ده نکته که جهان باید از ژاپن بیاموزد

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
ده نکته که جهان باید از مردم ژاپن بیاموزد

در ژاپن اتفاقي بسيار مهيب و مصيبتي وحشتناك اتفاق ميافتد و ميليارد ها

دلار خسارات و هزاران نفر كشته و زخمي ميدهد،اما واكنش و رفتار

عمومي به اين فاجعه در جامعه ژاپن بسيار درس اموز و در واقع يك كلاس

آموزشي عملي رفتارهاي انساني در برابر دنيا قرار ميگيرد.

ده نکته یادگرفتنی از ژاپن:

1) آرامش

حتی یک مورد سوگواری شدید یا زدن به سروصورت دیده نشد. میزان تاثر و اندوه بطور خود بخود بالا رفته بود.

2) وقار

صفوف منظم برای آب و غذا. بدون هیچ حرف زننده یا رفتار خشن.

3) توانمندی

بعنوان نمونه معماری باورنکردنی بطوریکه ساختمانها به طرفین پیچ و تاب میخوردند ولی فرو نمی ریختند.

4) رحم و شفقت

مردم فقط اقلام مورد نیاز روزانه خود را تهیه کردند و این باعث شد همه بتوانند مقداری آذوقه تهیه کنند.

5) نظم

غارتگری دیده نشد. زورگویی یا ازدست دیگران ربودن دیده نشد. فقط تفاهم بود.

6) ایثار

پنجاه نفر از کارگران نیروگاه های اتمی ماندند تا به خنک کردن دستگاهها ادامه دهند.

7) مهربانی

رستورانها قیمتها را کاهش دادند. یک خودپرداز بدون محافظ دست نخورده ماند. دستگیری فراوان از افراد ناتوان.

8) آموزش

از بچه تا پیر همه دقیقا میدانستند باید چکار کنند و دقیقا همان کار را کردند.

9) وسایل ارتباط جمعی

در انتشار اخبار بسیار خوددار بودند. از گزارشات مغرضانه خبری نبود. فقط گزارشات آرامبخش.

10) وجدان

هنگامی که در یک فروشگاه برق رفت، مردم اجناس را برگرداندند سرجایشان و به آرامی فروشگاه را ترک کردند.

در دنيا هيچ چيزي به اندازه آموختن براي ساختن يك زندگي انساني اهميت ندارد و اين آموزش از هر قوم و مليتي ميتواند باشد.
انتشار اين مطالب شايد بتواند به اندازه ذره اي ناچيز در ترويج گزينه هاي مثبت رفتار عمومي و فرهنگ سازي موثر باشد.
پس چه زيباست در انتشار هر آنچه به ترويج رفتارهاي زيبا موثر است كوشا باشيم.

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون
در حقیقت همین روحیه بود که تونست این ملتو از وضعیت فجیع بعد از جنگ جهانی دوم به یکی از اقتصادهای برتر دنیا تبدیل کنه پس مهم این نیست که چه مقدار خسارت به انسان و یا به کشوری وارد بشه مهم اینه که اون انسان و یا کشور از درون متلاشی نشه و بتونه روحیشو حفظ کنه یه سیستم دفاعی بسیار قوی

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بسیار عالی هست
امیدوارم این چیزها همه جا فراگیر بشه;)

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز

1) آرامش

حتی یک مورد سوگواری شدید یا زدن به سروصورت دیده نشد. میزان تاثر و اندوه بطور خود بخود بالا رفته بود.

2) وقار

3) توانمندی

بعنوان نمونه معماری باورنکردنی بطوریکه ساختمانها به طرفین پیچ و تاب میخوردند ولی فرو نمی ریختند.

4) رحم و شفقت

مردم فقط اقلام مورد نیاز روزانه خود را تهیه کردند و این باعث شد همه بتوانند مقداری آذوقه تهیه کنند.

5) نظم

6) ایثار

پنجاه نفر از کارگران نیروگاه های اتمی ماندند تا به خنک کردن دستگاهها ادامه دهند.

7) مهربانی

رستورانها قیمتها را کاهش دادند. یک خودپرداز بدون محافظ دست نخورده ماند. دستگیری فراوان از افراد ناتوان.

8) آموزش

9) وسایل ارتباط جمعی

در انتشار اخبار بسیار خوددار بودند. از گزارشات مغرضانه خبری نبود. فقط گزارشات آرامبخش.

10) وجدان

هنگامی که در یک فروشگاه برق رفت، مردم اجناس را برگرداندند سرجایشان و به آرامی فروشگاه را ترک کردند.

در دنيا هيچ چيزي به اندازه آموختن براي ساختن يك زندگي انساني اهميت ندارد و اين آموزش از هر قوم و مليتي ميتواند باشد.
انتشار اين مطالب شايد بتواند به اندازه ذره اي ناچيز در ترويج گزينه هاي مثبت رفتار عمومي و فرهنگ سازي موثر باشد.
آموختیم

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ببخشید که تشکر ندارم و شرمنده همه هستم

اینم در تالار عکس گذاشته بودم . دیدم بهترین تصویر برای این مطلبه .

ژاپنی ها ملتی هستن که خم میشن ولی هرگز نمی شکنند . ملتی بزرگ با فرهنگ و هویتی بزرگتر که میتونن حتی در مصیبت و فاجعه هم بهترین الگو برای تمام مردم دنیا باشند . فارغ از هر تفکر و اندیشه سیاسی و اقتصادی و قومیتی و دینی و .............. دست بدست هم دادن تا یک کلمه رو به جهانیان بیاموزن ژاپن

حدس بزنید این عکس چیه

زلزله و سونامی یادتونه؟؟؟؟ بله این ژاپنه در حال بازسازی​

aydin22

عضو جدید
با بقیه دنیا کاری ندارم.ولی وقتی میگن ما از ژاپن300سال عقبیم به خاطر همین...است.عالی بود دستتون درد نکنه

ansarweb

عضو جدید

1) آرامش

2) وقار

3) توانمندی

4) رحم و شفقت

5) نظم

6) ایثار

7) مهربانی

8) آموزش

9) وسایل ارتباط جمعی

10) وجدان

اول باید از خودمون شروع کنیم بعد بگیم چرا ژاپن اونطوریه و .... اینطوریه ؟

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی یه حرفی زد مام یه حرفی زدیم، کوش؟؟؟

چه حساسیت بالا رفته! بگی پخ پاک میشه پستت!

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از مطلب قشنگتون تشکر میکنم.
من نیز امعتقدم اول باید از خودمون شروع کنیم. ما همه مون عادت داریم که ایرادها رو بیندازیم گردن این و اون و همیشه بگیم که ما ایرانیها فلان و ما ایرانیها بهمان....و به نظر من این تنها ایراد وارده به ما ایرانیهاست.
اما وقتی که نوبت خودمون میشه میگیم : ول کن بابا تو این کشور کی این چیزارو رعایت میکنه.
جالبتر از همه ی اینها این که ادعای تاریخ و فرهنگ و سوادمون هم گوش فلک رو کر کرده.

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی یه حرفی زد مام یه حرفی زدیم، کوش؟؟؟

چه حساسیت بالا رفته! بگی پخ پاک میشه پستت!

پست من کو؟
چه کسی پست من را قورت داد؟
آخه من که گفتم منظور خاصی ندارم!!!
باشه.
قبلا قلبا از همه عزیزان زحمتکش صمیمانه سپاسگذاری میکنم.

کنترل871

عضو جدید

5) نظم

امیدوارم هرچه زودتر دوباره به حالت عادی برگردند وروبه پیشرفت .واقعا فرهنگ باایی دارند
فقط من در مورد سرقت گذارشاتی شنیدم اگه منبع شما قابل اطمینان است احتمالابه ندرت سرقت صورت گرفته ودر کل دارای وجدان اجتمایی اخلاقی هستند.:que:

ساز دهني

اخراجی موقت
نمیدونم خداوند بزرگ کشور آلوده به گناهان بزرگ مارو چرا با خاک یکسان نمیکنه !

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز امیدوارم هیچوقت نه تنها کشور ما بلکه هیچ جای دنیا با چنین مصیبتی روبرو نشه . ولی اگر خدای نکرده مصیبتی پیش اومد به عنوان یک دوست از همه میخواهم یاد این تاپیک و هدفش بیفتید . فقط یک لحظه حسی رو که با خوندن ااین تاپیک بهتون دست داد بیاد بیارید . اونوقت بهتر می تونید تصمیم بگیرید و رفتار کنید

حالا که سهمیه تشکر باشگاه کفاف مخارج منو نمیده خودم تشکر قاچاق وارد میکنم .