مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ظاهرا ثبت نام ورود به پایه شروع شده.
شما ثبت نام کردید؟

shiva260

عضو جدید
بر اساس تصمیم جدید سازمان نظام مهندسی فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته معماری تمامی دانشگاه ها از این به بعد فقط اجازه شرکت در آزمون نظارت دارند و دیگر مهر طراحی به آنها داده نمی شود .
جهت اعتراض به این موضوع امشب به ایمیل اخبار 22 یه ایمیل به نشانه اعتراض بفرستید. خواهش میکنیم بیاین خودمون از حق خودمون دفاع کنیم.
شهرهای شیراز و قم واقعا سنگ تمام گذاشتن وحتی تصمیم دارن وکیل بگیرن و جدی دنبال این قضیه باشن.
اگر این رای تصویب بشه در واقع چهار سال بی خودی درس خوندیم و در نهایت حق طراحی نداریم.

اینم ایمیل اخبار 22 :
khabar22@irbnews.ir

shahram226

عضو جدید
دوستان که در جامعه ی مجازی فیس بوک عضویت دارن با پیوستن به گروه معماران بدون مرز آمادگی خودشون رو برای هماهنگی با سایر مهندسان هم رشته خودشون اعلام کنن
به زودی در حرکتی هماهنگ با سایر دانشکده های معماری تحصن خواهیم کرد

ادرس گروه :
http://www.facebook.com/groups/116092065150156?ap=1

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان به سایت www.inbr.ir
برای ثبت نام سر زدید؟کلا اون قسمت که نوشته ثبت نام جدید باز نمی شه.شما چیکار کردید؟فقط قبلا ثبت نام کرده ام باز میشه.

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
دوستان به سایت www.inbr.ir
برای ثبت نام سر زدید؟کلا اون قسمت که نوشته ثبت نام جدید باز نمی شه.شما چیکار کردید؟فقط قبلا ثبت نام کرده ام باز میشه.
سلام
من رفتم مسکن و شهرسازی ، گفتند فعلا سایت باز نیست و اینکهبعدا که باز شد ، وقتی مدرکتون رو وارد کنید ، خود سیستم تعیین میکنه که مجاز هستید طراحی شرکت کنید یا خیر ! و خیلی واضح و راحت گفتن که کارشناسی ناپیوسته های آزاد و پیام نور نمیتونن آزمون طراحی شرکت کنند:cry:

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من رفتم مسکن و شهرسازی ، گفتند فعلا سایت باز نیست و اینکهبعدا که باز شد ، وقتی مدرکتون رو وارد کنید ، خود سیستم تعیین میکنه که مجاز هستید طراحی شرکت کنید یا خیر ! و خیلی واضح و راحت گفتن که کارشناسی ناپیوسته های آزاد و پیام نور نمیتونن آزمون طراحی شرکت کنند:cry:
سلام
آره باز نمیشه یعنی ارور میده بعد از اینکه دروازه ی پرداختی رو انتخاب کردیم.البته من جزییات و آزمایش کردم.
جالبه زنگ زدم به نظام مهندسی گلستان گفتند که اصلا مشکلی نیست همه ثبت نام کردند.

azi jabbari

عضو جدید
باید روز یکم مرداد تکلیف رو مشخص کنید.همه با هم.....اگه جواب نگرفتید(ترک تحصیل)فقط و فقط ترک تحصیل کنید........بیش از این هزینه /وقت /عمر/رو هدر ندید.معمارها تعطیل کنند کی فلج می شه ما یا اونها...؟؟؟؟؟؟؟؟//

قرار ما یکم مرداد برای گرفتن حق دانشجویان ناپیوسته معماری و کسانی که تو این ازمونها (طراحی)قبول شدن و کسانی که پروانه طراحی شون باطل شده....
یک صدا میگید(ترک تحصیل می کنید).واقعا درس خوندن چه فایدهای داره..اگه تا دکترا هم درس بخونید.باز هم نمی تونید
طراحی کنید.
یکم مرداد ساعت 10 صبح جلوی وزارت علوم و سازمان مسکن.....به همه اطلاع رسانی کنید.از هر شهری که هستید بیایید تهران هر چه تعداد بیشتر بهتر....هر کاری دارید بگذارید برای بعد ...ایندمان مهمتر از هر چیزیه;););)

rainy day

عضو جدید
خیلی واضح و راحت گفتن که کارشناسی ناپیوسته های آزاد و پیام نور نمیتونن آزمون طراحی شرکت کنند:cry:

دوست من اگه قانوني در اين مورد باشه براي تمام دانشگاههاس، ربطي به آزاد و پيام نور نداره كه، در ضمن خيلي بعيده اين قانون تصويب بشه،‌مشكل ساز ميشه

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من اگه قانوني در اين مورد باشه براي تمام دانشگاههاس، ربطي به آزاد و پيام نور نداره كه، در ضمن خيلي بعيده اين قانون تصويب بشه،‌مشكل ساز ميشه
به نظر شما هنوز این قانون اجرا نمیشه!!!؟
مگه شما میتونید طراحی ثبت نام کنید؟
واقعیت اینه که نمی تونیم.
مثل اینکه سراسری ها عنوان کاردانی و کارشناسیشون معماری ه.

shiva260

عضو جدید
سلام . اگر منظورتون رسم ديتيل است كتاب ساعد سميعي مناسب مي باشد البته من هم شنیدم و دوستان اگه کتاب دیگه ای میشنسن معرفی کنن .

shiva260

عضو جدید
من شنیدم که این قانون درمورد کسایی هست که مدرک کاردانیشون یه رشته دیگس و مدرک کارشناسی معماریه و به اینا اجازه طراحی نمیدن و + کسایی که علمی کاربردین.و بچه های غیرانتفائی که خودمم هستم میگن فارغ التحصیلای 87 و ماقبل مدرکشون مورد قبوله ولی بعد از 87 تکنولوژی محسوب میشن و زمان کنکور کاردانی به کارشناسی تو دفترچه هم زده تکنولوژی معماری.

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ناپیوسته طراحی ثبت نام کردید؟
تو سایت ثبت نام گفته اگه مدرکتون مورد تایید استانتون هست مجازید ثبت نام کنید.
یعنی این قانونی که گفتند علمی کاربردی معماری حق طراحی ندارند استانی ه و به استان مربوط میشه!!؟

rushin

عضو جدید
سلام فرناز جان
من دیروز ثبت نام کردم ولی جایی ندیدم نوشته باشه (اگه مدرکتون مورد تایید استانتون هست مجازید ثبت نام کنید)
کجا دیدی ؟
من پیشنهادم اینه که بچه های ناپیوسته اگه می تونند همه ثبت نام کنند و با قدرت تو این امتحان شرکت کنیم اگه ان شاء الله تا زمان اعلام نتایج این مشکل حل شد که چه بهتر و اگه خدای نکرده حل نشد دوباره به اعتراضاتمون ادامه می دیم هر چی باشه وقتی توی آزمونشون قبول شده باشیم اولا حقانیت خودمون رو اثبات کرده ایم و دیگه نمی تونند بگن شما ضعیف هستید و هم اینکه اون موقع انگیزه مون واسه اعتراض بیشتره و میریم اون مسکن و شهر سازی رو روی سرشون خراب می کنیم
هر کی پایه اس بیاد تو تاپیک بررسی سوال طراحی تا بحثمون رو ادامه بدیم تازه داشتیم به یه جاهایی میرسیدیم ها!!!!!!!! زود باشین خیلی وقت نداریم ها!!!!!!!!!!!!!

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام فرناز جان
من دیروز ثبت نام کردم ولی جایی ندیدم نوشته باشه (اگه مدرکتون مورد تایید استانتون هست مجازید ثبت نام کنید)
کجا دیدی ؟
من پیشنهادم اینه که بچه های ناپیوسته اگه می تونند همه ثبت نام کنند و با قدرت تو این امتحان شرکت کنیم اگه ان شاء الله تا زمان اعلام نتایج این مشکل حل شد که چه بهتر و اگه خدای نکرده حل نشد دوباره به اعتراضاتمون ادامه می دیم هر چی باشه وقتی توی آزمونشون قبول شده باشیم اولا حقانیت خودمون رو اثبات کرده ایم و دیگه نمی تونند بگن شما ضعیف هستید و هم اینکه اون موقع انگیزه مون واسه اعتراض بیشتره و میریم اون مسکن و شهر سازی رو روی سرشون خراب می کنیم
هر کی پایه اس بیاد تو تاپیک بررسی سوال طراحی تا بحثمون رو ادامه بدیم تازه داشتیم به یه جاهایی میرسیدیم ها!!!!!!!! زود باشین خیلی وقت نداریم ها!!!!!!!!!!!!!
سلام دوست پر تلاش
فرمی که اطلاعاتمون و برای ثبت نام بعد از خرید کارت وارد میکنیم نوشته بود که اونهایی که ناپیوسته هستند در مورد اینکه مجازند که شرکت کنند( و هم ارزی رشته ها) برای اطمینان از مسکن و شهرسازی استانشون بپرسند.

rushin

عضو جدید
سلام دوست پر تلاش
فرمی که اطلاعاتمون و برای ثبت نام بعد از خرید کارت وارد میکنیم نوشته بود که اونهایی که ناپیوسته هستند در مورد اینکه مجازند که شرکت کنند( و هم ارزی رشته ها) برای اطمینان از مسکن و شهرسازی استانشون بپرسند.

من که فکر نمی کنم در این خصوص نظام مهندسی استان ها بتونند مستقل عمل کنند . شاید می خواستند از سر خودشون باز کند. فردا میرم از نظام مهندسی می پرسم
شما موفق شدی ثبت نام کنی؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که فکر نمی کنم در این خصوص نظام مهندسی استان ها بتونند مستقل عمل کنند . شاید می خواستند از سر خودشون باز کند. فردا میرم از نظام مهندسی می پرسم
شما موفق شدی ثبت نام کنی؟
بله تونستم.مشکل فنی داشتم!سی سی وی کارتم و اشتباه وارد میکردم:D

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
سلام دوست پر تلاش

من که فکر نمی کنم در این خصوص نظام مهندسی استان ها بتونند مستقل عمل کنند . شاید می خواستند از سر خودشون باز کند. فردا میرم از نظام مهندسی می پرسم.

من که رفتم مسکن و شهرسازی گفتند>>> خود سایت نوع مدرک رو وارد کنید ، اگر مجاز نباشید ثبت نمیکنه ....

من شنیدم که این قانون درمورد کسایی هست که مدرک کاردانیشون یه رشته دیگس و مدرک کارشناسی معماریه و به اینا اجازه طراحی نمیدن و + کسایی که علمی کاربردین.و بچه های غیرانتفائی که خودمم هستم میگن فارغ التحصیلای 87 و ماقبل مدرکشون مورد قبوله ولی بعد از 87 تکنولوژی محسوب میشن و زمان کنکور کاردانی به کارشناسی تو دفترچه هم زده تکنولوژی معماری.

شما مطمئنید ؟ این خبر رو از کجا شنیدید؟ یعنی بر اساس سال تحصیلی تعیین میکنند ؟ من زمستان 87 مدرکمو گرفتم ، عنوان مدرک هم نوشته {علمی کاربردی معماری} پس چه فرقی با سال های بعد داره ؟!

من هنوز ثبت نام نکردم منتظر جواب اعتراضاتم! اگه خبری نیست ثبت نام کنم؟!!!!!!!!!

mahmood321

عضو جدید
با سلام به همگی دوستان.
دوستان عزیز، به اطلاع کسانی که ساکن همدان هستند میرسانیم که تجمعی اعتراضی قرار است در تاریخ 3 مرداد در ساعت 10 صبح روبروی سازمان مسکن و شهرسازی استان همدان برگزار شود. این تجمع از طرف دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان همدان برگزار میشود. ( موسسه آموزش عالی عمران و توسعه - دانشگاه آراد اسلامی همدان - موسسه آموزش عالی گنجنامه و ... ).
جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبلاگی که در همین زمینه تنظیم شده است مراجعه فرمایید:
http://eteraaz.persianblog.ir

rushin

عضو جدید
من که رفتم مسکن و شهرسازی گفتند>>> خود سایت نوع مدرک رو وارد کنید ، اگر مجاز نباشید ثبت نمیکنه ....

سلام نینا جان

توی مراحل ثبت نام جایی نبود که بشه نوع دانشگاه رو انتخاب کرد فقط یه جایی بود که باید گزینه دولتی یا آزاد رو انتخاب می کردی
من کاردانی دولتی بودم و کارشناسی غیر انتفاعی و تونستم ثبت نام کنم
شما که ثبت نام نکردی ؟
کسی هست که امتحان کرده باشه و نتونسته باشه ثبت نام کنه؟
فکر نمی کنم مشکلی واسه ثبت نام باشه اگه بخوان گیری بدن بعد از قبولی میدن
به شما هم پیشنهاد می کنم منتظر جواب اعتراضات نشینی و الان ثبت نام کنی اگه بذاری واسه روزهای آخر ممکنه نتونی ثبت نام کنی چون من با مکافات تونستم تو این سایت مزخرفشون ثبت نام کنم مخصوصا اون سایت پارسیان که باید کارت اعتباری آزمون رو ازش بخری چند بار امتحان کردم تا تونستم کارت رو بخرم یه بار می گفت تراکنش مورد نظر انجام نشد یه بار می گفت شما مجاز به انجام این تراکنش نیستید و یه بار میگفت در حال حاضر امکان پذیر نیست و....
اگه می تونید زود تر ثبت نام کنید

rushin

عضو جدید
بچه ها من یه پیشنهاد دارم
علاوه بر اعتراضات و تحصن هایی که الان دارین واسش برنامه ریزی می کنید بیایید همگی توی آزمون طراحی شرکت کنیم و بعد از امتحان یه تحصن اساسی در سراسر کشور راه می اندازیم اینجوری دیگه همه مطمئنا می تونند شرکت کنند و می تونیم یه راهپیمایی منسجم رو برنامه ریزی کنیم که مثل توپ تو کشور صدا کنه موافقید؟
این که همگی توی آزمون شرکت کنیم نشون میده ما از حقمون نگذشته ایم و تا رسیدن به حقمون تلاش می کنیم
از کسانی هم که تصمیم دارن به نشونه اعتراض توی آزمون شرکت نکنند می خوام توی آزمون شرکت کنند باور کنید شرکت نکردن مشکلی رو حل نمی کنه
من چند شب پیش ثبت نام کردم از لحاظ ثبت نام هیچ مشکلی وجود نداره. همه می تونند ثبت نام کنند

limooshirin

عضو جدید
عنوان: تعویق تاریخ برگزاری آزمونها تاريخ: سه شنبه 4 مرداد 1390

بسمه تعالی​
باتوجه به ادغام وزارت خانه های مسکن و شهرسازی و راه وترابری و تشکیل وزارت راه وشهرسازی و به تبع آن جابجایی های اداری در حال انجام و با عنایت به انتقال این دفتر به ساختمان شهید دادمان، بدینوسیله بااستحضار مهندسین عزیز داوطلب آزمونهای ورود به حرفه می رساند، با توجه به موارد فوق و ضرورت لحاظ امنیت آزمونها، آزمونهای ورود به حرفه مهندسان،کاردانهاومعماران تجربی تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.
بدیهی است به محض استقرار کامل این دفتر، فعالیت ستاد آزمونها مجدداً آغاز و متعاقباً تاریخ برگزاری آزمونها ابلاغ خواهد شد. بدیهی است ثبت نام آزمونها کماکان فعال و ادامه خواهد داشت. این اطلاعیه بمنزله ابلاغ رسمی به ادارات کل مسکن و شهرسازی، نظام مهندسی ساختمان استانها و سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.
دفتر امور مقررات ملّی ساختمان
http://www.inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=76

arashitect

عضو جدید
بچه ها من یه پیشنهاد دارم
علاوه بر اعتراضات و تحصن هایی که الان دارین واسش برنامه ریزی می کنید بیایید همگی توی آزمون طراحی شرکت کنیم و بعد از امتحان یه تحصن اساسی در سراسر کشور راه می اندازیم اینجوری دیگه همه مطمئنا می تونند شرکت کنند و می تونیم یه راهپیمایی منسجم رو برنامه ریزی کنیم که مثل توپ تو کشور صدا کنه موافقید؟
این که همگی توی آزمون شرکت کنیم نشون میده ما از حقمون نگذشته ایم و تا رسیدن به حقمون تلاش می کنیم
از کسانی هم که تصمیم دارن به نشونه اعتراض توی آزمون شرکت نکنند می خوام توی آزمون شرکت کنند باور کنید شرکت نکردن مشکلی رو حل نمی کنه
من چند شب پیش ثبت نام کردم از لحاظ ثبت نام هیچ مشکلی وجود نداره. همه می تونند ثبت نام کنند
سلام.بنده ذینفع نیستم پس ببخشید که دخالت میکنم.
اعتراض و تحصن و راهپیمایی سراسری و....همه سنگهای بزرگی هستن که .....پیشنهاد میکنم چند نفرتون جمع شید یه طومار امضا کنید یه وکیل درست و حسابی هم بگیرید و شکایت کنید دیوان عدالت اداری.ممکنه طول بکشه اما به نتیجه میرسه.

artman

کاربر فعال
دیوان عدالت اداری

دیوان عدالت اداری

با سلام خدمت دوستان :بنده هم با نظر دوست عزیزمان کاملا موافقم.برای حاصل شدن نتیجه مطلوب بهترین راه شکایت به دیوان ادالت اداری هست. به قول معروف دیر و زود داره ولی سوخت وسوز نداره.اینکه هی بگیم تحصن کنیم راهپیمایی کنیم وفلان وبهمان ارزشی نداره .هرکی تو هرشهری که هست اول همکاران ودوستان ذی نفع رو خبر کنید .بعد در دادگستری شهرتون یه شعبه ای هست که شکایت های دیوان عدالت اونجا تنظیم میشه که البته هزینهای نزدیک به 50000 تومان بر میداره بعد از تنظیم شکایت همه باید برن اون شعبه وشکایت رو امضا کنند.اطمینان داشته باشید این بهترین وعاقلانه ترین راهه. ما هم تو شیراز انجام دادیم. هر چه این شکایت ها بیشتر بشه جواب بهتری دریافت میکنیم.پیروز وسربلند باشید.

riahi_arc55

عضو جدید
اخطار نماینده تبریز به وزیر راه و شهرسازی

منبع:http://memarinews.com/Pages/News-5093.html

ghazaliii

عضو جدید
سلام
اگر امكانش هست بگين برا امتحان بايد كجا ثبت نام كنم
ممنونم

ghazaliii

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
ميشه بگين ماكه ترم 6 هستيم ميتونيم شركت كنيم يا نه؟
حتما بايد فارغ التحصيل باشيم؟

limooshirin

عضو جدید
سلام
ميشه بگين ماكه ترم 6 هستيم ميتونيم شركت كنيم يا نه؟
حتما بايد فارغ التحصيل باشيم؟
سلام
شما باید فارغ التحصیل بشید و سه سال از مدرکتون واسه کارشناسی ، 2 سال کارشناسی ارشد و 1 سال دکترا بگذره

artman

کاربر فعال
نظارت

نظارت

باسلام :
برای شرکت در ازمون نظام مهندسی برای کارشناسی 3 سال وبرای ارشد 2سال ودکتری 1سال باید از زمان فارغ التحصیلی شما گذشته باشد.
کسانی هم که ناپیوسته لیسانس گرفته اند در صورتی که 5 سال از زمان کاردانی انها گذشته باشد و2سال از زمان کارشناسی انها سپری شده باشد می توانند در ازمون شرکت کنند.
البته منظور 3سال تمام نیست بلکه باید تا زمان اعلان نتیجه مثلا تا اخر شهریور یا تا اخر اسفند 3 سال بشود.
پیروز وسربلند باشید.

بالا