ایرانی بودن باعث ننگ شماست یا افتخار؟!

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
این موضوع رو من مدتها پیش تاپیک کرده بودم!<br>
<a href="http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/337290-نام-روزهای-هفته-در-ایران-باستان?highlight=" target="_blank">http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/337290-نام-روزهای-هفته-در-ایران-باستان?highlight=</a>
<br><br>بله.ممنون

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونایی که افتخار میکنن لطفا بیان بگن دقیقا به چی افتخار میکنن؟!!:razz:
شاید ما هم متحول شدیم و افتخار کردیم....

سلام دوست گرامی

مشکلاتی که شما گفتید هیچ کس منکرش نمیشه. همه ی ما میدونیم که کشورمون از لحاظ سی.. اقتصادی فرهنگی و... اصلا جایگاهی که باید داشته باشه رو نداره... بنظرم کشور ما از آغاز دوران قاجار داره همین طوری رو سراشیبی میره .... ولی اینها ربطی به این نداره که ما بیایم بگیم از ایرانی بودن خودمون احساس حقارت میکنیم. اصولا حس وطن دوستی وطن پرستی به طور ذاتی در همه ی آدم ها هست و همه ی آدمها حتی به شهر زادگاهشون هم احساس خاصی دارند...
ولی من اصلا حرف شما رو متوجه نمیشم که بیایم بگیم ایرانی بودن شرم آوره !!

شما که خودت یه بار تو همین تالار تاپیک شهر کتاب 1 رو راه اندختی و نشستید با دوستان کتاب استاد عشق رو خوندید .. آیا واقعا در حس وطن دوستی پروفسور حسابی شکی دارید ؟ توی کتاب هم میبینید که ایشون خیلی از اوضاع فرهنگی ایران ناراضی بودند ولی همین حس وطن دوستی باعث شد که ایشون به ایران برگردند و با سختی های فراوان پدر علم نوین ایران شدند.... در صورتی که میتونستند بگن ایران کجای پیشرفت هست که من بخوام برگردم و آینده ی خودم رو بخاطر مردم بی فرهنگم خراب کنم.... ولی بخاطر همین غریزه وطن دوستی برگشتند و واقعا خدمات زیادی انجام دادند ....

دونستن تاریخ ایران هم خیلی میتونه بنظر من موجب انگیزه بشه همین که مثلا ما میبینیم که اولین رصدخونه های جهان رو ما داشتیم و در علم نجوم حرفی برای گفتن در جهان داشتیم این احساس رو میاره که ما پس توانایی ذاتی برگشتن به همون دوران رو داریم .چون ما نوادگان همان مردم ایم ....
:smile:

mmm111kkk

عضو جدید
اگه ما به چیزی که هستیم افتخار نکنیم به درد خودمون هم نخواهیم خورد چه برسه به دیگران. اونوقت کلا میشیم عقب مانده و بدردنخور و هر کی از راه میرسه یکی هم میزنه تو سرمون و میگه ایرانیه بدبخت عقبمونده تروریست ...... حالا با این اوضاع یک عده فکر می کنن اگه بگن خجالت می کشن که ایرانین دیگه از این صفت ها مبرا می شن ولی سخت در اشتباهن که با این کار شون اجازه می دن که بیشتر بهمون توهین بشه.

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه ما به چیزی که هستیم افتخار نکنیم به درد خودمون هم نخواهیم خورد چه برسه به دیگران. اونوقت کلا میشیم عقب مانده و بدردنخور و هر کی از راه میرسه یکی هم میزنه تو سرمون و میگه ایرانیه بدبخت عقبمونده تروریست ...... حالا با این اوضاع یک عده فکر می کنن اگه بگن خجالت می کشن که ایرانین دیگه از این صفت ها مبرا می شن ولی سخت در اشتباهن که با این کار شون اجازه می دن که بیشتر بهمون توهین بشه.
دوست عزیز مساله اینه که به چی افتخار میکنی ؟؟؟؟
منظور دوستان این نیس که دوست دارن برن تابعیت جای دیگه رو بگیرن ..... جواب شما در همون جمله به چیزی که هستیم واضحه

mmm111kkk

عضو جدید

دوست عزیز مساله اینه که به چی افتخار میکنی ؟؟؟؟
منظور دوستان این نیس که دوست دارن برن تابعیت جای دیگه رو بگیرن ..... جواب شما در همون جمله به چیزی که هستیم واضحه

من اول به انسان بودنم افتخار می کنم تا به ملیتم ولی نمی توانم قبول کنم کسی به ملیت ها توهین کند (نه فقط به ملیت خودم) زیرا این کار یعنی زیر سوال بردن تمام افراد آن جامعه بدون هیچ دلیلی واین ناراحت کننده است.

ما اگر زورمان به نقاط ضعفمان نمی رسد , دیوار از دیوار ایران کوتاه تر پیدا نکردیم که بخواهیم به ملیتمان گیر بدیم و از اون خجالت بکشیم؟ یعنی اینجوری همه چیز درست میشه؟؟

باید با نقاط ضعفمان بجنگیم نه با ملیتمان.

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
من به شدت افتخار میکنم که ایرانی هستم .....

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
در جواب به دوستی که گفته:اونایی که افتخار میکنن لطفا بیان بگن دقیقا به چی افتخار میکنن؟!!:razz:
به تمام علم هایی که رسیدیم ...
یکیش هم همین هواپیمای آمریکایی رو که نشوندن ...
فکر کردید خیلی کمه ...
متاسفانه ما هیچ چیز از اینها رو نمی بینیم ...
ولی دلم می خواست این کار رو یه کشور دیگه که سطح بالایی هم نداشت
انجام بده ، ببینیم ازش تبلیغ نمی کردیم و بگیم اونا این جور ... اونا اونجور ...
فعلا همین که هست ... کاری که نمی شه کرد ... پس باید کمی هم خودمون رو تطبیق بدیم...
من می دونم توی خارج چه خبره ... می دونم سرعت اینترنتشون سر به فلک می کشه ... می دونم
چقدر زندگی خوب و راحته ... می دونم و می دونم ...
ولی ما مال خارج نیستیم ... اونا هم روزی مثل ما بودن و تلاش کردن و به اینجا رسیدن ...
که العان ماها که کشورمون از ریشه علم اومده (همون جور که پیامبر هم فرمودند) باید به کشوری مثل آمریکا افتخار کنیم که
یک تاریخ 200 ، 300 ساله دارند...
درست اونجا خوبه ... منکر هیچ چیز نمیشم ... ولی باید کمی هم به مملکت خودمون برسیم ...
البته این نظر شخصی من بود ... موفق باشید...

niki.unique

عضو جدید
فکر میکنم یک کشور عقب مانده هم بود بعد از سی و اندی سال به یک پیشرفتی میرسید!!چه برسد به ایران که از گذشته شکوفا بوده اما در حال حاضر در جایگاهی که انتظار داریم نیست و متاسفانه روز به روز هم شرایط بدتر می شود ...

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
در جواب به دوستی که گفته:اونایی که افتخار میکنن لطفا بیان بگن دقیقا به چی افتخار میکنن؟!!:razz:
به تمام علم هایی که رسیدیم ...
یکیش هم همین هواپیمای آمریکایی رو که نشوندن ...
فکر کردید خیلی کمه ...
متاسفانه ما هیچ چیز از اینها رو نمی بینیم ...
ولی دلم می خواست این کار رو یه کشور دیگه که سطح بالایی هم نداشت
انجام بده ، ببینیم ازش تبلیغ نمی کردیم و بگیم اونا این جور ... اونا اونجور ...
فعلا همین که هست ... کاری که نمی شه کرد ... پس باید کمی هم خودمون رو تطبیق بدیم...
من می دونم توی خارج چه خبره ... می دونم سرعت اینترنتشون سر به فلک می کشه ... می دونم
چقدر زندگی خوب و راحته ... می دونم و می دونم ...
ولی ما مال خارج نیستیم ... اونا هم روزی مثل ما بودن و تلاش کردن و به اینجا رسیدن ...
که العان ماها که کشورمون از ریشه علم اومده (همون جور که پیامبر هم فرمودند) باید به کشوری مثل آمریکا افتخار کنیم که
یک تاریخ 200 ، 300 ساله دارند...
درست اونجا خوبه ... منکر هیچ چیز نمیشم ... ولی باید کمی هم به مملکت خودمون برسیم ...
البته این نظر شخصی من بود ... موفق باشید...
همه چی درست میگید .......... ولی امنیت که تو ایران هست ............ تو هیچ جای دنیا ...نیست........... این دخترا که عصرها میرند ..با دوستاشون بیرون.......... میرن شب میان راحت و اسوده میرسند .. خونه .......... اگه تو امریکا بود ....با یه بچه تو شکمش می یومد خونه ............. تو بعضی چیزا واقعا خیلی عقبیم ولی تو بعضی چیز ها خوبیم.......

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفای شما درست و سنجیدست
ولی یه اصل مدیریتی هست که میگه تو یه سیستم بیمار حتی اگه چند تا عضو سالم وجود داشته باشه نمیتونن تاثیر چندانی روی سیستم بذارن
اما یه سیستم سالم حتی اگر عضو بیمار داشته باشه به تدریج اون رو کنار میزنه به روند صحیح خودش ادامه میده
متاسفانه کشور ما اون سیستم بیماره که واقعا دست و پای همرو بسته و هرچقدر هم که آدم تلاش میکنه که به پیشرفت فرهنگی و اجتماعی کمک کنه متاسفانه نتیجه مطلوب نمیگیره...
حق با شماست واقعا شرایط ناامید کننده س... ولی عقلانیت ایجاب می کنه که تلاش کرد حتی اگه امید نتیجه کاملا مطلوبی نمی ره.... من فکر می کنم برای تغییرات وسیع نیاز به اراده از بالا هست... با اعمال تغییر در قانون و آموزش همگانی اون هم به جبر... بعنوان مثال بجای اینکه نوجوونی رو که از سر بچگی تو دعوا کسیو کشته اعدام کنیم ، مفسد اقتصادی رو (در هر رده ای که هست) اعدام کنیم.... (شاید کمی خشونت بار به نظر بیاد اما تو شرایط فعلی تغییر جز با جبر امکان کمی داره) اما متاسفانه از اونجایی که چنین اراده ای در راس وجود نداره ناچاریم به روش های دیگه ای فکر کنیم گرچه میزان تاثیرگذاریشون بسیار کمتر خواهد بود...
بهر حال امیدی به تغییر تو نسل حاضر نمی ره و روشی هم که درپیش بگیریم برای ایجاد تغییرات با سرعت لاک پشتی عمل می کنه... ولی حتی یک قدم جلوتر رفتن هم بهتر از درجا زدنه
.
درود
دوست عزیز حقیقت صحبت های شما بر کسی پوشیده نیست .
بله!! اظهار ننگ و تاسف بخاطر وضعیت فعلی ... بخاطر دور بودن از جایگاه واقعی که هر کدوم از ما براش متصور هستیم
اما آیا واقعا این اظهار احساس شرم ،ننگ یا هرچیز دیگری راه به جایی می بره؟
فکر می کنم پذیرش واقعیتهای تلخ ، اولین قدم برای اصلاحه... ;)
دقت کردین بزرگترین تغییرات تو ادم درست زمانی رخ می ده که از موقعیت فعلیش احساس تلخی و ندامت و شرم می کنه؟
.
.
دونستن تاریخ ایران هم خیلی میتونه بنظر من موجب انگیزه بشه همین که مثلا ما میبینیم که اولین رصدخونه های جهان رو ما داشتیم و در علم نجوم حرفی برای گفتن در جهان داشتیم این احساس رو میاره که ما پس توانایی ذاتی برگشتن به همون دوران رو داریم .چون ما نوادگان همان مردم ایم ....
:smile:
مرسی... این هم خودش یه ایده س و یه روش...;) به شرطی که با واقع بینی همراه باشه... و بپذیریم که شکوفایی ایران تو برهه زمانی خاصی پس از اسلام بخاطر هیچ ویژگی منحصربفردی در نژاد ایرانیان نبوده بلکه حاصل سیستم فرهنگی سیاسی اقتصادی اجتماعی اون عصر بوده.... و ما هم امروز باید برای رسیدن به مجموعه عوامل مثبت تاثیرگذار تلاش کنیم و برنامه بریزیم
.

ahmadpashaei

عضو جدید
من منم و باید منو ببینن و درباره ایران نظر بدن.نمگم فرهنگ الان ما خوبه ولی بد بد هم نیست.در کل ایرانی رو باید از منش و اصالتش شناخت و من افتخار می کنم که ایرانی ام و اصالت من ربطی به عقب ماندگی کشورم نداره و این حکومتهای نالایق ایرانن که نمیذارن ایران پیشرفت کنه.همیشه یا تند میرن مثل اینا یا کند میرن مثل قبلی ها یا اصلا نمیرن مثل قاجارهای عیاش.

JASMIN.S

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر کوروش نبود ایرانی بودن ننگ محسوب میشد.

این حرفو که میشنوم خندم میگیره!!!
شاید شما جز کوروش هیچ چیز دیگه برا افتخار کردن نداشته باشید ولی از نظر من چیزایی خیلی زیادی برا افتخار کردن هست که دیگه نیازی نیس به گذشته ای که حتی میدونیم چقدرش درسته افتخار کنیم.
نمیدونم چرا تازگیا انقد مد شده همه اسم کوروشو آویزون خودشون میکنن.کوروش فقط یه پادشاه بزرگ و درستکار بود ولی واسه خیلیا تبدیل به بت شده!

ahmadpashaei

عضو جدید
این حرفو که میشنوم خندم میگیره!!!
شاید شما جز کوروش هیچ چیز دیگه برا افتخار کردن نداشته باشید ولی از نظر من چیزایی خیلی زیادی برا افتخار کردن هست که دیگه نیازی نیس به گذشته ای که حتی میدونیم چقدرش درسته افتخار کنیم.
نمیدونم چرا تازگیا انقد مد شده همه اسم کوروشو آویزون خودشون میکنن.کوروش فقط یه پادشاه بزرگ و درستکار بود ولی واسه خیلیا تبدیل به بت شده!

توام بهتره بیخیال کوروش بشی و به تاپیک توجه کنی و اگر اومدی تو تاپیک نظرتو بدی نه اینکه کنکاش بیخود بکنی!!!!!!!!

JASMIN.S

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توام بهتره بیخیال کوروش بشی و به تاپیک توجه کنی و اگر اومدی تو تاپیک نظرتو بدی نه اینکه کنکاش بیخود بکنی!!!!!!!!

منم نظرمو دادم وکنکاشم بیخودی هم نکردم.شما تحمل شنیدن نظر مخالف نداری اینجور جاها نیا.برو بشین انقد کوروش کوروش کن تا شاید فرجی حاصل شد!!!

Iman MM

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کوروش واقعا باعث افتخار تاریخی ما ایرانیاست.. درسته که خیلی وقته کشورمون بی صاحابه اما خیلی چیزها باعث افتخار ما هست.. یعنی بدون اینکه ما زورکی بخوایم بهش افتخار کنیم مایه ی افتخار ما هستن.. دکتر فیرزو نادری که از مدیران ارشد ناساست و هیچ تعصبی به هیچ چیز از جمله ایرانی بودن خودش نداره وقتی میگه بهترین دانشجوها و نخبه های دنیا ایرانیند چرا ایرانی بودن باید ننگ ما باشه؟!!! درسته که وضعیت اجتماعی ایران در پایین ترین حد زندگی اجتماعی انسان در این عصره اما این دلایل دیگه ای داره که به ایرانی بودن ختم نمیشه... در ضمن باید بگم که بنده هیچ حس وطن پرستی هنگام نوشتن این ها ندارم و هیچ وقت نداشته ام اما دلیلی نمیبینم که به مفاخر میهنیم افتخار نکنم و وقتی تیم ملیم به استرالیا گل میزنه خوشحال نشم.. در حالیکه خیلی چیزهایی که باعث ننگ من و شما هست من رو هم میرنجونه و ناراحت میکنه

ahmadpashaei

عضو جدید
بچه ها کوروش واقعا باعث افتخار تاریخی ما ایرانیاست.. درسته که خیلی وقته کشورمون بی صاحابه اما خیلی چیزها باعث افتخار ما هست.. یعنی بدون اینکه ما زورکی بخوایم بهش افتخار کنیم مایه ی افتخار ما هستن.. دکتر فیرزو نادری که از مدیران ارشد ناساست و هیچ تعصبی به هیچ چیز از جمله ایرانی بودن خودش نداره وقتی میگه بهترین دانشجوها و نخبه های دنیا ایرانیند چرا ایرانی بودن باید ننگ ما باشه؟!!! درسته که وضعیت اجتماعی ایران در پایین ترین حد زندگی اجتماعی انسان در این عصره اما این دلایل دیگه ای داره که به ایرانی بودن ختم نمیشه... در ضمن باید بگم که بنده هیچ حس وطن پرستی هنگام نوشتن این ها ندارم و هیچ وقت نداشته ام اما دلیلی نمیبینم که به مفاخر میهنیم افتخار نکنم و وقتی تیم ملیم به استرالیا گل میزنه خوشحال نشم.. در حالیکه خیلی چیزهایی که باعث ننگ من و شما هست من رو هم میرنجونه و ناراحت میکنه
بله باعث افتخار ایرانی ها نه جاسوسهای خود فروخته خائن که تو این سایت بجای ایجاد تاپیکهای مهندسی فقط و فقط برای کشور آینده خودشون آزربایجان جعلی (البته زهی خیال باطل،زهی زهی و ذکی):biggrin: تبلیغ می کنن.

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
ببینید می دونید مشکل اساسی ما چیه؟
این است که بدون هیچ گونه مطالعه ای فقط صحبت می کنیم...
وقتی فرضا یک نفر رو که خیلی قبول داریم و اون حتی شده بگه آسمون آبی نیست و زرده قبول می کنیم...
بابا برید یکم مطالعه کنید ... کتاب روزنامه و ... بخونید و از خودتون حرف بزنید ...
برید و تحلیل کنید تا متوجه بشید کوروش کیه ... حالا نه این هزار تا چیز دیگه ...
این خیلی مهم اگه رفتید و با دلیل و مدرک و قانع شدن کامل فهمیدید اون چیز واقعا ننگ یا اصلا بد بد ...
مطمئن باشید این ارزش داره نه اینکه یه نفر بگه صدتای دیگه هم تاییدش کنند ......
من قصدم فقط این تاپیک نیست ... ما باید توی زندگی هم تصمیم بگیریم و بتونیم بد و خوب رو خودمون تشخیص بدیم ..
اگر بی احترامی به هر نظری شد من عذرخواهی می کنم ..
موفق و سربلند باشید .....

galaxy71

عضو جدید
شاید بعضیا با بعضی کاراشون وجه کشورمونو خراب کرده باشن ولی این دلیل نمیشه که تو با گستاخی کامل برگردی و آرزو کنی ایران با خاک یکسان شه......برا این احساست متاسفم:razz: