كلمه " داف "

salimipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند سالی هست که کلمه “داف” وارد زبان عامیانه جوون ها شده، از بس که به زور آرایش،مانتوهای خوش آب و رنگ و…همه تو دل برو شدن(بگذریم از کسایی که آرایششون بیشتر حال به هم میزنه تا خوشگل شن).
برام جالب بود که بدونم معنی واقعی این کلمه چیه؟ اصلا از کجا اومد تو زبون ما؟ شروع کردم به سوال کردن اما جواب درست حسابی گیرم نیومد.تقریبا از هرکس پرسیدم فقط می دونستند که داف یعنی: یه دختر ............... تا اینکه به طور اتفاقی وقتی توی دیکشنری در حال جستجو برای کلمه دیگری بودم چشمم خورد به واژه: duff
Duff (n),(Ame),(informal) :the part of your body that you sit on;=bottom. Example: get off your duff(stop sitting or stop being lazy)and help me.
معنی:
داف، رایج در کشور امریکا، در زبان عامیانه بکار می رود : قسمتی از بدن که روی ان می نشینند؛=....... مثال: ...... جمع کن و به من کمک کن.

دیدین چقدر زشت بود ؟؟ حالا از این به بعد اگر کسی بهتون گفت چقدر داف شدی ؛ نخندین بگین مرسی !!!

بگین خودتی !!

(اين متن از خودم نبود)

elham_k

عضو جدید
در ایران
به دخترایی کسیکه موی بلند و مانتو تنگ و آرایش جلف داشته باشن و
تقریبا پایه تمام امور باشن میگن داف
بعضی هام که وقتی میخوان برا یکی آب معدنی باز کنن بهش میگن چه دافی شدی:biggrin:
از کلمه داف دانشجوهای پسره
الان یه برداشت بدی میکنن که این کلمه رو مساوی یه کلمه دیگه میکنن که باعث سردر گمی و درست انتخاب نکردن سوژه میشه و آخرش به توهینو... میکشه
پس آقا پسرا حواسا جمع انتخاب هدف و خواسته با چشم باز بعد انتخاب:surprised::biggrin::gol: