حسینیه باشگاه مهندسان ایران

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز

«لوْلاكَ َلما خََلقْتُ اْلَأ فْلاكَ وَ َلوْ لا عَلِیٌّ َلما خَلَقَتُكَ وَ َلوْ لا فاطِمَةُ َلما خَلَقْتُكما» ( مستدرك سفینة البحار)
ای محمد، اگر تو نبودی من افلاك را نمی آفریدم، و اگر علی نبود تو را نمی آفریدم و اگر فاطمه نبود شما دو نفر را نمی آفریدم.

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز

اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطمةَ و اَبیها و بَعلِِها وَ بَنیهاوَ السِّرِّ المُستَودَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِهِ عِلمُک

آخرین ویرایش:

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز

هیچوقت نشد این شعر بخونم و بغض گلوم نگیره

چهره ها با اشک زیبا می شود

عشق با تصویر معنا می شود

عشق یعنی دل سپردن در الست

از می وصل الهی مست مست

عشق یعنی ذکر ناموس خدا

یا علی گفتن به زیر دست و پا

فاطمه یا فاطمه یا فاطمه

عشق یعنی جلوه صبر خدا

شرم ایوب نبی از مرتضی

عشق بر دلها شهامت می دهد

عشق بر غمها حلاوت می دهد

عشق بر دلداده فرمان می دهد

عاشق جان داده را جان می دهد

عشق باعث شد که دل سامان گرفت

پشت درب خانه زهرا جان گرفت

عشق یعنی انقلاب فاطمه

از کبودی چشم خواب فاطمه

عشق یعنی عشق ناب فاطمه

بیت الاحزان خراب فاطمه

عشق یعنی صحبت بی واهمه

حیدر در بند پیش فاطمه

آنکه خود مرد دلیر جنگ بود

دستگیر فرقه ای صد رنگ بود

عشق یعنی غسل زیر ییرهن

دست بیرون کردن از زیر کفن

عشق یعنی صبر در هنگام خشم

عشق یعنی جای سیلی روی چشم

عشق یعنی قلب چون آیینه ای

جای میخ در به روی سینه ای

عشق یعنی انتظار منتظر

سینه ای مجروح از مسمار در

عشق یعنی گریه های حیدری

دختری دنبال نعش مادری

عشق یعنی طاعت جان آفرین

رد خون سینه بر روی زمین

دنبال حیدر می دوید

از سینه اش خون می چکید

شکر خدا زینب ندید

شکر خدا زینب ندید

زینب نگاهش بر در است

در ذکر مادر مادراست

بگرفته او دامان من

زهرای من زهرای من

بودی چراغ خانه ام

تاریک شد کاشانه ام

در بین آن دیوار و در

دادی تو شش ماهه پسر

ای گل یاس کبود مر تضی

ای تمام تار و پود مرتضی

ای همه بود و نبود مرتضی

ای تمامی وجود مرتضی

خانه را عاری ز خوشحالی مکن

یار من پشت مرا خالی مکن

ای تمام عشق ای خونین جگر

یا بمان یا که مرا با خود ببر

ای تمام عشق بانوی علی

لرزه افتاده به زانوی علی

می روی ای بحر عصمت را عروس

جای من لبهای محسن را ببوس

فاطمه یا فاطمه یا فاطمه

فاطمه چشمان خود را باز کرد

با زبان دل سخن آغاز کرد

ای همیشه هم نشین فاطمه

علی جانم علی جانم

ای امیر المومنین فاطمه

ای که غمها را عسل کردی علی

گو چرا زانو بغل کردی علی

یا علی

ای که بر ارض و سما هستی امیر

جان زهرایت سرت بالا بگیر

این دل غمدیده را زنده کن

جان من یکبار دیگر خنده کن

یاعلی

آنکه باید دل غمین باشد منم

آنکه باید اینچنین باشد منم

دل غمین و شرمگین باشد منم

خواستم یاری کنم اما نشد

ریسمان از دستهایت وا نشد

من آن شاخه گل افسرده بودم

که در نشکفتگی پژمرده بودم

زسوز سینه ام می سوزم ای کاش

که در پشت همان در مرده بودم

مغیره گر نبود در آن کشاکش

علی را من به خانه برده بودم

مدینه محشر کبری به پا بود

رسل بر گردن شیر خدا بود

دو صد گلچین و یک گل من چه گویم

گل حیدر به زیر دست و پا بود

یا علی

پدر زخم زبان بسیار خوردم

کتک از خصم بد کردار خوردم

میان کوچه های شهر سیلی

هم از دشمن هم از دیوار خوردم

پدر زهرای تو حاجت روا شد

ببین مزد رسالت چون ادا شد

ببین بازو (پهلو) و دست و سینه من

بلا گردن جون مرتضی شد

ای تربت گم گشته ات بیت الحرام انبیا

صحن بقیع خلوتت دار السلام انبیا

نام تو در موج بلا ذکر مدام انبیا

تنها نه مام احمدی مام تمام انبیا

از کوثر احسان تو لبریز جام انبیا

منم گدای فاطمه جانم فدای فاطمه

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
«لما فرغ امیر المومنین من دفن فاطمه......»

وقتی علی از دفن فاطمه علیها سلام فارغ شد گویا کوه حزن و اندوه در دل آن حضرت راه یافت و در حالی که یکسره گریه می کرد کنار قبر فاطمه نشست.......

و این ابیات و زمزمه می کرد:​

لکل اجتماع من خلیلین فرقة وکل الذی دون الفراق قلیل

و انّ افتقادی​
فاطمه بعد احمد دلیل علی ان لا یدوم خلیل

برای هر دوستی جدایی و فراقی است و این دوریها و فراق است که پایان ناپذیر است.

فقدان فاطمه بعد از رحلت پیامبر ص تنها دلیل برای کوتاه بودن دوستی ها است .

ما لی وقفت علی القبور مسلما قبر الحبیب فلم یرد جوابی

ا حبیب مالک لا ترد جوابنا انسیت بعدی خلة الاحبابی

چه شده در کنار قبر تو سلام می کنم ولی جوابی نمی شنوم؟

ای حبیب چه شده که جواب ما را نمی دهی؟ آیا دوستی هامان فراموش شده؟​

و مرثیه هایی هم در سوگ زهرای مرضیه از حضرت علی رسیده است :

حبیب لیس یعدله حبیب و ما لسواه فی قلبی نصیب

حبیب غات عن عینی و جسمی و عن قلبی حبیبی لا یغیب

(زهرای من ) دوستی بود که هرگز دوست دیگری جای او را نخواهد گرفت و غیر از او در دل من کسی جایی ندارد.​

زهرای​
من دوستی بود که در ظاهر از دیده و جسم من پنهان است ولی از دلم هر گز غایب و جدا نیست.​

یقولون ان الموت صعب علی الفتی مفارقة الاحباب و الله اصعب​

گویند که از دست دادن جوان سخت است ولی سخت تر و دشوار تر از آن به خدا جدایی و از دست دادن دوستان است.​

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
«لما فرغ امیر المومنین من دفن فاطمه......»

وقتی علی از دفن فاطمه علیها سلام فارغ شد گویا کوه حزن و اندوه در دل آن حضرت راه یافت و در حالی که یکسره گریه می کرد کنار قبر فاطمه نشست.......​

و این ابیات و زمزمه می کرد:​

لکل اجتماع من خلیلین فرقة وکل الذی دون الفراق قلیل

و انّ افتقادی فاطمه بعد احمد دلیل علی ان لا یدوم خلیل

برای هر دوستی جدایی و فراقی است و این دوریها و فراق است که پایان ناپذیر است.​

فقدان فاطمه بعد از رحلت پیامبر ص تنها دلیل برای کوتاه بودن دوستی ها است .​

ما لی وقفت علی القبور مسلما قبر الحبیب فلم یرد جوابی

ا حبیب مالک لا ترد جوابنا انسیت بعدی خلة الاحبابی

چه شده در کنار قبر تو سلام می کنم ولی جوابی نمی شنوم؟​

ای حبیب چه شده که جواب ما را نمی دهی؟ آیا دوستی هامان فراموش شده؟​

و مرثیه هایی هم در سوگ زهرای مرضیه از حضرت علی رسیده است :​

حبیب لیس یعدله حبیب و ما لسواه فی قلبی نصیب

حبیب غات عن عینی و جسمی و عن قلبی حبیبی لا یغیب

(زهرای من ) دوستی بود که هرگز دوست دیگری جای او را نخواهد گرفت و غیر از او در دل من کسی جایی ندارد.​

زهرای
من دوستی بود که در ظاهر از دیده و جسم من پنهان است ولی از دلم هر گز غایب و جدا نیست.​

یقولون ان الموت صعب علی الفتی مفارقة الاحباب و الله اصعب

گویند که از دست دادن جوان سخت است ولی سخت تر و دشوار تر از آن به خدا جدایی و از دست دادن دوستان است.​

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
السلام علیک یا فاطمه الزهرا (س:gol:)

ایام فاطمیه رو به محضر آقا امام زمان (عج) تسلیت می گم...

همچنین به دوستای گلم توی باشگاه تسلیت می گم و امیدوارم این عزاداریها مورد قبول واقع بشه و واسه همه سازنده باشه...

از همه التماس دعا دارم واسه فرج مولا

واسه همه مریضا

واسه اونایی که محتاج دعا هستن:gol:

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
زهرا تازه ترین اتفاقی بود که در عالم افتاد و هیچ وقت نیست که این اتّفاق، باز هم تازه نباشد! زهرا حرف تازه خدا بود: «انّا اَعْطَیناکَ الکوثَر»؛ نگاهی نو، به سراپای هستی. ارتباط خاک با خدا؛ مادر شهود و شهادت؛ بانوی محراب؛ بانوی اعتراض؛ بانوی حماسه؛ بانوی بسیج بنی هاشم؛ بانوی شهادت... پیش از زهرا ـ هیچ زنی را ندیده بودند، که پدر خویش را مادر باشد! پیش از زهرا «شهادت» این همه، تازگی نداشت. او که آمد، جانی تازه گرفت. قبلاً، کلمه ای بود و بعد، معنا شد! «شهادت» در خانه زهرا، حیثیت پیدا کرد، بزرگ شد و انتشار یافت. و او، به روشنی این همه را می دانست. مادرانه، شهادت را بزرگ می کرد. آگاهانه شهادت را شیر می داد... از جغرافیای قتلگاه خبر داشت. کربلا را بر دامان می نشاند. برای عاشورا، لالایی می خواند. گیسوان «اسارت» را شانه می زد! حکایت چاه و محراب خون را می دانست. با این همه، اهل شکایت نبود. اگر هم می گفت، درد می گفت که درمان بشنود!...

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
نامت گل، نشانت گل آذین، یادت گلاب و غروبت گلگون! آن گلی که بهشت با عطر گلبرگ های آن از هوش می رود؛ گلی با هیجده گلبرگ بی مثال، با هیجده بهار لا یزال.
خوشا به حال هیجده بهاری که با تو شکفتند. هیجده تابستانی که به بار نشستند؛ هیجده خزانی که بر باد رفتند و هیجده زمستانی که کفن پوشیدند.... کوه ها حجم عقده های کبود توست و دریاها چکیده اشک های غریب تو. از آن روز که فدک به نام تو شد، فلک قافیه ای در خور یافت و از آن دم که آب مهریه تو شد، سفینه اهل بیت به جریان افتاد. بیت الاحزان تو، پیشگوی کربلا بود و گریه های دردناکت پیش درآمد نینوا. سیمرغ گم شده! مبادا بی تو حقیقت، آشیانه خفاش ها شود و عشق، بازیچه کاکلی ها! مادر پهلو شکسته، دل های شکسته را دریاب.

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
حدیث عبادت زهرا علیها سلام

حدیث نیایش زهرا علیها سلام در آیینه عبارت نگنجد و زبان ما از بیان عبادت و خضوع بی بی دو عالم قاصر است ، پس كلام معصومین علیهم السلام را به مدد می طلبیم تا جرعه ای از نیایش حضرت را به كام بنشانیم :

- دلداده حق

حضرت فاطمه علیها السلام به این جهت« بتول» نامیده شد كه از همه بریده و دل به خدا بسته بود.(1)

- تندیس عبادت

حسن بصری می گوید:

در میان امت اسلام، كسی خداپرست تر از فاطمه نبود. آنقدر در نماز می ایستاد كه پاهایش ورم می كرد.(2)

- نیاز نماز

حضرت فاطمه (س) در نمازش از ترس خدا ، نفس نفس می زد و (بغض در گلویش می شكست)(3)

- قدرشناس قدر

حضرت علی علیه السلام فرمود:

فاطمه (س) نمی گذاشت كسی از اهل خانه در شب های قدر به خواب رود به آنان غذای كم می داد و از روز قبل برای احیای شب قدر آماده می شد و می فرمود: محروم كسی است كه از بركات این شب محروم باشد.(4)

- نثار و ایثار

حضرت موسی بن جعفرعلیه السلام از پدرانش نقل می كند: هر گاه حضرت فاطمه (س) دعا می كرد ، برای زنان و مردان مؤمن دعا می كرد و برای خود دعا نمی كرد، به او گفته شد: چرا شما برای مردم دعا می كنید اما برای خودتان دعا نمی كنید؟ فرمود: اول همسایه، آنگاه خانه.(5)

- وقت دعا

حضرت فاطمه (س) گوید: شنیدم پیامبر (ص) فرمود: غروب روز جمعه ساعتی است كه هر كس آن را مراقبت و در آن لحظه دعا كند ، عایش مستجاب شود. حضرت زهرا- برای درك آن ساعت- به خدمتكارش می گفت: بر فراز بلندی برو و هرگاه دیدی نیمه خورشید غروب نمود مرا خبر كن تا دعا كنم.(6)

- دو ركعت نماز

امام صادق (ع) فرمود:

مادرم فاطمه (س) همواره دو ركعت نماز را كه جبرئیل به او آموخته بود می خواند ، در ركعت اول آن ، پس از حمد صد بار سوره قدر و در ركعت دوم ، پس ازحمد صد بارسوره توحید را می خوانی، وپس ازسلام نماز ، تسبیحات حضرتش را نیز می گویی.(7)

- هدیه بی نظیر

امیرالمؤمنین (ع) به حضرت زهرا گفت تا از پیامبر خادمی بخواهد، او نزد پیمبر رفت و ضمن نشان دادن پینه های دستش گفت: آسیاب كردن ، مرا به زحمت انداخته است و آنگاه درخواست خادمی كرد. پیامبر در پاسخ فرمود: آیا نمی خواهی- به جای خادم- هدیه ای به تو دهم كه از همه ی دنیا ارزشمندتر باشد؟ هنگامی كه برای خواب آماده شدی ، سی و چهار بار « الله اكبر» ، سی و سه بار« الحمدلله» و سی و سه بار « سبحان الله » بگو.(8)
..................................
1- مستدرك عوالم ، ج 1، صص 81-80.
2- مناقب ، ج 3، ص 341.
3- ارشاد القلوب، ص 105.
4- دعائم الاسلام، ج 1، ص 282.
5- علل الشرایع، ج 16، ص 102.
6- معانی الاخبار، ص 399.
7- جمال الاسبوع، ص 173.
8- كنزالعمال، ج 7، ص 205. 9- وسائل الشیعه، ج 33، ص 401.

►MOHSEN◄

عضو جدید
سلام
تسلیت عرض میکنم ایام شهادت بانوی دو عالم فاطمه زهرا (سلام الله علیها) به پیشگاه امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشزیف) وخدمت محبین و شیعیان آن حضرت
یه مطلبی تو دلم مونده که باید بگم
آخه چرا اینجوریه؟!!
چرا هرکی بهم میرسه میگه : ((چرا ایام فاطمیه بیست روزه؟))
((نمیشه کمتر بشه؟))
((دو روز بسه دیگه؟))
.
.
.
چی بهشون بگم؟
بهشون بگم این ایام ماله کیه؟
بهشون بگم کیو کشتن؟
بگم کسیو کشتن که از مادر خودمون بهمون نزدیک تر و دلسوز تر بود و کشتن؟
بگم ناموس خدا رو کشتن؟
بگم کسیو که با علی دعوا داشتن سر شفاعت مردم تو روز قیامت و کشتن؟
یا کسی که مردم از دست دست گریه هایی که شب و روز برای بنده های خدا میکرد خسته شده بودن و کشتن؟
بگم کیو کشتن؟...
به خداوندی خدا اگر خود خدا نمیخواست که این ایام بیست روز باشه خیلی ها همون یه روزم عزای مادر و نمیگرفتن
...
مادر امام زمان آخه از دست غریبه زخم بخوره یا خودی؟
آخه بی بی مگه دیگه توان زخم خوردن داره؟
.
.
.
مادر هجده ساله مارو ببخش
مادر هجده ساله مارو ببخش
مادر هجده ساله مارو ببخش
.
.
.
چه روزه سنگینیه این جمله
مادر هجده ساله................................
.
.
.
انشالله که روز قیامت جز فاطمیون باشیم

►MOHSEN◄

عضو جدید
سلام
تسلیت عرض میکنم ایام شهادت بانوی دو عالم فاطمه زهرا (سلام الله علیها) به پیشگاه امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) وخدمت محبین و شیعیان آن حضرت
یه مطلبی تو دلم مونده که باید بگم
آخه چرا اینجوریه؟!!
چرا هرکی بهم میرسه میگه : ((چرا ایام فاطمیه بیست روزه؟))
((نمیشه کمتر بشه؟))
((دو روز بسه دیگه؟))
.
.
.
چی بهشون بگم؟
بهشون بگم این ایام ماله کیه؟
بهشون بگم کیو کشتن؟
بگم کسیو کشتن که از مادر خودمون بهمون نزدیک تر و دلسوز تر بود و کشتن؟
بگم ناموس خدا رو کشتن؟
بگم کسیو که با علی دعوا داشتن سر شفاعت مردم تو روز قیامت و کشتن؟
یا کسی که مردم از دست دست گریه هایی که شب و روز برای بنده های خدا میکرد خسته شده بودن و کشتن؟
بگم کیو کشتن؟...
به خداوندی خدا اگر خود خدا نمیخواست که این ایام بیست روز باشه خیلی ها همون یه روزم عزای مادر و نمیگرفتن
...
مادر امام زمان آخه از دست غریبه زخم بخوره یا خودی؟
آخه بی بی مگه دیگه توان زخم خوردن داره؟
.
.
.
مادر هجده ساله مارو ببخش
.
.
.
چه روزه سنگینیه این جمله
مادر هجده ساله................................
.
.
.
انشالله که روز قیامت جز فاطمیون باشیم

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
جایگاه حضرت فاطمه زهراعلیهاالسلام در روایات

زمخشرى در كشاف هنگام ذكر ماجراى زكریا و مریم ‏علیهماالسلام نقل كرده ‏است كه پیامبر صلى الله علیه و آله در هنگام قحط سالى، به گرسنگى مبتلا شد. حضرت ‏فاطمه ‏علیهاالسلام دو قرص نان و پاره‏اى گوشت براى آن ‏حضرت، تحفه برد و وى ‏را بر خود مقدم داشت. امّا آن ‏حضرت طبق را به خود فاطمه بازپس داد و فرمود: آن را بگیر. آنگاه روپوش روى طبق را برگرفت. طبق پر از گوشت و نان بود. فاطمه با دیدن این صحنه شگفت‏زده شد و پى ‏برد كه این ‏نان و گوشت از جانب خداوند فرستاده شده است. پیامبر به فاطمه فرمود: این نان و گوشت از كجا آمده است؟ فاطمه پاسخ داد: از سوى خدا كه او هر كه را خواهد بى‏حساب، روزى دهد. پیامبر فرمود: سپاس خدایى را كه تو را مانند بانوى زنان بنىاسرائیل قرار داد. سپس آن‏ حضرت، على بن‏ابى‏طالب و حسن و حسین و اهل‌بیتش را جمع كرد و همگى از آن غذا خوردند و سیر شدند. امّا از غذا، هیچ كاسته نشده بود و فاطمه باقیمانده ‏غذا را به همسایگان خویش بخشید.

ترمذى در صحیح از صبیح غلام اُمّ سلمه و زید بن ارقم نقل كرده است ‏كه گفتند: پیامبر صلى الله علیه و آله به على و فاطمه و حسن و حسین فرمود: "من با دشمن شما دشمن و با دوستان شما دوست هستم."
ابن خالویه در كتاب "آل" در حدیثى كه آن را از امام رضا و او از پدرانش از امیرمؤمنان نقل كرده، آورده است كه آن ‏حضرت فرمود: رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمود: "چون روز قیامت فرا رسد، منادى از دل عرش ‏آواز دهد كه اى خلایق! دیدگان خود را بربندید تا فاطمه دختر محمّد، عبور كند."
ابونعیم احمد بن عبدالله اصفهانى به سند خود از مسروق از عایشه نقل ‏كرده است كه گفت: به هنگام بیمارى رسول خدا صلى الله علیه و آله، كه به رحلت وى ‏منجر شد بر بالین آن ‏حضرت بودیم كه فاطمه وارد شد. راه رفتنش بىهیچ ‏كم و كاستى به راه رفتن پیامبر مى‏ماند. چون پیامبر فاطمه را دید فرمود: "دخترم خوش آمدى" آنگاه وى را در سمت راست یا چپ خود نشانید. سپس رازى را با وى در میان نهاد. فاطمه گریست. در میان زنان پیامبر من ‏به سخن درآمدم و گفتم: رسول خدا از میان ما همه تو را براى رازگویى‏ برگزید آنگاه تو مى‏گریى؟!

همچنین در روایت دیگرى آمده است كه آن منادى بانگ مى‏زند كه: "اى جماعت! سر به زیر افكنید و چشم فرو بندید تا فاطمه از پل صراط بگذرد. آنگاه آن‏ حضرت در حالى كه هفتاد هزار كنیز از حورالعین بهشت ‏او را همراهى مى‏كنند، از پل مى‏گذرد."
بخارى در صحیح به سند خود روایت كرده است كه پیامبر اكرم ‏فرمود: "فاطمه پاره تن من است. هر كه او را خشمگین سازد به تحقیق مرا خشمگین ساخته است."

بسیارى از دانشمندان اهل حدیث، از شیعه و سنى، این مضمون را با اسناد صحیح و روایت‌هاى صریح نقل كرده‏اند. تا آنجا كه برخى بدین ‏روایت، با اعتمادى تمام استشهاد كرده‏اند. یكى از اینان ابوالفرج اصفهانى ‏است. وى روایت مى‏كند كه: عبدالله بن حسن مثنى فرزند امام حسن ‏مجتبى ‏علیه السلام بر عمر بن عبدالعزیز وارد شد. عبدالله در آن هنگام جوان، و از وقار و هیبتى خاص برخوردار بود. عمر او را در صدر مجلس نشانید، مورد احترام قرار داد و نیازش را برآورده ساخت. از علت كار عمر در این ‏خصوص پرسش كردند. وى پاسخ داد: یكى از معتمدانم خبرى از رسول ‏خدا برایم نقل كرد آن چنان كه گویى خود آن را از دهان آن ‏حضرت‏ شنیده‏ام. پیامبر فرمود: فاطمه پاره تن من است. آنچه او را شادمان مى‏كند مرا نیز خوشحال مى‏سازد و آنچه وى را خشمگین مى‏كند مرا نیز به خشم ‏آورد. این عبدالله هم پاره‏اى از پاره تن رسول خداست.
ابن صباغ مالكى در فصول المهمه از بخارى و مسلم و ترمذى نقل كرده ‏است كه پیامبر اكرم فرمود: "از مردان، بسیارى به كمال رسیده‏اند امّا از زنان جز مریم دختر عمران و آسیه دختر مزاحم همسر فرعون و خدیجه ‏دختر خویلد و فاطمه دختر محمّد كس دیگرى به كمال دست نیافته است."

ابن سعد و ابن مثنى از حضرت امیر نقل كرده‏اند كه گفت: رسول خدا فرمود: "اى فاطمه خداوند از خشم تو خشمگین و از خشنودى تو خشنود مى‏شود."
ابونعیم احمد بن عبدالله اصفهانى به سند خود از مسروق از عایشه نقل ‏كرده است كه گفت: به هنگام بیمارى رسول خدا صلى الله علیه و آله، كه به رحلت وى ‏منجر شد بر بالین آن ‏حضرت بودیم كه فاطمه وارد شد. راه رفتنش بىهیچ ‏كم و كاستى به راه رفتن پیامبر مى‏ماند. چون پیامبر فاطمه را دید فرمود: "دخترم خوش آمدى" آنگاه وى را در سمت راست یا چپ خود نشانید. سپس رازى را با وى در میان نهاد. فاطمه گریست. در میان زنان پیامبر من ‏به سخن درآمدم و گفتم: رسول خدا از میان ما همه تو را براى رازگویى‏ برگزید آنگاه تو مى‏گریى؟!

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
آب! بسوزد دلت
خاک! شود خاک عزا بر سرت
باد! پریشان شوی
چشم! الهی که بباری فقط
پیش نگاه شما ، مادر خورشید سوخت . . .
*
*
*
*
چه تعبیری خدا در نقطه دارد/ که تفسیری جدا هر نقطه دارد
به تعداد بهار عمر زهرا(س) / همین اندازه کوثر نقطه دارد . . .
(سوره ی کوثر ۱۸ نقطه دارد)

magnet

عضو جدید
چرا ساکتی سلمان؟ "فاطميه در بحرين زودتر از ایران فرا رسید"

چرا ساکتی سلمان؟ "فاطميه در بحرين زودتر از ایران فرا رسید"

در ایران هنوز فاطمیه نرسیده بود ، در بحرین اما فاطمیه زودتر رسیده است گویا! چقدر کوچه دارد بحرین! چقدر در، سوخته این روزها! همه جا بیت الاحزان شده است!

چرا ساکتی سلمان؟ مقداد، به پا خیز که بسته اند دستان علی را

میثم، جرم شده است بار دیگر حب علی، نخل های بحرین خونین شده است این روزها

عمار، پدر و مادرت هنوز زیر تازیانه ابولهب اند و ابوجهل، در میدان لولو شهید کردند سمیه را، در زندان تکه تکه کردند یاسر را.

ابوذر، کسی نیست فریاد بزند بر سر شیوخ نفتی، كسی نیست استخوان بکوبد بر سر مفتی های کذاب، تلویزیون معاویه سانسور می کند اخبار را!

عمروعاص طرح برده شورای شیوخ نفتی، که علی(ع) نقض کرده حقوق بشر را

بلال، ماذنه ای نمانده که اذان بگویی دیگر!

خائن الحرمین امر کرده است به آل صهیون، جز مسجد ضرار، خراب کنند همه را، تا اذان را به وقت واشنگتن بگویند و نماز را به سوی تلاویو!

سلمان، عرب جاهلی هنوز به دین ابوسفیان هاست، هنوز در دعوای عرب است و عجم، هنوز بعد ۱۴۰۰ سال باور ندارد که، ان اکرمکم عندالله اتقیکم

اما تو چرا ساکتی؟ مگر تو هم به درد عرب جاهلی دچاری؟ مگر تو هم به مکتب اسلام ایمان نیاوردی؟ نکند تو هم ناسیونالیست شده ای؟

تو را سلمان خوانده اند، نه روزبه! سلمانِ پیرو علی، ساکت نمی نشیند پیرو علی!

اما نه! باور نمی کنم! پیامبر گفت تو «منا اهل بیتی»! نهیبی بزن بر ما!

ایران هنوز فاطمیه نرسیده بود ، بحرین اما فاطمیه زودتر رسیده است گویا! چقدر کوچه دارد بحرین! چقدر در، سوخته این روزها! همه جا بیت الاحزان شده است!

اما آل ابلیس گفته: گریه ممنوع! عزاداری هم!

آنها حتی از گریه هم ترس دارند! پدرانشان هم از گریه فاطمه ترس داشتند در مدینه!

از گریه زینب در کوفه! از گریه رقیه در شام!

کوچه فاطمیه به میدان عاشورا می رسد! نکند دیر به کربلا برسیم!

آخرین ویرایش:

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]چو خورشید از نظرها شد نهان آهسته آهسته [/FONT]
[FONT=&quot]دوباره نیلگون شد آسمان آهسته آهسته [/FONT]
[FONT=&quot]شبی تاریک و دردآلود، چون روز سیه بختان [/FONT]
[FONT=&quot]فکنده سایه غم و جهان آهسته آهسته [/FONT]
[FONT=&quot]غبار ظلمت و گرد غم و آه دل طفلان [/FONT]
[FONT=&quot]شده در بیت زهرا حکمران آهسته آهسته [/FONT]
[FONT=&quot]چو لَختی بگذرد از شب، علی آماده می گردد [/FONT]
[FONT=&quot]بشوید جسم آن آزرده جان آهسته آهسته [/FONT]
[FONT=&quot]دل زینب ز غم سوزد ولی از خوف نامحرم [/FONT]
[FONT=&quot]برآرد از دل سوزان فغان آهسته آهسته [/FONT]
[FONT=&quot]کنار قبر زهرا اشک ریزد تا سحر امشب [/FONT]
[FONT=&quot]چنان شمعی امیر مومنان آهسته آهسته

[/FONT]
[FONT=&quot]سیّدرضا مؤید[/FONT]

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
این الفاطمیون

این الفاطمیون

پخش برنامه طنز در ایام سوگواری حضرت زهرا (س) !

با توجه به ایام سوگواری بانوی دو عالم حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا "سلام الله علیها" عوامل تصمیم گیرنده در شبکه سوم سیما میبایست هر چه سریعتر نسبت به عدم پخش این سریال طنز اقدام نمایند . پر واضح است پخش این سریال در این ایام بدون هیچگونه غرض ورزی و تنها یک اشتباه مدیریتی بوده است. به گزارش شیعه آنلاین به نقل از شیعه نیوز، شبکه سه سیما اقدام به پخش سریال طنز شبانگاهی با عنوان "چهار چرخ" در ایام "فاطمیه" نموده است!

این اقدام غیر اصولی با اعتراض بسیاری محبین اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) روبرو شده است. پیامک های زیادی در ساعات گذشته در اعتراض به پخش این برنامه در سطح جامعه در حال انتشار است.

با توجه به ایام سوگواری بانوی دو عال حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا "سلام الله علیها" عوامل تصمیم گیرنده در شبکه سوم سیما می بایست هر چه سریعتر نسبت به عدم پخش این سریال طنز اقدام نمایند. پر واضح است پخش این سریال در این ایام بدون هیچ گونه غرض ورزی و تنها یک اشتباه مدیریتی بوده است.

Reyhana.A

کاربر بیش فعال
ایام فاطمیه رو به تمامی دوستاران این بانوی عزیز تسلیت میگم
دوستان مهربون اگر در این ایام قطره اشکی از چشمانتان فرو ریخت کویر قلب ما را هم دعا کنید:gol:

بالا