایداری بیشتری نسبت به کابل مضاعف داره
منبع: جزوه کلاسی آقای سروش نیا

آخرین ویرایش:

eltegha

عضو جدید
برای درک اگر الان بخوام شروع کنم تازه چی بخونم بهتره؟کتاب یا جزوه؟شنیدم درک معماری راهیان ارشد خوبه،آره؟؟

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نه اصلا خوب نیس. درک علی عسگری و دیدی؟ اون خوبه همه چیز توشه .

برای درک اگر الان بخوام شروع کنم تازه چی بخونم بهتره؟کتاب یا جزوه؟شنیدم درک معماری راهیان ارشد خوبه،آره؟؟

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کلا مدرن متعالی و معماری ارگانیکه این تقسیم بندی بیشتر تو کتاب لادن اعتضادی فصلهای3و4و5و6 تو کتاب قبادیان فصل 3 راحت پیدا میشه تو کتابای بانی مسعود و مزینی یکم پراکندس کلا ببینید هر جا راجع به مدرسه باهاس کانستراکتیویستم معماری ارگانیک رایت لوکوربوزیه مطلب داره بخونید
اقا نیما کتاب لادن اعتضادی مهمه؟؟ به نظرت من فقط قبادیان و بانی مسعود و مزینی و بخونم کفایت میکنه؟؟

samra8631

عضو جدید
جزوه استاتیک و مقاومت مصالح طباطبایی رو از کجا بیارم ؟دانلودی هست؟
کتابای گلابچی مثلا سازه های فولادی و بتنی و مشیک فضایی رو کامل خوندین؟

erisss

عضو جدید
میشه برای گرامر بهم کتاب تست معرفی کنین؟تستای آزمون مرکز معماریو گرامرشو افتضاح میزنم.در حال حاضر کتاب گرامر پوران پژوهش امیری رو میخونم

aziarchitect

عضو جدید
بچه ها من تو خوندن مباحث سازه خیلی لنگم...میخوام همه ی مباحث سازه های مشبک فضایی رو نخونم.فقط فصل پنجم که مطالعات موردیه وبخش سوم انواع سیستم ها روتوضیح داده بخونم...نظرتون چیه؟بنظرتون کلشو بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا نیما کتاب لادن اعتضادی مهمه؟؟ به نظرت من فقط قبادیان و بانی مسعود و مزینی و بخونم کفایت میکنه؟؟

چون علاوه برمعماری سبک های مختلف نقش شهرسازی رو هم برای هر سبک بررسی کرده که کتابای دیگه همچین چیزیو ندارن بخونیش بهتره حتی از مزینی هم شاید بهتر باشه البته به نظر من بخوام اولویت بندی کنم به ترتیب قبادیان- بانی مسعود- اعتضادی -مزینی

nimaart

کاربر بیش فعال
بچه ها، من منظر تا الان هیچی هیچی نخوندم استرس دارم:cry:
متاسفانه اصلا نمیرسم برا منظر زمان بذارم، اگه فقط کتاب نعیما رو بخونم چند میتونم بزنم؟
کسی جزوه خاصی رو پیشنهاد میده که جمع و جور و مفید باشه؟

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه اصلا نمیرسم برا منظر زمان بذارم، اگه فقط کتاب نعیما رو بخونم چند میتونم بزنم؟
کتاب نعیما فقط نقشه هاشو نگاه کن دو تا خلاصه از منظر هم تو قسمت جزوه ها بچه ها گذاشتن جزوه عظمتی و حسینی اونارو هم بخون.

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها کسی اسکن صفحات طوسی ( نمونه موردیا ) کتاب قولاد و بتن گلابچی نداره ؟ لطفا اگه دارید بزارید !:w10:
متم اگه گیر بیارم حتما میزارم تو سایت

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز

منم اصلا نحوندم و استرس ندارم .من درسا رو همه باهم پیش نمیبرم تک تک میخونم . درسایی که اصلا نحوندم عناصر منظر مصالح هست.
میرسیم بخونیم . مگه شبای امتحان یک کتاب صفحه 200 یه شبه تموم نمیکردیم :D

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من نگرانم :( 6 ساعت بیشتر در روز نمیتونم بخونم!!!

نمی تونی بخونی یا نمی خونی ؟
اگه نمی تونی با توجه به شرایط خاصی که ممکن داشته باشی مهم کیفیت خوندن و دوره کردن مطالب هست
ولی اگه نمی خونی بازهم مهم کیفیت هست ولی حیف هست وقت بیهوده تلف کرد

آخرین ویرایش:

النازا

عضو جدید
سلام بچه کسی میشه فایلای منظر رو که به درد میخوره از سایت منظر پی دی افشو بزاره که هرکی مجبورنشه تک تک دانلود کنه از سایت منظر

erisss

عضو جدید
درسنامه بتن مرکز معماریو چند صفحه پیش گذاشته بودن دوستان . صفحه 130

Ali-engineering

عضو جدید
وقتت برای این جور خوندن نزار.
توی زبان اگه زبانت خوب نیست میانبر برو: فقطو فقط لغت حفظ کن
البته اگه مرور نداشته باشی فراموش میکنی ولی جواب بهتری میگیری.

Ali-engineering

عضو جدید
سلام دوستان عزیزم-من چندتا نکته تجربی بهش رسیدم که عرض میکنم و امیدوارم بهتون کمک کنه:
1. زبان خیلی خیلی مهمه پس هر روز روزی2ساعت مدام بخونید و اگه زبانتون خوب نیست فقط لغت بخونید.
2. برای منظر وقتی برای خوندن نذارید چون ضریب 1 و تاثیر خیلی کمی داره و فقط تستهای سالای اخیر کفایت میکنه.
3. برای 45 روز آخر فقط مرور داشته باشید بهمراه تست که این تست زدن ها خیلی موثرند.
4. امیدتون را به هیچ عنوان از دست ندید.شما میتونی و مهر سال دیگه سر کلاس ارشد نشستی.مطمئن باش.
کنکور یک غول پوشالی و خیلی راحت شکست میخوره.
5. خدا با دل ادما کار داره.
موفق باشید.

erisss

عضو جدید
سلام دوستان عزیزم-من چندتا نکته تجربی بهش رسیدم که عرض میکنم و امیدوارم بهتون کمک کنه:
1. زبان خیلی خیلی مهمه پس هر روز روزی2ساعت مدام بخونید و اگه زبانتون خوب نیست فقط لغت بخونید.
2. برای منظر وقتی برای خوندن نذارید چون ضریب 1 و تاثیر خیلی کمی داره و فقط تستهای سالای اخیر کفایت میکنه.
3. برای 45 روز آخر فقط مرور داشته باشید بهمراه تست که این تست زدن ها خیلی موثرند.
4. امیدتون را به هیچ عنوان از دست ندید.شما میتونی و مهر سال دیگه سر کلاس ارشد نشستی.مطمئن باش.
کنکور یک غول پوشالی و خیلی راحت شکست میخوره.
5. خدا با دل ادما کار داره.
موفق باشید.

مرسی ولی اگه یکی هدفش منظر باشه فکر کنم منظرو باید خووب بخونه

mahboooobeh

عضو جدید
سلام دوستان 1 سوال از ایستایی لطفا جواب بدین: :warn:
Wدر 2تیر ساده Aو Bتحت بار یکسان W و طولهای یکسانL
درصورتی که تیر A دارای ارتفاع9cm و عرض مقطع 18cm و
تیرB دارای ارتفاع 18 وعرض مقطع9cm باشه
حالابگین اگه تحمل تیر A برابر W باشه, تحمل تیرB چند Wمیشه؟؟؟
W
2W
4W
8W

azzii

عضو جدید
چون علاوه برمعماری سبک های مختلف نقش شهرسازی رو هم برای هر سبک بررسی کرده که کتابای دیگه همچین چیزیو ندارن بخونیش بهتره حتی از مزینی هم شاید بهتر باشه البته به نظر من بخوام اولویت بندی کنم به ترتیب قبادیان- بانی مسعود- اعتضادی -مزینی
من قبادیانو مزینی روخوندم آیانیازهست کتاب بانی مسعودو بخونم وکدوم کتابش ؟؟؟یانه وقت بزارم براکتاب لادن اعتضادی؟؟؟

آگرین

عضو جدید
سلام دوستان
کتاب تاریخ معماری غرب از عصر باستان تا مکتب شیکاگو ،بانی مسعود را دارم...اینو بخونم ؟یا رو این کتاب وقت نزارم؟

yasihood

عضو جدید
سلام دوستان 1 سوال از ایستایی لطفا جواب بدین: :warn:
Wدر 2تیر ساده Aو Bتحت بار یکسان W و طولهای یکسانL
درصورتی که تیر A دارای ارتفاع9cm و عرض مقطع 18cm و
تیرB دارای ارتفاع 18 وعرض مقطع9cm باشه
حالابگین اگه تحمل تیر A برابر W باشه, تحمل تیرB چند Wمیشه؟؟؟
W
2W
4W
8W
سلام
من فکر کنم 4wبشه
راهمو بگم؟ ممان اینرسی تیرb رو تقسیم بر ممان اینرسی aکردم(عرض b نصف a هست بنابراین W، نصف میشه، یعنی(1/2W). ارتفاعش هم 2برابره، پس 1/2W ضربدر(2 به توانه 3) میشه=1/2*8=4w
درسته؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قبادیانو مزینی روخوندم آیانیازهست کتاب بانی مسعودو بخونم وکدوم کتابش ؟؟؟یانه وقت بزارم براکتاب لادن اعتضادی؟؟؟

کلا اگه میرسی هر چهار تاشو بخونی خیلی بهتره چون مطالبشون مکمل همن و هر کدوم تو یه زمینه ای خوبه کتاب فبادیان خلاصه مختصر و مفیده هر چی رمهمه رو گفته و تقسیم بندیش هم خوبه کتاب بانی مسعود (معماری غرب ریشه ها ومفاهیم ) نسبت به این 3 تا کتاب کتاب جامع تریه چون از اول تاریخ معماری غرب رو تا دوره حاضر یکجا داره و تصاویر بهتر و با کیفت تری نسبت به بقیه داره یه جورایی مکمل معماری جهان زارعی هم هست کتاب لادن اغتضادی هم به نقش شهر سازی و تو سبک های مختلف اشاره کرده و کتاب مزینی هم یه جورایی مکمل همه ایناست مثلا تو هر سبکی که معرفی میکنه علاوه بر معماری به نقاشی یا مجسمه سازی های تاثیر گدار تو اون مکتب هم اشاره میکنه و ریشه ای تر به مساله نگاه میکنه و دید انتقادی هم نسبت به بعضی کارا نشون میده

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کتاب تاریخ معماری غرب از عصر باستان تا مکتب شیکاگو ،بانی مسعود را دارم...اینو بخونم ؟یا رو این کتاب وقت نزارم؟

کتاب
کتاب معماری غرب ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود رو بخونی بهتره جون هم این کتابی که میگی رو شامل میشه هم سبک های بعد از شیکاگو تا حاضر رو داره البته در کنارش معماری جهان زارعی هم مکمل خوبیه

وضعیت
موضوع بسته شده است.