به نظر شما اتاق يه دانشجوي معماري چه جوري بايد باشه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

تاران

عضو جدید
به نظر شما اتاق يه دانشجوي معماري چه جوري بايد باشه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

maral55

مدیر بازنشسته
وای چه سوال جالبی زدی تو هدف
راستش به نظر من اولا باید سالن باشه نه اتاق!
بعد هم باید مجهز به تمامی امکانات رفاهی باشه!! و همه چیز به صورت اتوماتیک سرو بشه
یه تختی داشته باشه حتی الامکان دور از دسترس که دیگه نشه روی اون رو پر کرد و شب برای خوابیدن جایی باشه

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اطاق ؟

اطاق ؟

اصلا نیاز نیست اتاق داشته باشه . وجود اتاق باعث به هم ریختن ارامش میشه . بعد هرچی آشغال دورخودت جمع میکنی و میچپونی رو هم و در و دیوارش و خط خطی میکنی و نقشه و کاغذ توش ولو میکنی . نداشته باشی بهتره ! اعصاب خودتم راحت تره

به نظر من نیاز به هیچی ندارن . چون ماشالا همشون خودکفا هستن !
مهمترین کارشون اینه که نقاشی بکشن :
ابتدا کاغذ رو روی کاشی کف حموم پهن می کنن بعدش گوشه های اونو با آدامس ( قابل دسترسی در دهن تمام دخترها ) به زمین می چسبونن که یه وقت باد نبره !! بعدش شروع می کنن به خلق آثار هنری .

شوخی بودا . بچه های گل معماری به دل نگیرین .:)

می دونم کار شما هم سخته و نیاز به دقت زیاد داره .به نظر من اتاقتون باید رو به دریا یا جنگل باشه با نورپردازی بسیار عالی و رومانتیک. توش یه میز رسم بزرگ با همه امکانات داشته باشه .یه آینه بزرگ .یه کامپیوتر متصل به خط ADSL جهت اتصال دائم به سایت Iran-Eng ;)و یه پرینتر بزرگ واسه کاغذ A2 به پایین جهت پرینت نقشه های Autocad .یه دستگاه تلفن هم لازمه. از همه مهمتر یه ضبط سی دی خور. چون آهنگ باعث نشاط مغز و برانگیخته شدن قوه تخیل و ایجاد آثار باور نکرنی میشه (البته اینا نظر شخصی من بود)

حالا اونایی که موافق هستن امتیاز بدهند:w28:

archi_arch

مدیر بازنشسته
تاران جان اگه اشتباه نکرده باشم این موضوع طرحته درسته؟
خوب اگه محدودیت فضا نداشته باشی خیلی راحتره و میتونی به صورت یه سوییت دانشجویی طرح بزنی.حالا طرحت چه جوریه؟یعنی یه اتاق تو یه خونه رو باید طراحی کنی یا جدا؟
ولی کلا یه کارگاه،یه اتاق خواب،اتاق ارشیو،اگه میتونی اتاق مهمان و سالن پذیرایی خصوصی هم بذاری خوبه.راستی دستشویی و حمام خصوصی هم داشته باشه.دیگه............
دیگه الان چیزی یادم نمیاد شاید بعدآ یادم اومد.
حالا یه کم درباره ی شرایط طرحت بیشتر بگو تا بهتر بتونیم کمکت کنیم;)

maral55

مدیر بازنشسته
ولی کلا یه کارگاه،یه اتاق خواب،اتاق ارشیو،اگه میتونی اتاق مهمان و سالن پذیرایی خصوصی هم بذاری خوبه.راستی دستشویی و حمام خصوصی هم داشته

این خیلی خوبه ولی دیگه این که نمیشه اتاق خودش میشه یه منزل

حالا واقعا موضع طرحت هست؟اگر که هست بگو تا جدی تر بهش فکر کنم

آلوین

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه اتاق 6*4 ترجيحاٌ يك طرف آن سراميك منظور كف اتاق بود
رنگ ديوار سفيد چارچوب پنجره قرمز يك قسمت از ديوار كه در كنار جايي كه كار انجام مي‌دهد كاغذ ديواري قابل شستشو باشد
اتاق خالي از وسايل تزييني فقط يك تخت و يك box بزرگ براي ريختن وسايل داخل اون هم در مجاورت با تخت
البت اگه به جاي تخت از عنصر ديگري استفاده مي‌شد بهتر مي‌شد.

archi_arch

مدیر بازنشسته
این خیلی خوبه ولی دیگه این که نمیشه اتاق خودش میشه یه منزل

حالا واقعا موضع طرحت هست؟اگر که هست بگو تا جدی تر بهش فکر کنم
اره دیگه!:Dکلآ دانشجوی معماری چون خیلی سرش شلوغه باید همه چی دم دستش باشه ولی دیگه اشپزخونه رو فعلا تخفیف دادم!;)
ولی راستش من با دید همون سوییت دیدم و گفتم.ولی اگه فقط یه اتاق و بخواد طراحی کنه خوب قضیه اش فرق داره و محدودتره.

nino

مدیر بازنشسته
به نظر من نیاز به هیچی ندارن . چون ماشالا همشون خودکفا هستن !
مهمترین کارشون اینه که نقاشی بکشن :
ابتدا کاغذ رو روی کاشی کف حموم پهن می کنن بعدش گوشه های اونو با آدامس ( قابل دسترسی در دهن تمام دخترها ) به زمین می چسبونن که یه وقت باد نبره !! بعدش شروع می کنن به خلق آثار هنری .

واي از دسته اين مهندساي شيمي كه فكر ميكنن رشته ي ما نقاشي كشيدنه و ما مهندس نيستيم ! ( يكي منو از دسته اين مهندساي شيمي نجات بده ؟!!!!!!!!):confused:

بابا ما مهندس واقعي هستيم مهندس يعني كسي كه هندسه ميدونه فقط معمارها خوب هندسه بلد هستن

تاران

عضو جدید
سلام

سلام

بله اين يكي از پروژه هامونه و در انتخاب مساحت آزاديم از اهداف اين طرح گفتن رسيدن به يك فضاي حد اقل به گونه اي كه انسان هنگهم هستفاده از وسايل به راحتي فعاليت هاي خود را انجام دهد.

nino

مدیر بازنشسته
بله اين يكي از پروژه هامونه و در انتخاب مساحت آزاديم از اهداف اين طرح گفتن رسيدن به يك فضاي حد اقل به گونه اي كه انسان هنگهم هستفاده از وسايل به راحتي فعاليت هاي خود را انجام دهد.

سايتت چطوريه ؟ كجاست ؟

maral55

مدیر بازنشسته
بله اين موضوع طرح منه اين ترم من نميدونم كدوم طرح و انجام بدم و اصلا چي كار كنم
موضع جالبیه
خیلی ایده ها هم میشه براش داد
سایتت رو می تونی وسط یه کوهستان یا کنار یه ابشار انتخاب کنی
می تونی این اتاق رو به صورت یه سوییت ولی دارای همه امکانات و با حداقل فضا
در داخل یه اپارتمان یه هتل یا یه مجتمع مسکونی طراحی کنی حتی
می تونی یکی از دانشگاه های معماری خارج از کشور رو در نظر بگیری و در داخل یه قسمت از فضای درونیش اینو طراحی کنی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا