ایا تا به حال به این حقیقت توجه کردید؟

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
رضا ديدي پيش بيني من درست بود ؟؟؟

همه سعي به اين دارند تا يك بحث جنجالي به راه بندازن

اكثرا هم توي همون پست خودشون حرف خودشون رو نقض ميكنند ، اصلا انگار بچه ها ياد گرفتن گير بدن

خوب يكم فكر كنيد ديگه بابا

خب دوستان اینطور عادت دارن.ما هم بهشون عادت کردیم. یعنی سعی میکنیم عادت بهشون کنیم.سخته.ولی شدنیه.

پیش بینی شما واقعا درست بود

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد نصف بودن دیه مرد نسبت به زن توجه کنید به این که از اول پیدایش انسان مرد نان آور خونه بوده و هنوز هست. یعنی فقدان مرد در خانواده یعنی ضررمالی (غیر از بحث های غیرمادی) یا اینکه برای جنگ سرباز مرد می رفتند نه زن. این دو مثال نشون می ده که اگر قیاس مادی کنیم فقدان مرد ضرر مالی بیشتری داره برای خانواده بنابراین پولی که باید به خانواده اش بعد از مرگ برسه (دیه) دوبرابر هست. اینها برداشت شخصی من هست و وحی منزل نیست.

بعضی دوستان به یه چیزی گیر میدن که دقیقا نقطه حمله ما به اونها و البته طرفدارهای فرهنگ غرب هست.

اگه مردی میمیره به زنی که زنده هست دو برابر پولی میرسه که به مرد(برای دیه زنش) میرسه.
اتفاقا اینجا با این دستور به مردها ظلم شده نه زنها. والا مردی که مرده یا زنی که مرده دیگه چه به دردش میخوره که دیه اش چقدره؟؟؟دیه برای فرد زنده مهمه که به زن بای فقدان شوهر دو برابر مرد برای فقدان زنش میرسه.

شیطان

عضو جدید
1.
پیامبر به علی (ع) فرمود: «لا تختم بالذهب فانه زینتك فی الاخرة؛ از انگشتر طلا پرهیز كن، زیرا زینت تو در آخرت خواهد بود».
امام باقر (ع) فرمود: پیامبر به علی (ع) فرمود: برای تو دوست دارم آن چه را كه برای خود دوست دارم و نمی پسندم برای تو آن چه را كه برای خود نمی پسندم. ای علی ! انگشتر طلا به دست نكن، آن زینت تو در آخرت خواهد بود
از امام باقر درباره استفاده از انگشتر طلا پرسیدند، حضرت فرمود: «نباید مردان آن را به دست كنند».

در حدیث دیگر پیامبر از هفت چیز نهی كرد. یكی انگشتر طلا بود
وسائل الشیعه جلد 3 صفحات 299 و 300

2.
به جملات دقت کنید.که با دقت میفهمید که امام خمینی طلای سفیدی که منظورش بوده طلا نیست و پلاتین بوده و در ادامه هم توضیح داده.

3. اونی که کانال 4 دیروز پخش کرد رو دقت نکردم دقیقا کدوم کشور بود ولی خب این مطلب رو بخونی بد نیست
http://jamnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=7049#Title=پنج خبر

1.با توجه به این احادیث از انگشتر طلا منع شده و نه از هرچیزی که مرتبط با طلا باشد.از کجا معلوم که از گردن بند طلا استفاده کنیم منع داشته باشد؟گفته نشده از طلا استفاده نکنید گفته شده از انگشتر طلا استفاده نکنید.حکم کلی صادر نشده.

2.چیزی که شما نقل کرده اید آیت الله خمینی گفته:
براى مردان پلاتین و طلاى سفيد اشكال ندارد؛ مگر آن كه طلای سفید همان طلاى زرد باشد و با مخلوط كردن تغيير رنگ داده باشد.

پلاتین و طلای سفید را جداگانه آورده .حتما کاربرد و را در ادبیات می دانید.پس منظورش از طلای سفید همان پلاتین نیست.می دانیم که در طلای سفید مقداری طلا به کارمی رود واین موضوع بسته به طلای موردنظر متفاوت خواهد بود.

3.ببینید بزرگوار برای صحت این موضوع ما باید به دو موضوع توجه داشته باشیم: 1. احادیثی که صراحتا طلا را منع کرده باشد.2.یک منبع خبری مستقل و غیراسلامی تا صحت خبرتایید شود.یعنی تایید کند که طلا برای مردان ضرردارد.چرا که تابحال کم پیش نیامده که شنیده و خوانده ایم که کشفیات علمی را به اسلام ارتباط داده اند اما بعدها دریافته ایم که خبر دروغ بوده.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز

1.با توجه به این احادیث از انگشتر طلا منع شده و نه از هرچیزی که مرتبط با طلا باشد.از کجا معلوم که از گردن بند طلا استفاده کنیم منع داشته باشد؟گفته نشده از طلا استفاده نکنید گفته شده از انگشتر طلا استفاده نکنید.حکم کلی صادر نشده.

براى مردان پلاتین و طلاى سفيد اشكال ندارد؛ مگر آن كه طلای سفید همان طلاى زرد باشد و با مخلوط كردن تغيير رنگ داده باشد.

پلاتین و طلای سفید را جداگانه آورده .حتما کاربرد و را در ادبیات می دانید.پس منظورش از طلای سفید همان پلاتین نیست.می دانیم که در طلای سفید مقداری طلا به کارمی رود واین موضوع بسته به طلای موردنظر متفاوت خواهد بود.

3.ببینید بزرگوار برای صحت این موضوع ما باید به دو موضوع توجه داشته باشیم: 1. احادیثی که صراحتا طلا را منع کرده باشد.2.یک منبع خبری مستقل و غیراسلامی تا صحت خبرتایید شود.یعنی تایید کند که طلا برای مردان ضرردارد.چرا که تابحال کم پیش نیامده که شنیده و خوانده ایم که کشفیات علمی را به اسلام ارتباط داده اند اما بعدها دریافته ایم که خبر دروغ بوده.

جواب ها مشخصه و خواننده ها میخونن.
بحث الکی هم نتیجه نداره. حالا هر جوابی که من بیارم شما نمیایید بگید که درسته باز یه ان قلتی میارید براش.

Sarp

مدیر بازنشسته

اخوی شیطان چرا اینقده میپیچونی مسئله رو ؟!

هم خودت میدونی که گیر الکی دادی و هم بقیه
پلاتین پلاتینه
طلای سفید هم طلای سفید
این دو کلمه کاربردشون هم کاملا مشخصه بین عوام
پلاتین برای شکستگی و . . به کار میره
طلای سفید برای تزئینات

این دیگه این همه پیچوندن نداره
!

شیطان

عضو جدید
اخوی شیطان چرا اینقده میپیچونی مسئله رو ؟!

هم خودت میدونی که گیر الکی دادی و هم بقیه
پلاتین پلاتینه
طلای سفید هم طلای سفید
این دو کلمه کاربردشون هم کاملا مشخصه بین عوام
پلاتین برای شکستگی و . . به کار میره
طلای سفید برای تزئینات

این دیگه این همه پیچوندن نداره
!

نمی دانم بزرگوار شاید شما درمورد من چیزی می دانید که بنده خودم نمی دانم اما من به چیزی گیر ندادم.بلکه چند تا سوال و اشکال منطقی را مطرح کردم.
بحث سر این نیست که طلای سفید برای چه چیزی استفاده می شود بلکه بحث اینجاست که طلای سفید،مقادیری طلا در خود دارد و طلا هم آنگونه که استارتر ادعا می کند برای مرد مضر است.نتیجه گیری هم با خودتان!

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدارو شکر که من در یک خانواده مسلمان و شیعه به دنیا اومدم.
اگر غیر این بود نمیدونم لیاقت اینو داشتم که بگردم و خودم اسلامو پیدا کنم یا نه.
بازم میگم خدایا شکرت.

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
طلا در همه رنگ و همه‌شكل ممنوع!
وقتی صحبت از طلا به میان می‌آید، همه جواهرات ساخته شده از آن را در بر می‌گیرد. زنجیر طلا، انگشتر طلا، حلقه طلا، بند ساعت و حتی عینك طلا و حتی سروكار داشتن با طلا و طلاسازی هم می‌تواند برای مردها مشكل ایجاد كند و فرقی هم نمی‌كند مدت كوتاهی با این طلا در ارتباط باشید یا طولانی، به هر حال برای مردان منع استفاده دارد. اما در برخی شرایط از طلا و سایر فلزات از قبیل نقره به عنوان درمان استفاده می‌شود و گاهی نیز این فلز در دندان سازی و جراحی استخوان‌ها كاربرد دارد.

در این حالت چون صرف درمان بوده و برای برطرف كردن مشكل و بیماری ایجاد شده مورد استفاده قرار می‌گیرد، ایرادی ندارد. كما این كه شواهد حاكی از آن است كه در طب سنتی چینی و در طب سوزنی گاهی برای درمان برخی بیماری‌ها از سوزن‌های طلایی یا نقره‌ای استفاده می‌كنند.

طلا به طور كلی به 3 رنگ زرد، سفید و قرمز در بازار وجود دارد و مهم نیست مردان از چه رنگ طلا استفاده كنند، بلكه مهم ماهیت طلاست كه در هر سه رنگ آن وجود دارد.

در این بین برخی فكر می‌كنند طلا سفید همان پلاتین است ولی پلاتین فلزی جداگانه و با طلا سفید متفاوت است. طلا سفید همان طلای زرد رنگی است كه با مخلوط كردن مقداری نقره به رنگ سفید در می‌آید و قطعا استفاده از آن برای مردان هم حرام است و هم ضرر دارد. ولی پلاتین كه فلز متفاوتی است هیچ یك از اشعه‌های منفی طلا را نداشته و هیچ منع استفاده‌ای هم برای مردان ندارد و با خیال راحت می‌توانید از این قبیل جواهرات همانند پلاتین یا نقره كه حتی برای بدن مفید هم هستند، استفاده كنید.

http://www.irannaz.com/news_detail_12694.html

Sarp

مدیر بازنشسته
نمی دانم بزرگوار شاید شما درمورد من چیزی می دانید که بنده خودم نمی دانم اما من به چیزی گیر ندادم.بلکه چند تا سوال و اشکال منطقی را مطرح کردم.
بحث سر این نیست که طلای سفید برای چه چیزی استفاده می شود بلکه بحث اینجاست که طلای سفید،مقادیری طلا در خود دارد و طلا هم آنگونه که استارتر ادعا می کند برای مرد مضر است.نتیجه گیری هم با خودتان!
طلای سفید مقادیری طلا در خود نداره

طلای سفید طلایی (عنصر طلا) است که نقره قاطیش شده
طلا هم برای مرد مضره . پس طلا سفید و زرد و . . . .. مضره
خب این مشکلش کجاست ؟

شیطان

عضو جدید
طلای سفید مقادیری طلا در خود نداره

طلای سفید طلایی (عنصر طلا) است که نقره قاطیش شده
طلا هم برای مرد مضره . پس طلا سفید و زرد و . . . .. مضره
خب این مشکلش کجاست ؟

به نظر امام خمینی براى مردان پلاتین و طلاى سفيد اشكال ندارد؛ مگر آن كه طلای سفید همان طلاى زرد باشد و با مخلوط كردن تغيير رنگ داده باشد.

آیت الله خمینی طلای سفید را بلا اشکال دانسته.درحالیکه طلای سفید،مقادیری طلا در خودش داره.البته در جمله دوم می گوید مگر طلای سفید همان طلای زرد باشد که با مخلوط کردن تغییر رنگ داده باشد.ظاهرا آیت الله خمینی نمی دانسته که اصلا تعریف طلای سفید همین است:
طلا سفید همان طلای زرد رنگی است كه با مخلوط كردن مقداری نقره به رنگ سفید در می‌آید

http://www.irannaz.com/news_detail_12694.html

پس جمله دوم ایشان بی معناست.مثل اینکه بنده بگویم سوار ماشین شدن حلال است مگر اینکه ماشین مورد نظر چهارچرخ داشته باشد!

از این گذشته در روایات دینی هم مشاهده کردیم که نیامده طلا برای مرد حرام است بلکه از انگشتر طلا منع شده.یعنی حکم کلی صادر نشده.
همچنین هنوز هیچ منبع غیراسلامی برای صحت این خبر که طلا برای مرد مضر است ارائه نشده.

آخرین ویرایش:

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوشابه که کم خوردنش باعث هیچ عارضه ی بدی تو انسان نمیکنه و اون دردهایی که شما گفتید برای مصرف بیش از حد نوشابه هست.

درباره مصرف بیش از حد نوشابه یا هر چیز دیگه هم اسلام گفته بخورید و بیاشامید اما زیاده روی نکنید.خب پس نظر کلی درباره هر نوشیدنی که در اینده هم میاد داده از جمله نوشابه.
چطوره؟؟؟

پس در مورد طلا یعنی حتی اگه یک میکرو گرم ازش برای مدت 1 میکرو ثانیه استفاده بشه بدون شک گردش خون و هورمونهای جنسی انسان رو به خطر می اندازه ؟! :surprised: این همه مرد روی کره زمین هستن از دستبند و انگشتر و گردنبندو... طلا استفاده میکنن هیچ مشکلی براشون پیش نمیاد قضیه ش چیه؟! :que:

شما مسلمون هستی یا نیستی.این رو هم برای ما روشن کن تا روشن بشیم.
مگه شک داری؟بیا بگرد!
من با این تاپیک تو اسلام آوردم!!!! :biggrin:

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکرمیکنم این یکی از مضرات طلا بوده که تا الان بهش پی بردن و باید مضرات دیگه ای هم داشته باشه،که ما نمی دونیم،
نمی خوام بحثو منحرف کنم
ولی مثلا اسلام گفته خوردن گوشت خوک حرامه و نجسه و ازین حرفا،
یه اروپایی میگفت مگه شما بخاطر نجاست خوار بودنش نست که خوک رو نمی خورید؟الان خوک ها رو تو محفظه هایی میذارن که فقط سرشون بیرونه و غذا بخورن و نجاست نه،پس دیگه مشکلی نیست
اما من فکر میکنم لابد هزار تا علت دیگه داره که منع شده وگرنه هزار سال قبل هم اسلام میتونست بگه اگر اینطور باشد میتوان استفاده کرد..

ولی اینکه تو دین ما خیلی کلی صحبت شده و دلیل واسه ممنوعیت چیزی نمیارن،من خودم دوست ندارم،خب آدم میخاد بفهمه چرا میگن نه

شما چرا همش به نفع اسلام فکر میکنید؟!
تفکر باید آزاد و بدور از تعصب باشه ...

Sarp

مدیر بازنشسته
به نظر امام خمینی براى مردان پلاتین و طلاى سفيد اشكال ندارد؛ مگر آن كه طلای سفید همان طلاى زرد باشد و با مخلوط كردن تغيير رنگ داده باشد.

آیت الله خمینی طلای سفید را بلا اشکال دانسته.درحالیکه طلای سفید،مقادیری طلا در خودش داره.البته در جمله دوم می گوید مگر طلای سفید همان طلای زرد باشد که با مخلوط کردن تغییر رنگ داده باشد.ظاهرا آیت الله خمینی نمی دانسته که اصلا تعریف طلای سفید همین است:

پس جمله دوم ایشان بی معناست.مثل اینکه بنده بگویم سوار ماشین شدن حلال است مگر اینکه ماشین مورد نظر چهارچرخ داشته باشد!

از این گذشته در روایات دینی هم مشاهده کردیم که نیامده طلا برای مرد حرام است بلکه از انگشتر طلا منع شده.یعنی حکم کلی صادر نشده.
همچنین هنوز هیچ منبع غیراسلامی برای صحت این خبر که طلا برای مرد مضر است ارائه نشده.
پس مشکل شما خمینیه !!!

شیطان

عضو جدید
پس مشکل شما خمینیه !!!

خمینی چیه؟ مگه از جونت سیر شدی؟! بعد هم مشکل من ایشان نیست.بلکه بنده فقط به اشکال موجود اشاره کردم.ای کاش چشمان مبارک تان بقیه مطالب پست بنده را هم می خواند و نه فقط بخش مربوط به آیت الله خمینی.

monrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا
واقعا چرا؟!
همین چیزا باعث اختلافات خانوادگی میشنا :دی

Sarp

مدیر بازنشسته
خمینی چیه؟ مگه از جونت سیر شدی؟! بعد هم مشکل من ایشان نیست.بلکه بنده فقط به اشکال موجود اشاره کردم.ای کاش چشمان مبارک تان بقیه مطالب پست بنده را هم می خواند و نه فقط بخش مربوط به آیت الله خمینی.
وقتی مغلطه میکنید انتظار چه جوابی دارید ؟!

گفته انگشتر
عجب جایی رو هم گیر دادی
در زمان امامان و پیامبر مردان مگه النگو و زنجیر و گردنبند مینداختند که بخواد طلا یا مس یا نقره و . . .هم باشه ؟
این دیگه مشخصه که عربها جنس مذکر رو آنقده والامقام میدونسته اند که هیچوقت حاضر نمیشدند از زینتهای زنانه استفاده کنند
حالا نیاید بگید انگتر هم زینت زنانه بوده ، که نبوده !

حالا چون منبع غیراسلامی تایید نکرده ، این یعنی اینکه این حرفا اشتباه و غلطه ؟!
بنازم به آن روزهای این اروپای غیر اسلامی که برای فروش و اعتبار زیاد ، روی اجناسشون از کلمه الله استفاده میکدند . به خاطر علم بالای مسلمانان ! (مثل الان که رو اجناس ایرانی پرچمهای اروپائی حک میکنند)

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز

گفته انگشتر
عجب جایی رو هم گیر دادی
در زمان امامان و پیامبر مردان مگه النگو و زنجیر و گردنبند مینداختند که بخواد طلا یا مس یا نقره و . . .هم باشه ؟
این دیگه مشخصه که عربها جنس مذکر رو آنقده والامقام میدونسته اند که هیچوقت حاضر نمیشدند از زینتهای زنانه استفاده کنند

بنازم به آن روزهای این اروپای غیر اسلامی که برای فروش و اعتبار زیاد ، روی اجناسشون از کلمه الله استفاده میکدند . به خاطر علم بالای مسلمانان ! (مثل الان که رو اجناس ایرانی پرچمهای اروپائی حک میکنند)

بحث با این دوست رامی درست شده مثل بحث با اون دو نفری که تو تاپیک کار زن بحث میکردن

هر چی جواب بدی بازم از تو جواب یه سوال در میاره .و مطمئنا هم هیچ وقت من و پدر من و اجداد من و همینطور شما جمع بشیم نمیتونیم ایشون رو قانع کنیم.

• Like
واکنش ها: Sarp

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته این مطلب واسه طلای زرده. طلا سفید هیچ مشکلی نداره

شیطان

عضو جدید

دوست من.کجای سحن من مغالطه آمیز بوده؟لطفا به جای اتهام زدن به طرف مقابل، جواب مستدل و منطقی بدهید.اگر هم حوصله بحث کردن ندارید و جوابی در چنته ندارید،مجبور به اینکار نیستید.
گفته انگشتر
عجب جایی رو هم گیر دادی

عزیز من! استارترتاپیک مدعی شده که علم ثابت کرده طلا برای مرد مضر است و بعد هم طبق معمول کاری که مسلمین متعصب انجام می دهند ربطش داده به اسلام که ایها الناس! ببینید اسلام 1400 سال پیش گفته از طلا استفاده نکنید.بعد من دلیل خواستم ایشان چندتاحدیث آوردند که در این احادیث از انگشتر طلا نهی شده! حالا این سوال به وجود می آید که اگر مقصود محمد ازاین گفته ها این بوده که طلا مضراست،پس می گفت مردان از طلا استفاده نکنند.یعنی یک حکم کلی صادر می کرد.

نازنینا سخن از زبان ما می گویی! من هم می خواستم به همینجا برسم که منظور از این احادیث این است که خودتان را شبیه زنان نکنید و از زینتهای زنانه استفاده نکنید.همانند زنان از طلا استفاده نکنید.عربها جنس مذکر را بالاتر از این حرفها می دانستند و این حکم اصلا ارتباطی با علم نداشته وگرنه محمد بی سواد 1400 سال پیش ازکجا می دانسته که طلا برای مرد مضر است؟! بحث سرانگیزه این حکم است اما حالا دوست ما می خواهد از این حکم الهی بودن اسلام را ثابت کند که بله دوستان! ببینید اسلام 1400 سال پیش حکمی را تعیین کرده که تازه علم به آن رسیده!
در حالیکه انگیزه محمد از بیان این حکم اصلا چیزدیگری بوده و آنهم تعصبات جاهلی و شان و منزلتی که برای مرد در جامعه عربستان متصور بوده اند.

خیر بزرگوار! بلکه بحث سراین است که منابع اسلامی ممکن است با انگیزه های دینی و به خاطرتعصبات دینی دست به شایعه پراکنی و خیالبافی بزنند.کما اینکه بارها شاهد این موضوع بوده ایم.اما اگر سایرمنابع هم این خبر را تایید کنند،آنوقت می شود این ادعا که علم ثابت کرده طلا برای مرد مضر است را پذیرفت.

ای کاش نازیدن چیزی را تغییر می داد! حالا که مردمان سرزمین بلاد کفر هستند که حرف اول و آخر را در علم می زنند و مردم ما همچنان در گذشته سیرمی کنند و به فکر نازیدن و فضیلت تراشی برای دین و ملت خود هستند.

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث با این دوست رامی درست شده مثل بحث با اون دو نفری که تو تاپیک کار زن بحث میکردن

هر چی جواب بدی بازم از تو جواب یه سوال در میاره .و مطمئنا هم هیچ وقت من و پدر من و اجداد من و همینطور شما جمع بشیم نمیتونیم ایشون رو قانع کنیم.

مشکل تو اینه که فکر میکنی باید همه رو قانع کنی هرکی قانع نشد مشکل از اونه!!!

paria..

عضو جدید
اره من شنیدم هموگلوبین مرد رو میاره پایین کم خون میشه:eek:

Sarp

مدیر بازنشسته
نازنینا سخن از زبان ما می گویی! من هم می خواستم به همینجا برسم که منظور از این احادیث این است که خودتان را شبیه زنان نکنید و از زینتهای زنانه استفاده نکنید.همانند زنان از طلا استفاده نکنید.عربها جنس مذکر را بالاتر از این حرفها می دانستند و این حکم اصلا ارتباطی با علم نداشته وگرنه محمد بی سواد 1400 سال پیش ازکجا می دانسته که طلا برای مرد مضر است؟! بحث سرانگیزه این حکم است اما حالا دوست ما می خواهد از این حکم الهی بودن اسلام را ثابت کند که بله دوستان! ببینید اسلام 1400 سال پیش حکمی را تعیین کرده که تازه علم به آن رسیده!
در حالیکه انگیزه محمد از بیان این حکم اصلا چیزدیگری بوده و آنهم تعصبات جاهلی و شان و منزلتی که برای مرد در جامعه عربستان متصور بوده اند.

ای کاش نازیدن چیزی را تغییر می داد! حالا که مردمان سرزمین بلاد کفر هستند که حرف اول و آخر را در علم می زنند و مردم ما همچنان در گذشته سیرمی کنند و به فکر نازیدن و فضیلت تراشی برای دین و ملت خود هستند.

اگر قرآن رو دست نوشته محمد هم فرض کنیم ، برای هر انسان بی غرضی محرز میشه که محمد چن سر و گردن از روزگار خود بالاتر بوده .

از جنبش فمنیسم (جنبش احقاق حقوق زنان . نه جنبش برهنگی) قرن 19 تا ادعاهای علمی !
برابر دانستن حق زن و مرد در 15 قرن پیش و آن هم در بین قبایل حجاز ، اسمش نمیتونه جهالت باشه .
به خودتون واگزار میکنم که روش اسم بذارید بسته به انصافتون
+
ادعاهای علمی اشاره شده در قرآن که فکر نکنم بتونید مثل همین ماجرای طلا واسشون بهانه جهالت بتراشید .

تقدس گرائی غرب برای علم به همان اندازه تقدس گرائی شرزق برای دین ، خطرناک هست .
من سعی میکنم متعادل باشم نه خشکه مذهب
شما چی؟
خشکه علم که نیستید احیانا ؟

شیطان

عضو جدید
اگر قرآن رو دست نوشته محمد هم فرض کنیم ، برای هر انسان بی غرضی محرز میشه که محمد چن سر و گردن از روزگار خود بالاتر بوده .

از جنبش فمنیسم (جنبش احقاق حقوق زنان . نه جنبش برهنگی) قرن 19 تا ادعاهای علمی !
برابر دانستن حق زن و مرد در 15 قرن پیش و آن هم در بین قبایل حجاز ، اسمش نمیتونه جهالت باشه .
به خودتون واگزار میکنم که روش اسم بذارید بسته به انصافتون

ادعاهای علمی اشاره شده در قرآن که فکر نکنم بتونید مثل همین ماجرای طلا واسشون بهانه جهالت بتراشید .

بنده هم منکر این نیستم که محمد یک اصلاح گر اجتماعی بوده اما نه بیشتر از آن.عرب را تا حدی آدم کرد بگذریم از جنگ ها و همسران و کنیزان و زنان هبه ای متعددی که در 10 سال مدینه داشت..اما اصلا به این موضوع که حقوق برابری برای مرد و زن تعیین کرد،اعتقاد ندارم.بله این احکام را تا حدی تعدیل کرد.
در رابطه با علم هم بنده به غیر از تناقضات علمی و حرفهایی مثل آسمان سقف بر روی زمین است و پرتاب شهاب سنگ ها برای زدن جنیان و...که نشان دهنده درک پایین او از علم است ندیدم.
دوست ندارم بحث تاپیک منحرف شود و مسائل دیگری در تاپیک مطرح شود.اجازه دهید روی موضوع تاپیک متمرکز باشیم.

تقدس گرائی غرب برای علم به همان اندازه تقدس گرائی شرزق برای دین ، خطرناک هست .
من سعی میکنم متعادل باشم نه خشکه مذهب
شما چی؟
خشکه علم که نیستید احیانا ؟

خیر. بنده خشک علم نیستم.بنده خشک عقل و خرد هستم و آن را تنها ابزار برای تشخیص درست از نادرست می دانم.البته برای علم اعتبار قائل هستم چرا که اگر شما مومن عزیز تصمیم گرفتید بروید مکه با هواپیما که علم آن را ساخته می توانید بروید و نه با طی الارض و دین و مذهب.اتکای به علم و عقل و خرد را موجب داشتن یک نگاه واقع بینانه می دانم اما اتکای به دین را موجب خرافه پروری و خردستیزی و اعتقاد به مهملاتی که فقط با جزمیت اندیشی دینی می توان آن را پذیرفت و هضم نمود.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقای شیطان

عقل انسان خیلی چیزها رو درک نمیکنه و نمیتونه بفهمه.

عقل انسان وقتی کامل میشه که اطلاعات ورودی بهش کامل و بدون نقص باشه و عوامل محیطی مختلف از ترس تا تعصب و ... رو خروجی عقل تاثیر نداشته باشن

این عقل و خرد انسانی بوده که تا کنون صدها جنگ راه انداخته و میلیونها نفر کشته شدن.

در ضمن عقل و خرد هنوز خیلی چیزها رو نتونسته بفهمه که دین دربارش نظر داره.مثل روح.مثل خواب مثل جن و ...

عقل یه وسیله هست.اگه علم میگفتید بازم بهتر بود تا عقلی که فقط یه وسیله هست و به این وسیله بای ورودی بدی تا خروجی بگیری.

این بحث رو دو سال پیش با بعضی دوستان قدیمی انجام دادیم که نمیدونیم کجا رفتن یهو!

Sarp

مدیر بازنشسته
خیر. بنده خشک علم نیستم.بنده خشک عقل و خرد هستم و آن را تنها ابزار برای تشخیص درست از نادرست می دانم.البته برای علم اعتبار قائل هستم چرا که اگر شما مومن عزیز تصمیم گرفتید بروید مکه با هواپیما که علم آن را ساخته می توانید بروید و نه با طی الارض و دین و مذهب.اتکای به علم و عقل و خرد را موجب داشتن یک نگاه واقع بینانه می دانم اما اتکای به دین را موجب خرافه پروری و خردستیزی و اعتقاد به مهملاتی که فقط با جزمیت اندیشی دینی می توان آن را پذیرفت و هضم نمود.
خب بالاخره از یه طرف خشکه هستین

عقل و خرد خشک
خروج از تعادل به هر سمتی ، روزی باعث سقوط از یه طرف بام خواهد شد .
طیس الارض اگر از طرف محافل علمی ثابت هم نشده باشه ، رد هم نشده
پس شما در جایگاهی نیستید که ردش کنید .

این بحث رو همینجا با این خاتمه میدم که دوست نروژیم در امریکا با بودجه دولتی روی ماوراءالطبیعه تحقیق میکنه
همراه با تیمشون
خودش هم یه بیخدای مطلق هست !

بالا