بهترین کشور برای مهاجرت کجاست ؟

SHABNAM60

عضو جدید
با سلام و تبریک سال نو

حدس می زنم که بعضی ها تو این باشگاه دنبال مهاجرت بوده یا هستند . حالا با توجه به وضعیت اقتصادی دنیا و شرایط بوجود آمده ؛ از قبیل بیکاری و رکود اقتصادی شرکت ها ؛ آیا مهاجرت در این شرایط کار درستی است ؟ کدوم کشور رو برای مهاجرت یک مهندس شیمی یا مکانیک با سابقه کاری 4-5 سال پیشنهاد می کنید ؟

از این دوستان می خوام که اطلاعاتشونو تو این زمینه share کنند.

خیلی ممنون

xxx123456

عضو جدید
سلام دوست من
در مورد اینکه از نظر اقتصادی خوبه یا نه . اول به خود شما + کاری که میخواید انجام بدید + پول نقدی که دارید باید تمرکز کنید و بعد کشور انتخاب کنید
اگر درست انتخاب کنید مثلما پیشرفت میکنید ولی اگر انتخاب غلط کنید شک نکنید که باید با قرض گرفتن به ایران برگردید و از صفر شروع کنید !
ولی از نظر من ( نظر کاملا شخصی ) : ایران توی این چند سال اخیر قدم های مثبتی برداشته . حالا اشتباهات و ... به جای خود ( همه جا اشتباه میکنند . نمونه بارزش اشتباه بخش اقتصادی امریکا که راحت میشه گفت روی کل دنیا تاثیر گذاشته ) ولی قدم های خوبی هم برداشته که نمیشه ازشون گذشت.
شما نوشتی مهندسی شیمی یا مکانیک . در هر دو صورت اگر بتونید توی شرکت های پتروشیمی یا نفت برید مطمئن باشید میتونید یک زندگی ایده آل توی همین کشور خودمون داشته باشید !!!
توصیه دوم هم : صبر کنید بعد از انتخابات تا وضعیت مشخص بشه . بعد تصمیم بگیر . شاید خواستیم باهم بریم :D
البته من واسه درس میرم . بین اکراین/مالزی/ترکیه/کانادا یکیشو انتخاب میکنم .

دانشجو کاردانی برق ( الکتروتکنیک هستم ) . احتمالا واسه کارشناسی بخوام برم . دوستان اگر اطلاعات کاملتری دارند اعلام کنند.
یک سایت هم هست در مورد مهاجرت ( اتفاقا مدیرش اینجا هم فعالیت میکنه )
ww.mohajersara.com

آخرین ویرایش:

xxx123456

عضو جدید
افقانیها میونه خوبی با ما ندارند . اصلا توصیه نمیشه !
هرچند افقانستان در حال پیشرفت سریع هست و کار راحت گیر میاد ( واسه ما ) ولی اصلا امنیت جانی ندارید ! اصلا توصیه نمیشه !!!

SHABNAM60

عضو جدید
دوستان من تجربه ندارم ولي فك ميكنم افغانستان واسه پيشرفت بهترين جاست

لطفاً مدیران سایت به این گونه افرادی که همه بحث ها را بی محتوی و بی ارزش میکنن تذکر بدن. نمی شه که هرکی هر چی دلش خواست بنویسه .

buddy

کاربر بیش فعال
دوستان من اگه جاي شما بودم افغانستانو انتخاب مي كردم

دوستاي من كه رفتنو خيلي پيشرفت كردن . امنييت و مردمش هم بهتر از كشوراي ديگه هست

سلام

سلام

راستشو بخواین هیج جا وطن خود آدم نمیشه، ایران برای من و شمای ایرانی از هر کشور دیگه ای بهتره و به اندازه کافی میشه توی ایران پول در آورد (یا هر نیت دیگه ای که دارین). مهاجرت اگه به نظر شما خوب باشه ولی مشکلتش بسیار زیاده(غربت بسیار سخته). اگه واقعا مهاجرت خوب بود همه به کشورهای دیگه می رفتن و توی کشور خودشون نمیموندن مخصوصا توی ایران که هم سرمایه دار زیاد هست و هم آدم های زرنگ. به قولی آواز دهل شنیدن از دور خوش است.
من خودم دانشجوی ترم 6 مهندسی مکانیک هستم و چندین جا تا حالا در دوران دانشجویی هم کار کردم و هم چیز یاد گرفتم و به نظر من برای ما هیج جا از ایران بهتر نیست.
موفق باشید

shanli

مدیر بازنشسته
دوستان من تجربه ندارم ولي فك ميكنم افغانستان واسه پيشرفت بهترين جاست

افقانیها میونه خوبی با ما ندارند . اصلا توصیه نمیشه !
هرچند افقانستان در حال پیشرفت سریع هست و کار راحت گیر میاد ( واسه ما ) ولی اصلا امنیت جانی ندارید ! اصلا توصیه نمیشه !!!
دوستان لطفا" نظم تاپیک رو رعایت کنید..تا حد ممکن اسپم نکنید.
ممنون.

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینا اسپم نیست

منم فکر میکنم افغانستان جای مناسبی باشه هرچند تجربه اش رو نداشتم.
مالزی هم بدک نیست

اما بازار کار افغانستان خیلی بکره.
به نظر من جا برای پیشرفت خیلی داره

SHABNAM60

عضو جدید
دوستان من اگه جاي شما بودم افغانستانو انتخاب مي كردم

دوستاي من كه رفتنو خيلي پيشرفت كردن . امنييت و مردمش هم بهتر از كشوراي ديگه هست

ما که نمی خوایم از چاله در بیایم بیفتیم تو چاه ...
من نوشتم مهاجرت ؛ ننوشتم که کار موقت .. یه جایی که رفتی دیگه دلت نخواد برگردی ؛ به مشکل هم بر نخوری

• Like
واکنش ها: ture

farizin

عضو جدید
من استرالیا و یا آفریقای جنوبی (کانادا عالیه، ولی از ایران به کانادا رفتن شاید پنج، شش سالی رو بخواد)

• Like
واکنش ها: ture

mahdicar20

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام

با سلام

به نظر من هم هیچ جا بهتر از ایران خودمون نیست اما من خودم چند وقت میخواستم برم کانادا را انتخاب کرده بودم البته رشته من کامپیوتر هست
با تشکر
mahdicar20:)

179

عضو جدید
کاربر ممتاز
در حال حاضر واسه ایرانی جماعت استرالیا بهترینه

و شایدم تنهاترین چون بخاطر مسائل سیاسی ایرانیها هر جا که بخوان نمیتونن برن باید از بین جاههایی که میتونن برن یکی را انتخاب کنن و چون این کشورها انگشت شمارن ( البته بغیر از امثال کشور دوست و همسایه سنگال ) انتخاب کار سختی نیست

.Hooman

عضو جدید
سلام
به نظر من برای ادامه تحصیل کانادا و سویس خیلی مناسبه به خصوص در سویس تحصیلات عالی(ارشد و دکترا)
رایگانه و در کانادا اگه بتونید اقامت بگیرید که هزینه های سنگین تحصیلی کاهش پیدا کنه جای پیشرفت خیلی داره

buddy

کاربر بیش فعال
ما که نمی خوایم از چاله در بیایم بیفتیم تو چاه ...
من نوشتم مهاجرت ؛ ننوشتم که کار موقت .. یه جایی که رفتی دیگه دلت نخواد برگردی ؛ به مشکل هم بر نخوری
مگه آدم روانيه كه ازايران بره و دلش نخواد برگرده :biggrin:

nargil

عضو جدید
مگه آدم روانيه كه ازايران بره و دلش نخواد برگرده :biggrin:
رواني كه نه ولي وقتي بري ديگه استرس نداري واسه سر زدنم 15 سال اول نمي شه چون كارت از چنگت در ميارن (رقابت شديد)اگرم بخواي بياي هر6 سال يه بار چون خيلي خرج داري هر چند درامدت زياد اما خرجتم بالاست راستش اونجا فقط استرس نداري واين يعني از ايران بهتر

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی به مزاقه خودت داره
اگر احساساتی هستی برو هندوستان
اگر اهل ورزش رزمی هستی برو چین و ژاپن و کره
اگر اهل سیاستی برو انگلیس
اگر اهل خشونتی برو آمریکا
اگر اهل.........
اگر اهل.....
و در آخر اگر اهل عشقی از جات تکون نخور همین ایران خودمون از همه جا بهتره

شوخی بود

bluepelikan

عضو جدید
البته عموماً همه از ایران میرن بعد شعار میدن که کجایی وطن!

ولی کافیه یه سر تو دایرة المعارفهای معروف دنیا بزنید تا مشخص بشه کشوری مثل کانادا کشور واقعا ایده آلیه چون از نطر منابع طبیعی واقعی غنیه و شاید غنی ترین ، از نظر بهداشت از بهترین هاست . البته من واقعاً شرایط کار رو نمی دونم زیادم به شایعات گوش نمیدم.
کشور وسیعی هم هست ( قابل توجه ایرانیان بساز بفروش) .مهمتر اینکه غنی ترین کشور از نظر منابع پاک آب شیرین تو دنیاست و گمون کنم برای زندگی کشور فوق العاده ای باشه.

ضمن اینکه شاید باورتون نشه ولی کشوری مقل لیختن اشتاین بالاترین استاندارد زندگی تو اروپا رو داراست ولی خوب منابع و وسعت چندانی نداره و اقتصادش بر پایه واسطه گری و بنگاه های تجاری استواره.

اگه اطلاعات کافی در مورد جاهای دیگه بدستم رسید میگم:)

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی به مزاقه خودت داره
اگر احساساتی هستی برو هندوستان
اگر اهل ورزش رزمی هستی برو چین و ژاپن و کره
اگر اهل سیاستی برو انگلیس
اگر اهل خشونتی برو آمریکا
اگر اهل.........
اگر اهل.....
و در آخر اگر اهل عشقی از جات تکون نخور همین ایران خودمون از همه جا بهتره

شوخی بود

خوب شد آخرش گفتي شوخي بود ! :surprised:

nargil

عضو جدید
ين كه كجا بهتر سوال خوبي نيست چون هر كسي يه جا رو دوست داره به نظر من هر كس تجربه داره بياد وبگه چطوري شرايط رو واسه مهاجرت مهيا كنيم موافقين؟

mohajersara

عضو جدید
انجمن مهاجرسرا

انجمن مهاجرسرا

انجمن مهاجرسرا به همین منظور و برای گفتگوهای مهاجرتی ایرانیان ایجاد شده است.
www.mohajersara.com