درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این گریه از نوع شوق نیست.چرا به حال ما گریه کنه؟مگه ما چمونه؟زود قضاوت نکنین.

از این گریه میکنم
که نمیدونم باید چیکار کنم
من 2ترم دیگه دارم
تابستون پروژه و کارآموزی دارم
هیچ نرم افزاری مرتبط با رشته مون هم بلد نیستم!
نمیدونم باید چی کار کنم
ارشد بخونم با این تفاسیر یا نه!
اصلا ارزش خوندن داره ب نظر شما؟؟؟؟
راهنماییم کنید ممنون میشم

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
از این گریه میکنم
که نمیدونم باید چیکار کنم
من 2ترم دیگه دارم
تابستون پروژه و کارآموزی دارم
هیچ نرم افزاری مرتبط با رشته مون هم بلد نیستم!
نمیدونم باید چی کار کنم
ارشد بخونم با این تفاسیر یا نه!
اصلا ارزش خوندن داره ب نظر شما؟؟؟؟
راهنماییم کنید ممنون میشم
منم ۲ ترم دیگه دارم.
پروژه الآن ندارم اما در طول ۲ترم پیش ۶تا پروژه داشتم.هر ترم هم ۱۹ واحد.بنظرتون آسون بود برام؟تنها چیزی که من میدونستم این بود:باید تصمیم بگیرم و انجام بدم. اگه همش ب این فکر باشین که چقدر کاراتون زیاده چقدر وقتتونو میگیره از این فکرا دیوونه میشید.
فک میکنید چند نفر از کارشناسی ها یه نرم افزار رو بلدن؟بخدا توی باهنر که منم یه نفر از کارشناسی ها نیس که بدونه متلب واقعاً به چه دردی میخوره.
اینقدر نگران نباشین.یاد میگیرین ارشد جای همین یادگیری هاست. تازه از باشگاه کمک میگیرید از بچه ها مطمئن باشین تنها نمیمونین.
یه حرف میزنم تصمیم گیری با خودتون. اگه به فکر آیندتون هستین، اگه میخواین کسی باشین که از خودش اثر مفیدی به جای بذاره، اگه میخواین شروع کننده ی یک انقلاب باشین ، اگه میخواین زندگیی داشته باشین پر از شور و هیجان و تلاش، اگه میخواین زندگیتونو با دست های خودتون آجر به آجر بسازین و به آیندگانتون، کشورتون، ایرانیان کمک کنید تصمیم بگیرید که تلاش کنید و برای رسیدن به هدفتون از هیچ چیز نترسین و نگذارید موانع سطحی آینده ی فرزندانتون، ملتتون و کشورتون رو تغییر بده. ایمان داشته باشین که شما زندگی آیندگانتون رو در دست دارید. اونا به شما اعتماد دارن. کافیه خودتون به خودتون اعتماد داشته باشین.
به عنوان یه دوست میگم که برای ارشد از همین امروز با شور و انرژی و عشق بخونین و بدونین که توانایی شما نامحدوده . کارآموزیتونو برین.پروژتونو تحقیق کنین و برای ارشد هم بخونین بدونین اگه بخواین چیزی نیست که جلوی شمارو بگیره. شاد باشید.:)

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم ۲ ترم دیگه دارم.
پروژه الآن ندارم اما در طول ۲ترم پیش ۶تا پروژه داشتم.هر ترم هم ۱۹ واحد.بنظرتون آسون بود برام؟تنها چیزی که من میدونستم این بود:باید تصمیم بگیرم و انجام بدم. اگه همش ب این فکر باشین که چقدر کاراتون زیاده چقدر وقتتونو میگیره از این فکرا دیوونه میشید.
فک میکنید چند نفر از کارشناسی ها یه نرم افزار رو بلدن؟بخدا توی باهنر که منم یه نفر از کارشناسی ها نیس که بدونه متلب واقعاً به چه دردی میخوره.
اینقدر نگران نباشین.یاد میگیرین ارشد جای همین یادگیری هاست. تازه از باشگاه کمک میگیرید از بچه ها مطمئن باشین تنها نمیمونین.
یه حرف میزنم تصمیم گیری با خودتون. اگه به فکر آیندتون هستین، اگه میخواین کسی باشین که از خودش اثر مفیدی به جای بذاره، اگه میخواین شروع کننده ی یک انقلاب باشین ، اگه میخواین زندگیی داشته باشین پر از شور و هیجان و تلاش، اگه میخواین زندگیتونو با دست های خودتون آجر به آجر بسازین و به آیندگانتون، کشورتون، ایرانیان کمک کنید تصمیم بگیرید که تلاش کنید و برای رسیدن به هدفتون از هیچ چیز نترسین و نگذارید موانع سطحی آینده ی فرزندانتون، ملتتون و کشورتون رو تغییر بده. ایمان داشته باشین که شما زندگی آیندگانتون رو در دست دارید. اونا به شما اعتماد دارن. کافیه خودتون به خودتون اعتماد داشته باشین.
به عنوان یه دوست میگم که برای ارشد از همین امروز با شور و انرژی و عشق بخونین و بدونین که توانایی شما نامحدوده . کارآموزیتونو برین.پروژتونو تحقیق کنین و برای ارشد هم بخونین بدونین اگه بخواین چیزی نیست که جلوی شمارو بگیره. شاد باشید.:)

ممنونم دوست خوبم به خاطر انگیزه ای که به من میدی
حرفت کاملا درسته و قبول دارم

راستش نمیدونم چطور و از کجا شروع کنم؟

hysteric

عضو جدید
کتاب چاپیه.650 صفحه هم هست.:)
این کتاب ریاضی رو باید از کجا خرید خود پارسه یا اینکه کتاب فروشی ها دارن ؟
جرم پارسه که میگن خوبه اون چطور اون هم مثل ریاضی دو تا مولف داره ,من کتاب جرم عملیات پارسه رو دیدم خیلی کوچیک کم حجم بود منظور تون اونه یا اینکه مثل ریاضی یه کتاب قطور میباشد؟

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز

خیلی ها از اول مرداد شروع میکنن.تو میتونی از فردا شروع کنی.برای شروع هم از دوتا فایلی که توی نظرات قبلی گذاشتم میتونی استفاده کنی بعد که یکم راه افتادی خودت میتونی تغییرش بدی.

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خیلی ها از اول مرداد شروع میکنن.تو میتونی از فردا شروع کنی.برای شروع هم از دوتا فایلی که توی نظرات قبلی گذاشتم میتونی استفاده کنی بعد که یکم راه افتادی خودت میتونی تغییرش بدی.

باشه پیداش کردم
ببینم چه جوریه
امیدوارم بتونم پیش برم

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
جرم پارسه که میگن خوبه اون چطور اون هم مثل ریاضی دو تا مولف داره ,من کتاب جرم عملیات پارسه رو دیدم خیلی کوچیک کم حجم بود منظور تون اونه یا اینکه مثل ریاضی یه کتاب قطور میباشد؟
تا اونجایی که من میدونم خود پارسه فقط داره.
آره جرمش هم خوبه. اونم اتفاقاً از دوستم گرفتم. نمیدونم که آیا قبلاً هم با مؤلف دیگه ای بوده یا نه. من تألیف مهندس کامیار امیر انتظاری رو دارم که چاپ ۸۹ هست.

ooskarim

عضو جدید

دوست عزیز من رفتم پارسه از خودشون گرفتم 19000 تومان ناقابل

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تا اونجایی که من میدونم خود پارسه فقط داره.
آره جرمش هم خوبه. اونم اتفاقاً از دوستم گرفتم. نمیدونم که آیا قبلاً هم با مؤلف دیگه ای بوده یا نه. من تألیف مهندس کامیار امیر انتظاری رو دارم که چاپ ۸۹ هست.

شما از چه کتاب هایی استفاده میکنی؟
آیا کتاب های رفرنس هم کامل وتموم میخونی یا فقط کتاب های کمک آموزشی؟

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما از چه کتاب هایی استفاده میکنی؟
آیا کتاب های رفرنس هم کامل وتموم میخونی یا فقط کتاب های کمک آموزشی؟
هر دوتاشون. من اول از روی رفرنس درس رو میخونم و نکاتی که به نظرم مهم هست و استدلال میکنم از متن رو خلاصه مینویسم. بعد که یه فصل یا یه قسمت از فصل تموم شد و مثالاشو حل کردم میرم سراغ کمک آموزشی که بیشتر اون قسمت رو یادبگیرم.

فیو

عضو جدید

سلام دوست عزیز
منم کاملا با دوست عزیزمانmehrdad.k.r موافقم
اصلا خودت رو ناراحت نکن و نگران چیزی نباش فقط بشین شرایطت رو بسنجو ببین بشینی برا ارشد بخونی بهتره یا به درسای باقیمانده کارشناسیت برسی
اگرم بشینی و درسا رو بخونی برای ارشد خب بهتره چون مطالبی رو که قبلا تو دروه تحصیلتان خونده بودید بیشتر براتون تثبیت میشه و اگه نخواستی امتحان ارشد بدی بازم چیزی رو از دست ندادی
لااقل برات تجربه میشه
اینکه نمیدونی باید از کجا شروع کنی کاملا طبیعیه اما بالاخره برای شروع هر کاری باید از یه جایی شروع کرد
اینکه از چه درسی باید ببینی تو چه درسایی ضعیفی یا فکر میکنی وقت زیادی رو باید براش اختصاص بدی
اینکه از رو چه کتابایی به نظرم اگه راهنمایی های دوستان در این تاپیک و همین طور تاپیک مربوط به پارسال رو بخونی تقریبا همه چی دستت میاد
و اینکه به نظرت این راه یه کم سخت به نظرت میاد بازم طبیعیه برای اینکه وقت رو از دست ندید و این جور فکرهای مزاحم رو از ذهنتون بندازید بیرون
اهداف بلند مدت رو به اهداف کوتاه مدت تبدیل کنید و برنامه تان را به برنامه های کوچیک و دست یافتنی تر تبدیل کنید تا دچار دلهره نشید
شما شروع کنید حالا از هر درسی که فکر میکنید و بقیه اش رو به خدا بسپارید
مطمئنم خدا حواسش به همه مان است و تنهامون نمیذاره
در آخر یه جمله دارم که خیلی بهم آرامش میده و اونم اینه:
(تو با خدای خود انداز کارو دل خوش دار)
موفق و شاد باشی دوست خوبم
و لبانت همیشه خندان باشد

AMIN_XCD

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر
لطفاً جواب این دو پست بنده را بدهید.

با غرض سلام و وقت بخیر
لطفاً لینک های مربوط به جدید ترین ورژن AspenTech AspenONE 7.3 را که دارای هایسیس است را برای بنده ، قرار دهید.
در ضمن در مورد این نرم افزار آیا دی وی دی آن در بازار با کرک اصلی نیز موجود است ؟
ممنون می شوم اگر لطف بفرمایید و من را راهنمایی نمایید.
منتظرم......

با عرض سلام و وقت بخیر
لطفاًَ در مورد ASPEN HYSYS یک کتاب مرجع خوب و کامل به همراه توضیحات و مثال های حل شده به بنده نیز معرفی نمایید تا بروم بخرم.
به من گفتند کتاب شبیه سازی فرآِیندهای شیمیایی با نرم افزار ASPEN HYSYS2006 چاپ شرکت دانشگران صنعت پژوه ، نویسنده دکتر مهدی گوهررخی
اما متاسفانه اولاً این کتاب مربوط به سال 2006 است و همچنین الآن در بازار موجود نمی باشد./
یک کتاب دیگر بود به جلد رحلی و بزرگ آبی رنگ مربوط به انتشارات شریف فرآیند ... اگر اشتباه نکنم بود و که مولف آن غلامرضا باغمیشی بود و می گفتند که بهترین کتاب ASPEN HYSYS در بازار است.
نظر شما چی است ، چه کتابی را بگیرم و مطالعه نمایم؟
در ضمن در مورد ASPEN HYSYS v7.3 آیا کتاب خوب به زبان اصلی به همراه مثال وجود دارد ؟
ممنون می شوم بنده را راهنمایی نمایید؟
منتظر پاسخ شما سروران گرامی هستم......

به خدا خیلی لنگم و گرنه مزاحم شما سروران گرامی نمی شدم.
ازلطف شما ممنونم.
منتظرم..........

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
سلام بچه ها :gol:
خوبین؟
امیدوارم تا اینجا برنامه ریزیتتون عالی پیش رفته باشید
یه سوال داشتم.......من تصمیم داشتم اول درسا رو از روی کتابای پارسه و پوران بخونم بعد برگردم از روی رفرنس جاهایی که به اشکال خوردم رو بخونم.
ب نظرتون اینکه اول رفرنس رو نخونم اشتباه هست؟
ب شدت استرس گرفت درباره این جریان....ممکنه نظراتون در این باره بدونم؟
:cry:
مرسی:)

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض سلام و وقت بخیر
لطفاً جواب این دو پست بنده را بدهید.

به خدا خیلی لنگم و گرنه مزاحم شما سروران گرامی نمی شدم.
ازلطف شما ممنونم.
منتظرم..........

طراحی و شبیه سازی فرآیندهای شیمیایی با نرم افزار HYSYS
مولفین:
مهندس حامد مولوی و مهندس حسن پور حسن
نشر طرح
من از رو این کتاب اسپن هایسیس رو یاد گرفتم فوق العادست...

agta666

عضو جدید
به نظرم کارت کاملا درست.به دوستان توصیه اکید میکنم چندبار کتابهای راهیان یا پارسه رو بخونن و سراغ رفرنس نرن چون این کتابها حداقل 80% مطالب رو پوشش میدن و نیازی به رفرنس نیست.مگر خیلی خیلی تو یه مبحث ضعیف باشید.

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2][/h]
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...A7%D9%88%D8%B1

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...8C%D9%85%DB%8C

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...A7%D9%81%DB%8C

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...A7%D9%86%D9%88

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...C-BioChemistry

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...BE%D9%87%D8%A7

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...id-Equilibrium

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...AE%D8%A7%D8%B1

بی زحمت اپلود کنید؟؟؟

جوابشو اگه کسی اپلود کرد پیام بده

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله حــامد http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
این گزارش کاراموزی به ارائه تاریخچه ای از پتروشیمی ومعرفی واحدهای پتروشیمی اراک پرداخته درمورد لرزه نگاری صنعتی وتوربین های Elliott صحبت کرده ودرمورد نصب ، نگهداری ، تعمیرات وبازرسی های فنی ونحوه روغنکاری این تیپ توربین ها به تفضیل توضیح داده

دانلود
اینم بی زحمت آپلود کنید

man69

عضو جدید
به نظز من هم نباید رفرنس خوند از خیلی مطالب رفرنس اصلاتو ارشد سوال نمیاد یعنی نمیشه که بیاد رفرنس خوندن یه جورایی وقت تلف کردنه ضمن اینکه این کتاب ها هم یه جورایی خلاصه مطالب مورد نیاز همون رفرنس ها هستن خیلی هارو میشناسم که تو دوران تحصیلشون هم بیشتر از این کتاب ها استفاده می کردن موفق هم بودن .
هیچ کسی هم بهتر از خودمون مارو نمیشناسه پس باید خودمون با توجه به ویژگیها و شرایطمون یه برنامه مناسب پیدا کنیم و ادامه بدیم وقتی هم یه تصمیم گرفتیم استرس رو دور بریزیم و درسمونو بخونیم ومطمئن باشیم که موفق میشیم;)

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی کتاب مقدمه ای بر شبیه سازی فرآیندهای شیمیایی پایا با نرم افزار aspen plus 2008 انتشارات دانشگران صنعت پژوه رو داره؟
من یه سوال دارم. لطفاً اگه کسی داره بهم اطلاع بده
ممنون

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
به نظز من هم نباید رفرنس خوند از خیلی مطالب رفرنس اصلاتو ارشد سوال نمیاد یعنی نمیشه که بیاد رفرنس خوندن یه جورایی وقت تلف کردنه ضمن اینکه این کتاب ها هم یه جورایی خلاصه مطالب مورد نیاز همون رفرنس ها هستن خیلی هارو میشناسم که تو دوران تحصیلشون هم بیشتر از این کتاب ها استفاده می کردن موفق هم بودن .
هیچ کسی هم بهتر از خودمون مارو نمیشناسه پس باید خودمون با توجه به ویژگیها و شرایطمون یه برنامه مناسب پیدا کنیم و ادامه بدیم وقتی هم یه تصمیم گرفتیم استرس رو دور بریزیم و درسمونو بخونیم ومطمئن باشیم که موفق میشیم;)

سلام دوست من
:gol:
مرسی از راهنماییت ...خیلی خیلی بهم کمک کردی ..ایشالا بتونم جبران کنم لطفت رو:smile:

به نظرم کارت کاملا درست.به دوستان توصیه اکید میکنم چندبار کتابهای راهیان یا پارسه رو بخونن و سراغ رفرنس نرن چون این کتابها حداقل 80% مطالب رو پوشش میدن و نیازی به رفرنس نیست.مگر خیلی خیلی تو یه مبحث ضعیف باشید.

سلام agta666عزیز

ممنون از اینکه بهم کمک کردی....من تقریبا وقتی دروس رو برداشتم همه رو از روی رفرنس دقیق مطالعه کردم....برای همین به یه دوست خوب نیاز داشتم که بهم مشاوره بده.و.خیلی مرسی:gol::redface:

SCIENSE

عضو جدید
آقا من نمی دونم خوندن رقرنس چرا بین بچه های اینجا مد شده !!!! کی گقته برا ارشد کتاب مرجع می خونن؟؟ وقتتون تلف نکنید . مثلا جرم و می خواین چه کتابی بخونین تریبال یا مک کیب دو جلدی یا کتاب چالکش می خواین برا جرم بخونین ؟؟؟ درسته بعضی ازسوالا ی تازه کنکور می بینی مثلا عین متن کتاب مک کیب هست ولی با این حال رفرنس هم بخونین نمی تونین سطر سطر کتاب و حفظ کنین .
در ضمن اگه دارین ارشد می خونین که درسا رو بفهمین اینم اشتباهه این کارو کسایی که ازرشته دیگه می آن معمولا انجام می دن با این جال برا کنکور امسال باید فقط تست های قبل و واقعا تا جایی که می شه مفهومی بخونین .
و البته بجای کتاب بهتره اگه می تونین دنبال کتابای خوب تست و چزوات ارشد موسسات مثل پارسه اونم اگه دسترس بود باشید .

معتمدد

عضو جدید
آقا من نمی دونم خوندن رقرنس چرا بین بچه های اینجا مد شده !!!! کی گقته برا ارشد کتاب مرجع می خونن؟؟ وقتتون تلف نکنید . مثلا جرم و می خواین چه کتابی بخونین تریبال یا مک کیب دو جلدی یا کتاب چالکش می خواین برا جرم بخونین ؟؟؟ درسته بعضی ازسوالا ی تازه کنکور می بینی مثلا عین متن کتاب مک کیب هست ولی با این حال رفرنس هم بخونین نمی تونین سطر سطر کتاب و حفظ کنین .
در ضمن اگه دارین ارشد می خونین که درسا رو بفهمین اینم اشتباهه این کارو کسایی که ازرشته دیگه می آن معمولا انجام می دن با این جال برا کنکور امسال باید فقط تست های قبل و واقعا تا جایی که می شه مفهومی بخونین .
و البته بجای کتاب بهتره اگه می تونین دنبال کتابای خوب تست و چزوات ارشد موسسات مثل پارسه اونم اگه دسترس بود باشید .
یادم اون اوایل مارو به سود جویی متهم کردی اون وقت الان حس انسان دوستانتون گل کرده؟؟؟
خب رفرنس خوندن بد نیست ولی من خودم گفتم که فقط جرم و عملیات باید از رفرنس خوند این حرف من هم نیست حرف مشاور پارسه هم هست خب اونا خیلی از بچه هارو دیدن که داره همچین چیزی میگه نمیدونم شاید شما از اون بیشتر میدونی!!!!!

mahtab_chem

عضو جدید
یادم اون اوایل مارو به سود جویی متهم کردی اون وقت الان حس انسان دوستانتون گل کرده؟؟؟
خب رفرنس خوندن بد نیست ولی من خودم گفتم که فقط جرم و عملیات باید از رفرنس خوند این حرف من هم نیست حرف مشاور پارسه هم هست خب اونا خیلی از بچه هارو دیدن که داره همچین چیزی میگه نمیدونم شاید شما از اون بیشتر میدونی!!!!!
به نظر منم درست خوندن کتاب های تست حتی بیشتر از یک بار بهتره تا اینکه بشینیم رفرنس هارو بخونیم.خوندن رفرنسا خیلی وقت میبره و بعضی مطالبش هم خیلی بیخوده و فقط وقتمونو میگیره.من که تصمیم دارم فقط کتابای تست رو بخونم حتی اگه شده چندبار و اگه یه جایی به مشکل برخوردم میرم سراغ رفرنس;)

etitakan

عضو
دوستان من که یه هفته واسم کار پیش اومد نتونستم بخونم:crying:
بقیه انگار از روی برنامه دارن پیش میرن
هیچ کس نیست اینجا که کتاب به کتاب بخونه؟

eng.che

کاربر فعال
سلام. من هنوز برنامه رو ندیدم.ولی همونطور که قبلا قرار بود تا آخر تیر 3فصل جرم، 3فصل سیالات و حرارت بخونیم پیش رفتم. الان دو فصل جرم رو تموم کردم. سیالات هم 2 فصل ولی حرارت رو از روی کتاب دکتر چالکش تا 2 فصل جلو بردم تستاش مونده. این وسط 3 فصل ترمو و 3 فصل ریاضی پارسه هم یه نگاه کردم
یادتون باشه فردا نوبت رفع اشکاله
دوستان من که یه هفته واسم کار پیش اومد نتونستم بخونم:crying:
بقیه انگار از روی برنامه دارن پیش میرن
هیچ کس نیست اینجا که کتاب به کتاب بخونه؟

eng.che

کاربر فعال
بچه ها برای ماه رمضان چه برنامه ای دارید؟ چه ساعتی درس میخونید و چند ساعت؟

بالا