{تاپیک مشورت} مهندسا ! با درسای مکانیک چطورید ؟!؟!؟

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان گلم.:gol:

میخواستم بدونم بچه های مکانیک،با چه درس هایی میسازن با کدوم "خیر" !
نظرتون در مورد دروس مکانیک چی هست؟
جذابن؟ باحالن؟ سختن؟ اولش سخته بعدش خوبه؟!اولش خوبه بعدش سخت میشه؟:D
چیزی از کارگاه ها میفهمید،خوشتون میاد؟

از گـُنـگی درس مکانیک سیالات ناراحتید؟!:confused:

یا حجم زیاد درس دینامیک:cry:

یا محاسبات بسیار سنگین درس طراحی اجزاء چطورید؟!؟!؟:mad:

با عمومی ها حال میکنید؟! یا دوست دارید فقط پاسشون کنید واسه معدل بهتر؟!:D

با سختی درک دروس تخصصی رشتتون؟!:razz:

ارتعاشات چطوره؟!خوبه سلام داره؟!:biggrin:

با چه درسهایی بیشتر حال میکنید؟! از چی بیشتر می نالید؟ :D:biggrin:

نظر خودتون رو بگید.
:heart:

ممنون از همه...:heart:

SHELLBY

کاربر بیش فعال
سلام
عرض شود که:

اون درسهای یکی دو ترم اول که هیچ.
دروس عمومی هم نظر خاصی دارم ،البته معمولا نمره خوبی هم ازشون نمیگرفتم. اما از اون درس تفسیر اصلا خوشم نمیامد!

اما دروس تخصصی:

اول از همه بگم که نقش استاد در علاقه مندی دانشجو به درس خیلی زیاده.

اما به هر حال ، استاتیک، مقاومت مصالح ها و طراحی اجزای 1 و 2 دروسی بودند که من خیلی باهشون حال میکردم و برام خسته کننده نبودن و به خوبی با هم کنار میامدیم :smoke: . مخصوصا طراحی اجزا .

دروس سیالاتی هم من فقط با انتقال حرارت میونه خوبی داشتم. باقیشون زیاد جذابیتی برام نداشتن.

دینامیک هم اولش خوب بود ولی بعدش اینقدر حجم مطالب و تنوع و گستردگیی مسائل بالا رفت که دیگه ازش زده شدم و حالم ازش به هم میخورد :hate:. یادمه این درسو با نمره پایینی پاس کردم!

ارتعاشات درس سختی بود، زیاد علاقه ای بهش نداشتم.با یه نمره معمولی پاسش کردم. همه پاسش میکنند ولی اون چیزی که پاس می کنیم "الف" ارتعاشات هم نیست! :w07: (جسارت نشه ها ،خودمو عرض می کنم)

دینامیک ماشین هم بد نبود یکمی اذیت می کرد ولی کلا بچه خوبی بود.

کنترل،مزخرف ترین درسی که داشتم! اصلا معلوم نبود داری چیکار میکنی!، اتفاقا با نمره خوبی هم پاس کردم ولی آخر چیزی ازش نفهمیدم:thumbsup2:

اما دروس عملی:
از آزمایشگا ها فقط دینامیک و ارتعاشات خوب بود با بقیش زیاد حال نمی کردم!
کار گاه ها همشون خوب و مفید بودند;)

M.ARIABOY

عضو جدید
من خودم که بشخصه عاشق درسای سیالاتی هستم
سیالات عمومی وکاربردی
بخصوص انتقال حرارت،عاشقشم،طراحی مبدل خیلی سخت بود ولی واقعا لذت بخش
اما از دینامیک متنفرم
استاتیک بد نیست
مقاومت هی..

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از طراحی اجزا خییییییییییییلی خوشم اومد،درس سیالات هم ساده و راحت بود واسم،خیلی قشنگه فقط بدی سیالات اینه که یکم توی فرمولای انتگرالیش قفل میکنم،ولی درک خوبی ازش دارم.

من نمیدونم چرا از دینامیک متنفر شدم،از بسسسسس بیش از حد به فصل پنجش گیر میدن،کل دینامیک رو فقط توی فصل 5 میبینم،استادمون هم سوال سخت طرح کرده بود سر جلسه قفل کردم :(

استاتیک هم درکش راحته ولی رسیدن به اون درک یکم زمان میبره.

مقاومت هم چهارتا فرمول و یه درک استاتیکی میخواد،راحت میشه ردش کرد.

من بیشتر با همین دینامیک مشکل دارم.

یکمی هم حجم ترمو دینامیک واسم زیاده،ولی با بقیه ی درس ها راحتم.البته هنوز ارتعاشات نگرفتم !

خدا رحم کنه :D

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
قشنگترین درس از دید من دینامیک بود

مقاومت-ارتعاشات و کنترلم قشنگ بود

ولی کلا از درسای سیالاتی خوشم نمیومد

Risko

عضو جدید
[همه درس های مکانیک زیبا و قشنگ هستن .....
اگر علاقه باشه .....

anishtain4

عضو جدید
همه ی درسهای مکانیک تو کار بدردت می خوره، سیلاب درسی این رشته بعد از سالها به اینجا رسیده و تصمیم یک شبه نبوده

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
به نظرم کنترل اتوماتیک مزخرف ترین درسی بود که من از مکانیک دیدم و به جز لاپلاساش نه خودمون چیزی فهمیدیم نه استادمون!

power mec

عضو جدید
سلام

شما چند تا از درساتون رو فقط پاس کردید و چند تا رو درک کردید

Farzam91

عضو جدید
بستگی به دانشگاهی که میخونین هم داره....

به قدری دینامیک ماشین و دروس ارتعاشات و کنترل رو برای ما سنگین تدریس می کنن که تست های ارشد در مقابلش ماست هست واقعا !

asmak

عضو جدید
ما که هنوز اول کاریم و خیلی وارد درسای تخصصی نشدیم ولی من با درسای جامداتی خیلی حال میکنم درسای عمومیم که سر کلاس میخوابیم دیگه!:biggrin:

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
استاد کنترل ما خیلی بی سواد بود با این که جوون بود و تازه مدرکشو از فرانسه گرفته بود ( بورس بود ) ولی هیچی بارش نبود و برای مخفی کردن بی سوادیش دانشجو ها رو تحقیر می کرد منم روی همین حساب از درس کنترل متنفر شدم. البته این استاد گرام ارتعاشات هم تدریس می کرد ولی چون سر کلاسش نرفتم و خودم خوندم این درس رو دوست دارم.

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
آقا من كلا با همه درسهاي مكانيك حال ميكنم خفن!
ما( من و درسها) با هم ميخوابيم باهم بيدار ميشيم باهم غذا ميخوريم باهم ميريم مهموني!!!!كلا چسبيدن ب من!!!!
چ دوران ليسانس چ الان كه ارشدم!!!!
آقا زندگانيي داريم ها! فقط من اگه ميفهميدم كي اين محاسبات عددي ( چ مقدماتي چ پيشرفته) را جز درسهاي دانشگاهي كرد ......

من عاشق درسهاي سيالاتي ام اما نمره هام توي درسهاي جامداتي هم خوب بود خعلي:) مخصوصا طراحي و استاتيك!

alisaadaty

عضو جدید
به نظرم درس کنترل باید یه فصل درمورد سنسورها و پردازنده ها میزاشتن سر همین با این که با کنترل خعلی خعلی (به قول کامنت بالایی)حال میکردم اما سر فصل های جالبی نداره
طراحی اگر کسی ترجمه شادروان از شیگلی رو بخونه متنفر میشه اما به نظرم درس فوق العاده شیرینیه
دینامیک گاز=عشق:eek:

M.ARIABOY

عضو جدید
سیلات 1-2 فوق العاده خوب
اما از ترمو 2 خوشم نمیاد،شاید به خاطر استادش باشه
استاتیک بد نیست
دینامیک خیلی بالا شدم ولی از درسش بدم میاد
کلا عشق است سیالات و طراحی مبدل و انتقال

بالا