به نظر شما در ایران امنیت هست؟

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
هر روز در روزنامه ها وسایتهای خبری اخبار تلخی در مورد آزار و اذیت زنان و دختران و حتی کودکان و همچنین جرم وجنایت وکلاه برداری وغیره به چشم میخورد . در این بین حتی مواردی مثل واقعه سعادت آباد هم به چشم میخورد که از اقبال بد رسانه ای شده و در آن کم کاری دستگاه امنیتی نیز به چشم میخورد.
در بین این اخبار تجاوزات و قتل و سرقت های سریالی مثل واقعه خفاش شب و صد ها مورد اینچنینی باعث ایجاد رعب و وحشت و عدم احساس امنیت در بین مردم خصوصا بانوان محترم شده بود تا جایی که دولت در برهه ای از زمان با جلوگیری از پخش اینگونه اخبار به قصد جلوگیری از اضطراب مردم و همچنین برخورد مقطعی با ارازل شناخته شده در صدد کاهش این جرایم بر آمد.
ولی فرهنگ و عرف کشور ما به گونه ای است که بیشتر تجاوزات به عنف و جرایمی از این قبیل از طرف خود قربانی و یا خانواده اش به دلیل حفظ آبرو فاش نمیشود. عدم احساس مسولیت برخی نیروهای انتظامی محدودیت در عملیات عدم آشنایی برخی مانوران محلی با قوانین وغیره حاشیه امنی برای مجرمان ساخته به طوری که برخورد مقطعی گروههای ضربت انتظامی هم جوابگوی برقراری امنیت نیست.
همه ما در این جامعه زندگی میکنیم با توجه به این واقعیات و با توجه به وقایع تلخی هر روز پیرامون خود میبینیم.دو سوال مطرح میشود.

آیا شما در کشور احساس امنیت میکنید؟ به نظر شما امنیت کامل برقرار است؟
برای برون رفت از این بحران تلخ چه راهکارهای عملی و امنیتی را پیشنهاد میکنید؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
میتونی برای برقراری امنیت راهکار بدی؟ نظرت چیه؟
میدونی اول باید آسیب شناسی قضیه بشه بعد راهکار بدیم. ما از چند قسمت مختلف احساس نا امنیتی میکنیم.
1. مسائل سیاسی
2. مسائل عقیدتی
3.اجتماعی که همون امنیت مالی و جانی و... میشه

اینارو باید تک تک بررسی کنیم تا به یه نتیجه هایی برسیم

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میدونی اول باید آسیب شناسی قضیه بشه بعد راهکار بدیم. ما از چند قسمت مختلف احساس نا امنیتی میکنیم.
1. مسائل سیاسی
2. مسائل عقیدتی
3.اجتماعی که همون امنیت مالی و جانی و... میشه

اینارو باید تک تک بررسی کنیم تا به یه نتیجه هایی برسیم

در مورد مسائل سیاسی و عقیدتی بحث نمیکنیم. در مورد امنیت اجتمایی و مدنی چه باید کرد؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد مسائل سیاسی و عقیدتی بحث نمیکنیم. در مورد امنیت اجتمایی و مدنی چه باید کرد؟

خیلی خوبه که اینجوری تقسیم بندی بشه.
مسایل اجتماعی بیشتر برمیگرده به فرهنگ سازی. خود مسئولین دولتی و خانواده ها اینجا نقش مهمی رو بازی میکنن.
ماها با خشونت هضم شدیم. بچه ایرانی یه پرنده ببینه چکار میکنه؟ اینو بگو من بقیشو بگم؟

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به شخصه به عنوان یک خانم نه......

راهکار هم خب خیلی سخته واسه همچین مسئله مهمی راهکار بدی.....
باید راجع بهش تحقیقات وسیع و کاملی انجام بشه.
اما در کل به قول شما کم کاری یکی از عوامل بسیار تءثیر گذار تو این مقولست.

ببینید یک نمونه ساده اش : امسال 15 مرداد توی جاده چالوس دزد چمدان های ما رو از صندوق عقب ماشین زد!!!!
وقتی به کلانتری مراجعه کردیم بهمون گفتن اگر کارت شناسایی یا چیزهای اینچنینی توی چمدان نبوده بی خیال بقیه چیز ها بشید!!!
و به گفته خودشون همون روز چند تا سرقت به همین شکل توی همون ناحیه اتفاق افتاده بود.
که حتی به خودشون زحمت نمی دادن که دزد رو شناسایی کنند که لااقل دزدی های مشابهی اتفاق نیفته.

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من امنیت در ایران در حد خوبیه ... همین که مردم با خیال راحت دخترانشون رو برای تحصیل به شهرستان های دور میفرستن نشانه خوبیه.

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما دزدی چمدونت رو مثال زدی من یه مثال کلی تر زدم ... همین؟!
البته استثنا هم وجود داره مثلا توی بعضی محله های تهران مردها هم از ترس ارازل شب ها با ترس و لرز تردد میکنند ولی کلی بخوای حساب کنی خوبه..

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من امنیت در ایران در حد خوبیه ... همین که مردم با خیال راحت دخترانشون رو برای تحصیل به شهرستان های دور میفرستن نشانه خوبیه.
امنیت ندیدی که تو این نشانه رو دلیل امنیت میدونی. ما در مورد ایران حرف میزنیم نه عراق و افغانستان.
چند روز پیش در محله عبدل آباد تهران که بازار پارچه ومنسوجاته تو خیابون نزدیک پاسگاه پلیس هر4 تا چرخ 8 تا ماشین رو باز کزدند. .اینقدر که اونا تو این کار وقت گیر احساس امنیت میکنند ما ماها تو اون موقع شب احساس نمیکنیم.

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما دزدی چمدونت رو مثال زدی من یه مثال کلی تر زدم ... همین؟!
البته استثنا هم وجود داره مثلا توی بعضی محله های تهران مردها هم از ترس ارازل شب ها با ترس و لرز تردد میکنند ولی کلی بخوای حساب کنی خوبه..

این که دزدا با خیالت راحت دزدی می کنن عدم امنیت نیست؟؟؟؟؟؟
ببخشید ممنکه شما بفرمایید عدم امنیت چیه ؟
وضع جامعه باید چطور باشه که گفت امنیت وجود نداره ؟

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
امنیت ندیدی که تو این نشانه رو دلیل امنیت میدونی. ما در مورد ایران حرف میزنیم نه عراق و افغانستان.
چند روز پیش در محله عبدل آباد تهران که بازار پارچه ومنسوجاته تو خیابون نزدیک پاسگاه پلیس هر4 تا چرخ 8 تا ماشین رو باز کزدند. .اینقدر که اونا تو این کار وقت گیر احساس امنیت میکنند ما ماها تو اون موقع شب احساس نمیکنیم.
منظورم در پست قبل بیشتر این بود که انقدر تجاوز ها و زورگیری ها و ... زیاد نیست که ملموس باشه وگرنه کسی جرات نمیکرد دخترش رو تنها بفرسته شهر غریبه.
من چیزایی که دور و برم دیدم و احساسی که خودم از محیط اطرافم داشتم رو گفتم، برای من تا به حال اتفاقی نیافتاده خدا رو شکر، حالا صرف نظر از اخبار حوادث و دزدی ها و .... که همه جای دنیا هست به نظرم بهتره اینجا هرکسی نظر خودش رو درباره احساس امنیت در محیط زندگیش بگه،

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظورم در پست قبل بیشتر این بود که انقدر تجاوز ها و زورگیری ها و ... زیاد نیست که ملموس باشه وگرنه کسی جرات نمیکرد دخترش رو تنها بفرسته شهر غریبه.
من چیزایی که دور و برم دیدم و احساسی که خودم از محیط اطرافم داشتم رو گفتم، برای من تا به حال اتفاقی نیافتاده خدا رو شکر، حالا صرف نظر از اخبار حوادث و دزدی ها و .... که همه جای دنیا هست به نظرم بهتره اینجا هرکسی نظر خودش رو درباره احساس امنیت در محیط زندگیش بگه،
درسته . ولی بهتره نظراتمون با توجه به شواهد و قرائن کلی باشه نه صرفا یه مورد خاص. الحمد للله که موردی برای شما پیش نیومده .خوشحالم. ولی این باعث نشه که دیگران رو هم فراموش کنیم. تا به حال شده جیب بری که جیبتو زده باشه برای پس گرفتن اموالت زده باشیش و به جای اون تو رو بازداشت کنن؟ اونم تو تهران تو مترو؟ برای من اتفاق اوفتاده. در حالی که به جناب دزد التماس میکردم رضایت بده. این یک نمونه از صدها نمونه ای بود که به چشم خود دیدم یا خدم هم لمس کردم.

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که دزدا با خیالت راحت دزدی می کنن عدم امنیت نیست؟؟؟؟؟؟
ببخشید ممنکه شما بفرمایید عدم امنیت چیه ؟
وضع جامعه باید چطور باشه که گفت امنیت وجود نداره ؟
خواهر من توی ایالت ایلی نویز آمریکا زندگی میکنه توی شهر بزرگ شیکاگو که دومین یا سومین شهر بزرگ امریکاست 2بار تا الان اومدن و خونش رو خالی کردن با اینکه در محله های متوسط اونجا زندگی میکنه یکی دیگه از دوستانم هم توی تورنتو درس میخونه میگه انواع و اقسام سیستم های امنیتی رو وصل کردیم ولی باز هم میان توی خونه .... دزدی همه جا هست من کار پلیس ایران رو اصلا تایید نمیکنم حتی خیلی هم ضعیف میدونم ولی به نظرم مردم ما کمتر دزد و متجاوز و ... توشون پیدا میشه از این نظر از خیلی جاهای دیگه بهتریم اگه امنیتی هم هست برای خوب بودن مردممونه.

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته . ولی بهتره نظراتمون با توجه به شواهد و قرائن کلی باشه نه صرفا یه مورد خاص. الحمد للله که موردی برای شما پیش نیومده .خوشحالم. ولی این باعث نشه که دیگران رو هم فراموش کنیم. تا به حال شده جیب بری که جیبتو زده باشه برای پس گرفتن اموالت زده باشیش و به جای اون تو رو بازداشت کنن؟ اونم تو تهران تو مترو؟ برای من اتفاق اوفتاده. در حالی که به جناب دزد التماس میکردم رضایت بده. این یک نمونه از صدها نمونه ای بود که به چشم خود دیدم یا خدم هم لمس کردم.
من هم گفتم که همه دیده ها و احساسی که دارن از امنیتشون رو بگن که در آخر تاپیک به یک جمع بندی برسیم، در ضمن من یک نمونه آماری مثل دانشجوهای دانشگاه خودمون رو گفتم ...شخصی برخورد نکردم

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سمنان البته توی تابستان زمستون ها تا 7-8 که دانشجوها میرن سر کلاس و میان و کسی از بچه های دانشگاه تاحالا توی ای ن 3-4 سال چیزی گزارش نکرده !

نشنیدن تو دلیل بر نبودن نیست دوست من.
دعوای خیابانی رو شاهد بودم به کرات که چند نفر با قمه وچاقو به جان دیگران اوفتاده بودند در حالی که ماموران در انتهای خیابان منتظر پایان خونین دعوا بودند و دخالت نکردند. این عمل را بارها و بارها دیدم.

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهر من توی ایالت ایلی نویز آمریکا زندگی میکنه توی شهر بزرگ شیکاگو که دومین یا سومین شهر بزرگ امریکاست 2بار تا الان اومدن و خونش رو خالی کردن با اینکه در محله های متوسط اونجا زندگی میکنه یکی دیگه از دوستانم هم توی تورنتو درس میخونه میگه انواع و اقسام سیستم های امنیتی رو وصل کردیم ولی باز هم میان توی خونه .... دزدی همه جا هست من کار پلیس ایران رو اصلا تایید نمیکنم حتی خیلی هم ضعیف میدونم ولی به نظرم مردم ما کمتر دزد و متجاوز و ... توشون پیدا میشه از این نظر از خیلی جاهای دیگه بهتریم اگه امنیتی هم هست برای خوب بودن مردممونه.

من نه آمریکا بودم نه کانادا که راجع به اونجا بخوام نظر بدم. که حتی اگر اینطوری هم باشه. عدم امنیت اونجا دلیل موجهی نیست برای اینکه بگیم اینجا امنیتش خوبه.

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من دبی و استانبول بودم. امنیت تو هردوتاشون بهتر از ایران بود. دبی که خیلی بهتر بود.

hossein_ebrahimi

عضو جدید
سلام
چرا می خایم همه چیزو الکی تبدیل به بحث بکنینم ؟! اصلا تو این دنیا مگه چیز مطلقی بجز خدا وجود داره ؟همه چیز نسبی هستن دیگه ! ما نمیتونیم بگیم که تو ایران امنیت نیست یا همهی اراذل و اوباش تو آمریکا جمع شدن ! تا وقتی که نریمو اونجا زندگی نکنیم نمی تونیم بگیم که کجا امنیت داره ولی یه چیزی هست که هممون باید قبول کنیم اونم اینه که هیچا خونه خود آدم نمیشه! بجای اینکه اینهمه سنگ اونوریارو به سینه بزنیم بهتر نیست یکم ارق ملی داشته باشیم!بابا ناسلامتی شما تو این کشور بدنیا اومدین اینجا حق آبو گل دارین!:razz:

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیه چرا بغض کردی؟

داشتم به این فکر می کردم که در گذشته توی کشور ما

دروغ نبوده
کسی محتاج نبوده (گدایی مشاهده نمی شده)
دزدی نبوده
خیلی چیزایی که الان هست نبودههههههههههه
به کجا داریم میرسیم ؟؟؟؟؟؟؟:cry:

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چرا می خایم همه چیزو الکی تبدیل به بحث بکنینم ؟! اصلا تو این دنیا مگه چیز مطلقی بجز خدا وجود داره ؟همه چیز نسبی هستن دیگه ! ما نمیتونیم بگیم که تو ایران امنیت نیست یا همهی اراذل و اوباش تو آمریکا جمع شدن ! تا وقتی که نریمو اونجا زندگی نکنیم نمی تونیم بگیم که کجا امنیت داره ولی یه چیزی هست که هممون باید قبول کنیم اونم اینه که هیچا خونه خود آدم نمیشه! بجای اینکه اینهمه سنگ اونوریارو به سینه بزنیم بهتر نیست یکم ارق ملی داشته باشیم!بابا ناسلامتی شما تو این کشور بدنیا اومدین اینجا حق آبو گل دارین!:razz:

بردار عزیز شما بهتره بری همه پست ها رو از اول بخونییییی
ما چون ارق ملی داریم دلمون برای کشورمون میتپه دنبال بهتر شدنیم
کسی اینجا سنگ اونوووووووریا رو به سینه نزده.
ما داریم سنگ خودمونو به سینه میزنیم.

بالا