آیا آمریکا واقعا دشمن ماست؟؟؟!

آیا آمریکا واقعا دشمن ماست؟؟؟!

• مجموع رای دهندگان
    26
وضعیت
موضوع بسته شده است.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مطمئنا دولت آمریکا دشمن ماست ولی مردمش نه

از کجا اینقدر مطمئنی؟
دولت آمریکا دشمن مردم ما نیست و حتی دشمن دولت ما هم نیست.
دولت آمریکا فقط با کارها و رفتار های ایدئلوژیک دولت ما مخالف هست

هرجا جورج W درباره ی ایران حرف می زنه من می شنوم که می گه ملت ایران استحقاق بهترین امکانات رو دارن و به فرهنگ و تمدن ایران اشاره می کنه و بارها خود من شنیدم که گفته ما خواستار تغییر رژیم در ایران نیستیم.

شاید شما هم مثل خیلیا فکر می کنید آمریکا مخالف استفاده کردن از انرژی هسته ای توسط ایران هست در حالی که واقعیت امر اینطور نیست.

باز هم بارها در سخن رانی های بوش خطاب به ایران شنیدم که گفته داشتن انرژی هسته ی حق ایران هست و به وضوح دلایل خودش رو هم می گه : مثلا اشاره به پاک بودن استفاده از این انرژی و هزینه و آلودگی ها و دیگر مشکلات استفاده از سوخت های فسیلی از جمله دلایلش بود.

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هر حکومت قدرتمندی در دوران حکومتش سه دوره را طی میکنه : آغاز حکومت ، اوج و سقوط .آمریکا الان در اوج قدرت علمی و نظامی برا حفظ این قدرت دست و پا میزنه ..

ما هم که از دیرباز با آمریکا سر دو مسئله مشکل داشتیم :

1)دین و مذهب که کاسه داغتر از آش عربها شدیم .

2)علم ، تکنولوژی و پیشرفت.

در هر زمینه خودمون با آمریکا مقایسه میکنیم از آمار طلاق کرفته تا فرستادن موشک.
بیشتر از فعالیت حرف برا گفتن داریم. این ژاپن را ببینید خیلی هم لازم نیست راه دور بریم .. هنوز سرشون رو جعبه میذارن میخوابن جای بالشت اما قطب های تک و تکنولوژین به کسی هم کار ندارن.
ایرانی باید مرد عمل باشه که نیست..فقط حاشیه دوسته

Morteza_Civil

عضو جدید
علت اصلی که من دیگه تو این سایت پست نمی دم و این یک دفعه هم اشتباه کردم که پست دادم اینه که یک سری از افراد هستن که برای این که خودشون رو بزرگ جلوه بدن و بگن مثلا ما بزرگ شدیم می یان با نظام و اسلام مخالفت می کنن و فرقی هم نمی کنه تا یه تاپیکی در مورد اسلام یا این نظام می بینن با سرعت می رن و تو می گن ما مخالفیم

آخرین ویرایش:

مربوب

عضو جدید
اقا محمد خان يه حرف باحالي داره
ميگه مردم و تو غفلت(اونزمون منظورش بيسوادي) نگردار بهشون حكومت كن!
الانم ديشب اگه يه سر برنامه هاي ايتاليا رو نگا ميكردين مردم به خاطر مخفي كاري سران مملكتشون و اينكه اطلاعات درستي در مورد غزه نميدادن شاكي بودن و راه پيمايي ميكردن!!:question:
سياستمدار هاي امريكا هم كه ديدن با قول چماق بازي ديگه زورشون نميرسه با يه ترند زيركانه رو افكار مردم رو فرهنگ مردم دارن كار ميكنن(عين راه رفتن مورچه تو تاريكيه شب كه تمثيلي از شركه) اونقد جلوه ما ايراني ها رو بد معرفي كردن من خودم به شخصه دوستي داشتم از دست دادن و سلام عليك با ايراني ها واهمه داشت!!:w05:
الانم نميشه گفت مردم امريكا دشمن ماست يا نه انگار كه بگي كيف قاپ دشمن ماست يا نه؟ يا شريك ادم كه مالشو ميبره دشمن ماست يا نه؟يا استاد كه نمره نميده دشمن ماست يا نه؟:w16:

Schneider

مدیر بازنشسته
در عجبم و در حیرتم که دانشجوی تحصیل کرده بیاد آمریکا رو دشمن ایران بدونه!
تمام کتابهای رشته های مهندسی بدون استثنا، بخش عظیمیشون محصول انتشارات درجه یک Mc Graw hill است که در زمینه High Education واقعا داره در سطح بین الملل آقایی میکنه!
این انتشارات دفترش در New-York میباشد.....فقط اشاراتی رو محض مثال بیان میکنم:
کتاب فوق العاده Smith & VanNess ، کتاب موازنه انرژی جرم و مواد و ریاضیات Adams و Stewart وشیمی بی نظیر Silberberg و..................
واقعا به دید من، دانشجوی ایرانی بصورت مستقیم(بچه های دانشگاه شریف که تمام کتاباشون زبان اصلی و آخرین Edition رو میخونند) و یا غیر مستقیم (بچه هایی که ترجمه اون کتابها رو مطالعه میکنند یا آثار تالیف شده اساتیدی رو مطالعه میکنند که آرزوشون تحصیل در ایالات متحده بوده!) مدیون آمریکا هستند و هستم!
اگر فقط همین انتشارات نبود......کتابهای دبیرستان و پیش دانشگاهی ما و اصولا پایه های علمی کشور کوروش کبیر ، امروز جز بر اصول دوران خوارزمی و خیام استوار نبود و وضع ما به مراتب از همسایگانمون بدتر بود!
حالا دیدتون رو وسعت بدید.....تمامی لوازم خانگی که مارک معروف دارند و هممون قبولش داریم(اکثرشون) سرچشمش از ایالات متحده بوده! محصولاتی که نامشون رو یک شبه کسب نکردند....محصولاتیکه شبکه 3 صداسیما تبلیغاتشو بین فیلمی5بار تکرار شده، جای نداده بود.....اما چطور شد که معروف شد؟؟؟جز با انسانیتی صادقانه که در طول مراحل تولید بکار رفته بود و درک مشتریشون بوده؟؟؟؟؟؟!
نرم افزارهایی که به کار میبریم برای یک لحظه کنترل فرایندهامون، Licence خفن ترین پروسه های کارخونه ای و.... اینا همش در دست انسانهاییه(دولت+مردم) که الان بدون رو دربایستی سردمداران علم جهانند؛
بنظر من باید سر رو از برف بیرون کشید و ادعاهای واهی برخی دولتمردان(!) حاضر مبنی بر "یگانه فعال عرصه علم امروز=ایرانی" رو کنار گذاشت و سعی در برقراری ارتباط با منبع تمام این قضایا نمود.{مگه نمیگیم "آمریکا=شیطان بزرگ" ...قبول....امام صادق(اگر اشتباه نکنم) هم یکی از ویژگیهای شیعه رو مگه"زرنگ بودن" ذکر نفرمودند.....مگه ما خودمونو شیعه نمیدونیم؟!....پس چطور تمام لوازم اطلاع رسانی میان و به هر شکل آمریکا رو تمثال بدیها معرفی میکنه و در مذاکرات {جز در مواردی که نتیجش معلومه بنفعش میشه} شرکت نمیکنه؟؟؟؟؟
پاسخ اینه>> شیعه واقعی نیستند....چون اگر بودند، در طول روابطشون اطمینان داشتند که ضربه و گول هرگز نخواهند خورد!}
تا کی باید همون جنس آمریکایی رو با 4برابر قیمت بصورت واسطه از سوریه وارد کنیم؟؟؟؟؟
تا کی باید با چشمهای بسته( و واقعا بسته) به کشوری " مرگ بر ..." بگیم که صاحب تولیدات برتر علمی جهان بوده و زمانیکه ما در فکر "مشروطه یا هیچ" بودیم، کارخونه Fordش در فکر تولید خودروهایی سبک بوده که مصرف سوختش بیاد پایین!!!
اینه.....تفاوت ما اینه.....من هرگز به خودم اجازه نمیدم به موجود برتر از خودم اهانت کنم.
ضمنا به اصل "مدیریت توسط توانمند" معتقدم و "مدیریت توسط ضعیف پر جسارت" رو هرگز نمیپذیرم.

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين قضيه هولو كاست كه خودش مورد بحثه
اين اتفاق به اين مهمي كجا بوده
چرا هيچ مدرك و اثري ازش نيست
چرا نمي زارن كسي درباره آن تحقيق كنه
چرا هر وقت احمدي نژاد ازش مي پرسه ساكت مي شن اونو ضد يهود مي دونن

حالا گيرم اتفاق افتاده باشه چرا فلسطيني ها بايد تاوان اونو پس بدن
به نظر من اينا همش يه تراژدي براي اينكه جنايات خودشونو توجيه كنن
ببينم اگه يه روز الماني ها كه از نژراد اريايي هستن ادعا كنه ايران سرزمين اجدادشونه بيان بگن بايد ايرانو خالي كنيد حاضري بري بيرون؟
اصلا كي گفته فلسطيني ها اومدن سرزميني غصب كردن اونا هزاران ساله كه دارن اونجا زندگي مكنن
در آخر اگه يهوديا مي خواهد تو سرزمين اجدادشان زندگي كنند چرا در كنار فلسطيني ها زندگي نميكنند
آلمانی ها اگه آریایی هستند ما هم هستیم هیچ وقت به ما نمی گن ایران رو ترک کنید
اگه هم بگن من از خدامه که از ایران خلاص بشم

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم من و شما توی یک بحث در مورد آمریکا برخورد کردیم و باز هم همون جوابایی رو می دم که سری قبل دادم.
لطفا از روی تعصّب صحبت نکنید.
من از روي تعصب صحبت نميكنم...من از روي وجدانم حرف ميزنم ......

اميدوارم يه فرجي حاصل بشه تا شما و بقيه دوستاني كه تحمل ايران براشون سخته ، برن برسن به معشوقشون آمريكا ......

واقعا متاسفم براي خودم كه توي مملكتي زندگي ميكنم كه مردماش بويي از عاطفه نبردن :crying2:

Schneider

مدیر بازنشسته
اين قضيه هولو كاست كه خودش مورد بحثه
اين اتفاق به اين مهمي كجا بوده
چرا هيچ مدرك و اثري ازش نيست
چرا نمي زارن كسي درباره آن تحقيق كنه
چرا هر وقت احمدي نژاد ازش مي پرسه ساكت مي شن اونو ضد يهود مي دونن

حالا گيرم اتفاق افتاده باشه چرا فلسطيني ها بايد تاوان اونو پس بدن
به نظر من اينا همش يه تراژدي براي اينكه جنايات خودشونو توجيه كنن
ببينم اگه يه روز الماني ها كه از نژراد اريايي هستن ادعا كنه ايران سرزمين اجدادشونه بيان بگن بايد ايرانو خالي كنيد حاضري بري بيرون؟
اصلا كي گفته فلسطيني ها اومدن سرزميني غصب كردن اونا هزاران ساله كه دارن اونجا زندگي مكنن
در آخر اگه يهوديا مي خواهد تو سرزمين اجدادشان زندگي كنند چرا در كنار فلسطيني ها زندگي نميكنند
دوست عزیز....من 3تا کتاب از 3 نویسنده متفاوت از یه مجموعه تاریخی معتبر_که وزارت ارشاد ترجمه آثارشو تایید کرده_رو مطالعه کردم....نتیجه ای که رسیدم:
هولوکاست حقیقت دارد. بله دوستان حقیقت داشته.
من فردی بودم که بشدت وکورکورانه رد میکردم؛ اما روزشمار وقایع 1936 تا 1946 میلادی_دقیقا ایام بدبخت کردن یهودی های اروپا_به هر انسانی حقیقت رو نشون میده.
در تاریخ اومده:
"یهودیان جمع آوری شده رو به ارودوگاههای کار اجباری منتقل میکردند و بعد از ضعف کامل قوای جسمیشون با گاز اگه اشتباه نکنم "زیکن" در اتاقهای دسته جمعی خفه کرده و بعد حتی از چربی بدنشون صابون میکردند و دندونهای طلاهاشون رو قبل از سوزاندن در کوره خارج میکردند و تمام طلا و جواهراتشون غصب میشده توسط ارتش هیتلر."
تمام مدارکی که بالا عرض کردم در تک تک صفحات کتاب با عین مدرک عکس برداری شده اومده. حتی مدرک مهر شده سفارش مواد اولیه اون گاز از کشور هلند یه کپی در داخل کتاب داره! دیگه مدرک به چی میگن پس؟!
شما حرف مردی رو قبول میکنی کوچکترین مطالعات تاریخی نداشته یا حرف فردی که کتاب تاریخی رو با سند نوشته؟؟؟
در سال 1946 که جنگ جهانی دوم به اولین دادگاه جنایات جنگی در نورنبرگ ختم شد، فردی از یهودیان از خاطرات اون زمانش میگه:
"من دود بالای دودکش رو دیدم و از پدرم پرسیدم :پدر! بعد از اینکه ما رو داخل میبرن چی کار میکنند با ما؟
پدرم گفت: از اون بالای دودکش آزاد میشیم"
یهودیان اون زمان واقعا تحت خفت و خواری قرار گرفتند.

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز....من 3تا کتاب از 3 نویسنده متفاوت از یه مجموعه تاریخی معتبر_که وزارت ارشاد ترجمه آثارشو تایید کرده_رو مطالعه کردم....نتیجه ای که رسیدم:
هولوکاست حقیقت دارد. بله دوستان حقیقت داشته.
من فردی بودم که بشدت وکورکورانه رد میکردم؛ اما روزشمار وقایع 1936 تا 1946 میلادی_دقیقا ایام بدبخت کردن یهودی های اروپا_به هر انسانی حقیقت رو نشون میده.
در تاریخ اومده:
"یهودیان جمع آوری شده رو به ارودوگاههای کار اجباری منتقل میکردند و بعد از ضعف کامل قوای جسمیشون با گاز اگه اشتباه نکنم "زیکن" در اتاقهای دسته جمعی خفه کرده و بعد حتی از چربی بدنشون صابون میکردند و دندونهای طلاهاشون رو قبل از سوزاندن در کوره خارج میکردند و تمام طلا و جواهراتشون غصب میشده توسط ارتش هیتلر."
تمام مدارکی که بالا عرض کردم در تک تک صفحات کتاب با عین مدرک عکس برداری شده اومده. حتی مدرک مهر شده سفارش مواد اولیه اون گاز از کشور هلند یه کپی در داخل کتاب داره! دیگه مدرک به چی میگن پس؟!
شما حرف مردی رو قبول میکنی کوچکترین مطالعات تاریخی نداشته یا حرف فردی که کتاب تاریخی رو با سند نوشته؟؟؟
در سال 1946 که جنگ جهانی دوم به اولین دادگاه جنایات جنگی در نورنبرگ ختم شد، فردی از یهودیان از خاطرات اون زمانش میگه:
"من دود بالای دودکش رو دیدم و از پدرم پرسیدم :پدر! بعد از اینکه ما رو داخل میبرن چی کار میکنند با ما؟
پدرم گفت: از اون بالای دودکش آزاد میشیم"
یهودیان اون زمان واقعا تحت خفت و خواری قرار گرفتند.
حالا چون اون زمان تحت خفت و خواري بودن حالا بايد سر فلسطينياي بدبخت تلافي كنن !!!!!!!!!!
من درباره هولوكاست هيچي نميدونم اما با اين چيزايي كه شما گفتي واقعا متاسف شدم كه چرا با يهودياي بيگناه اين كارو ميكردن.... آخه كي به اين آدما حق ميده كه بيفتن جون بقيه مردم ...چه اون زمان كه عليه يهود بودن و چه اين زمان كه يهود عليه اسلامه

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا دنیاست بهشت که نیست همه با هم خوب و خوش باشند . آدمها برا منافعشون میجنگند . برا خواسته هاشون ! گذشت دوره ای که لذت عفو از انتقام بیشتر بود .
آمریکا یه سمبل موفقیت حالا با دینشون مشکل داریم موفقیت و پیشرفتشون که نباید نادیده بگیریم حرف من اینه .

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا دنیاست بهشت که نیست همه با هم خوب و خوش باشند . آدمها برا منافعشون میجنگند . برا خواسته هاشون ! گذشت دوره ای که لذت عفو از انتقام بیشتر بود .
آمریکا یه سمبل موفقیت حالا با دینشون مشکل داریم موفقیت و پیشرفتشون که نباید نادیده بگیریم حرف من اینه .
حرف شما كاملا متين... كسي هم اينجا با پيشرفت و موفقيت هاي آمريكا مشكلي نداره.... همه با جنايتهاي آمريكا مشكل دارن... اينكه توي كاراي بقيه ملتها دخالت ميكنه...آخه به اون چه ربطي داره كه ما انرژي هسته اي داشته باشيم يا نداشته باشيم:wallbash: نه لازم كرده بياد از ما تعريف كنه و بگه كه اين حق ايرانه كه انرژي هسته اي داشته باشه و نه لازمه كه مقابل ايران وايسته

Saeed_askari

عضو جدید
کاربر ممتاز
خود ملت آمریکا خوبن
ولی حکومت کثیفی داره
مثلآ بوش
یه جنایتکار و نژاد پرست به تمام معنا

ولی حکومت نمیتونه نماینده مردم باشه
از حرکات و گفتارهایی مثل آتش زدن پرچم آمریکا و گفتن مرگ بر آمریکا اصلآ خوشم نمیاد
چون توهین مستقیم به ملت آمریکاست

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
آمریکا الان در اوج قدرت نظامی و علمی . هر اوجی یه پایانی داره اما همه تلاش واسه ایه که این سقوط به تاخیر بیافته .واقعا اکه ایران به اندازه آمریکا قدرت داشت به نظرتون خدا را بنده بود؟؟!!

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
خود ملت آمریکا خوبن
ولی حکومت کثیفی داره
مثلآ بوش
یه جنایتکار و نژاد پرست به تمام معنا

ولی حکومت نمیتونه نماینده مردم باشه
از حرکات و گفتارهایی مثل آتش زدن پرچم آمریکا و گفتن مرگ بر آمریکا اصلآ خوشم نمیاد
چون توهین مستقیم به ملت آمریکاست
موافقم

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
آمریکا الان در اوج قدرت نظامی و علمی . هر اوجی یه پایانی داره اما همه تلاش واسه ایه که این سقوط به تاخیر بیافته .واقعا اکه ایران به اندازه آمریکا قدرت داشت به نظرتون خدا را بنده بود؟؟!!
دوست عزيز خيلي داري بي انصافي ميكني :( آخه چرا فكر ميكنيد ايران هيچ وجهه مثبتي نداره :wallbash: بابا جان كشورتونه...آخه چرا اينقدر ازش بد ميگيد

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من از روي تعصب صحبت نميكنم...من از روي وجدانم حرف ميزنم ......

اميدوارم يه فرجي حاصل بشه تا شما و بقيه دوستاني كه تحمل ايران براشون سخته ، برن برسن به معشوقشون آمريكا ......

واقعا متاسفم براي خودم كه توي مملكتي زندگي ميكنم كه مردماش بويي از عاطفه نبردن :crying2:

وجدان آدم بر خواسته از احساس و عاطفش هست در نتیجه با به کار گیری احساس و وجدان نمی توان به یک نتیجه ی واقعی رسید

پس شما هم سعی کنید به جای ابراز احساسات از منطق و مطالعه کمک بگیرید
اینطور صحبت کردن و نتیجه گرفتتون تنها وجهتون رو خراب می کنه.
حالا که من دارم منطقی حرف می زنم و کمی و کاستی ها رو می گم دلیل بر تنفر من نمی شه.

من واقعا خواستار پیشرفت کشورم هستم و تعصب خاص خودم رو روش دارم ولی وقتی می بینم هیچ حمایتی از افراد دانا کاردان نمی شه و تخصص برای ریاست مهم نیست و فاکتور تعهد هست چه طور می تونم بی تفاوت از کنارش بگذرم؟

نمونه ی بارزش وزیری بود که ادّعای داشتن مدرک دکترا از Oxford داشت.حتی بعد از کوبیده شدن کوس رسواییش سران بزرگ همچنان به حمایت خودشنون ادامه می دادن و این مسائل رو طوتئه ی دشمن (آمریکا) می دونستن.

این حرف های من رو با منطق خودتون می تونید جواب بدین؟

من هیچ وقت از کار های آمریکا که منجر به کشته شدن افراد بی گناه شده حمایت نکردم.
همین افغانستان همسایه ... نمونه ی ساده ی تاثیرات حمله ی آمریکا بهش آزادی مردمش از دست طالبانی بود که خون مردم رو توی شیشه کرده بودن یا از نظر علمی : سرعت اینترنت موبایل توی افغانستان از سرعت اینترنا خانگی بیشتر هست.

این حرف یادت باشه : Security has its price
بعضی موقع ها برای جهش بلند لازم هست یک گام به عقب برداشت.

موفق باشید

آخرین ویرایش:

Schneider

مدیر بازنشسته
دوست عزيز خيلي داري بي انصافي ميكني :( آخه چرا فكر ميكنيد ايران هيچ وجهه مثبتي نداره :wallbash: بابا جان كشورتونه...آخه چرا اينقدر ازش بد ميگيد
اشتباه نشه!! از کشورمون بد نمیگیم....از گندی که سردمداراش دارن به نام ایران سرمون میارن مینالیم.

kittleboy_87

عضو جدید
اول از همه دوستان تشکر میکنم که اومدن در مورد ای بحث مهم دارن نظر میدن(به نظر من که مهمه)

در دوره کلاس IELTS یه استادی داشتیم(تازه بعد از 25 سال برگشته بود ایران) اینو گفت:
"اونجا،مردم که عصبانی میشن جایی رو دارن که خودشون رو خالی کنن،مثلا خود من، سردسته عده ای بودم که به یک دلیلی از دولت شکایت داشتیم و رفتیم جلوی کاخ سفید و اونجا تظاهرات راه انداختیم و همه شکایاتمون رو هم گفتیم؛ وقتی برگشتیم اونقدر سبک شده بودیم که به راحتی و با میل شروع به ادامه دادن کارهامون کردیم؛(که بعد اومدنو رسیدگی کردن)"
اما اینجا، خب،اول یکی بگه کیجرات داره حرف بزنه؟؟؟؟
بگو دیگه، میگی توی اینترنت،خب سریع ف*ی*ل*ت*ر می کنن یا توبیخ می شی و وقتی خواستی بری سر کار ، اونموقع متوجه میشی که هیچ جایی استخدامت نمی کنن
یا ، فکر می کنین اینهمه خرابیهای اتومبیلها بعد از بازی استقلال پیروزی واسه چیه،باور کنین واسه گوش نکردن به حرف طرفدارهاست(خب وقتی یکی میگه من سالی 10 میلیارد تومن روی تیم خرج می کنم!!!! واسه چی نمیدن تیم رو بهش؟ چون اون پول دیگه نمیاد به جیبشون-از اینطور مشکلات ما زیاد داریم)

و از همه مهمتد!!! "لا اکراه فی الدین" ولی دقیقا در کشوری که میگن ما اسلامی هستیم داره بر خلاف این عمل میشه

من هنوز نفهمیدم واسه چی ما باید باز هم بر خلاف اسلام اینهمه به دولت بگیم مرگ بر تو،توهین تا به کی،چرا نمیشینیم مثل دوتا آدم عاقل و بالغ صحبت کنیم؟

شنیدم دولتمردان آمریکا چندتا نامه زدن به مجلس ایران که با هم صحبت کنیم اونوقت رئیس مجلس گفت : "حالا ببینیم چی میشه ، فورا رد نمیکنیم!!"
یعنی چی ؟ یعنی واقعا میخواین اینو رد کنین؟دلیل؟

یکی از دوستان گفت:"آمریکا بهشته" یعنی چی؟ خب این واضحه که اینظور نیست، ولی این کاملا آشکاره که مردم آمریکا(که مسلمان نیستن-یا تعداد مسلماناشون خیلی کمه) که در کشور آمریکا زندگی می کنن به طور آشکارا زندگیشون از ما مردمی که سنگ مسلمانی رو به سینه می زنیم، بهتره؛

kittleboy_87

عضو جدید
نه اشتباه نشه
ما همه ایرانی هستیم و پیشرفت کشورمون رو دوست داریم
اینها هم که میگیم انتقاده نه بدگویی ( فقط ببینید چقدر یهمون فشار اومده که به این روز افتاریم که به هر جایی که سرک میکشی، آه و ناله و انتقاد و ناراحتی بلند میشه)
متاسفانه، هرچی هم که انتقاد میکنیم قایده نداره :wallbash:
نمی دونم واسه چی همه این اتفاقها داره در یک مملکت اسلامی بیفته
اصلا،آیا واقعا کشور ما اسلامیه؟:question:ویژگیهای یک کشور اسلامی چیه؟عدالت علی (ع)؟داریم یا نه؟:w20:

kittleboy_87

عضو جدید
یک مثال دیگه ،
یه مهندس برق رفته بود واسه مصاحبه، ازش پرسیدن 5 تا از مراجع تقلید رو نام ببر(که در ادامه این سوالات بی ربط ایشون رد شدن)
واقعا چراااااااااااااااااااااا؟
و تا کی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

kittleboy_87

عضو جدید
به نظر من ، یک دلیل دیگش عوام ه!! مدیریت بسیار ضعیف
امضای یکی از دوستان:"
درعجبم از مردمي كه خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي كنند و بر حسيني مي گريند كه آزاد زيست و آزادانه جان داد
دكتر شريعتي"

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه چیزی بگم اکه نگم تو دلم میمونه ...ما قرار نیست جایی بریم .ایران برای من برای توئه

برای ماست .اگه قرار به رفتن باشه اون ما نیستیم .

اسلام کجاست؟!!ما از مسلمانی چی فهمیدیم .. بابا ما تو کشورمون بدتر از غزوه . فلسطین داریم بخدا.بچه هایی که پدر و مادرشون نمیذارن برن مدرسه .چند روز پیش تو همشهری خوندم کم سن ترین معتاد تو کشور ما همش 3 سالشه.اینا بدتر از غزوه نیست؟؟!!!!اون بچه ها اون آدما اگه باید اینطوری زندگی کنن که مرگ براشون بهتره!!!
حالا ما سالی 100بار سنگ فلسطین به سینه میزنیم..

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه چیزی بگم اکه نگم تو دلم میمونه ...ما قرار نیست جایی بریم .ایران برای من برای توئه

برای ماست .اگه قرار به رفتن باشه اون ما نیستیم .

اسلام کجاست؟!!ما از مسلمانی چی فهمیدیم .. بابا ما تو کشورمون بدتر از غزوه . فلسطین داریم بخدا.بچه هایی که پدر و مادرشون نمیذارن برن مدرسه .چند روز پیش تو همشهری خوندم کم سن ترین معتاد تو کشور ما همش 3 سالشه.اینا بدتر از غزوه نیست؟؟!!!!اون بچه ها اون آدما اگه باید اینطوری زندگی کنن که مرگ براشون بهتره!!!
حالا ما سالی 100بار سنگ فلسطین به سینه میزنیم..
ببين دوست عزيز من نميگم كشور ما هيچ كمي و كاستيي نداره ...چون همه جا همينطوره حتي همون آمريكا هم كه اينقدر دم از پيشرفت و تكنولوژي ميزنه بازم فقير داره توي كشورش.... حرف ما اينه كه هرچي هست مربوط به خودمونه و خود ما بايد مشكلاتمونو حل كنيم و به هيچ كسي مثل آمريكا هيچ ربطي نداره.... لازم نكرده بياد براي ما دلسوزي كنه ( آخه يكي از بچه ها گفت كه ببينيد آمريكا رفته افغانستان چقدر وضعشون خوب شده !!!!!) و يا تعيين تكليف كنه كه چيكار كنيم و چيكار نكنيم ....
اگه توي كشور ما بچه هايي هستند كه از گرسنگي ميميرن خب اين به خاطر مشكلاتيه كه توي كشورمون وجود داره( كه ايشالا هر چه زودتر حل بشه) و با اون بچه بيگناهي كه توي غزه با موشك اسرائيل كشته ميشه ، كلي باهم فرق دارن....

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببين دوست عزيز من نميگم كشور ما هيچ كمي و كاستيي نداره ...چون همه جا همينطوره حتي همون آمريكا هم كه اينقدر دم از پيشرفت و تكنولوژي ميزنه بازم فقير داره توي كشورش.... حرف ما اينه كه هرچي هست مربوط به خودمونه و خود ما بايد مشكلاتمونو حل كنيم و به هيچ كسي مثل آمريكا هيچ ربطي نداره.... لازم نكرده بياد براي ما دلسوزي كنه ( آخه يكي از بچه ها گفت كه ببينيد آمريكا رفته افغانستان چقدر وضعشون خوب شده !!!!!) و يا تعيين تكليف كنه كه چيكار كنيم و چيكار نكنيم ....
اگه توي كشور ما بچه هايي هستند كه از گرسنگي ميميرن خب اين به خاطر مشكلاتيه كه توي كشورمون وجود داره( كه ايشالا هر چه زودتر حل بشه) و با اون بچه بيگناهي كه توي غزه با موشك اسرائيل كشته ميشه ، كلي باهم فرق دارن....

حرفتون درست.. من نمیخوام از کسی دفاع کنم فقط میگم آمریکا قدرت داره ، پول داره هرکاری بخواد میکنه ما هم اگه جای آمریکا بودیم از این بهتر نمیکردیم.
اما چیزی که واضح و مبرهن اینه که با تظاهرات و مرگ بر آمریکا گفتن چیزی درست نمیشه باید قدرت کسب کنیم!!

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفتون درست.. من نمیخوام از کسی دفاع کنم فقط میگم آمریکا قدرت داره ، پول داره هرکاری بخواد میکنه ما هم اگه جای آمریکا بودیم از این بهتر نمیکردیم.
اما چیزی که واضح و مبرهن اینه که با تظاهرات و مرگ بر آمریکا گفتن چیزی درست نمیشه باید قدرت کسب کنیم!!
خب ما هم داريم همين كارو ميكنيم اگه اين جنايتكار بزاره !!!!! همين كه اينقدر تونسته مردم كشورمونو شستشوي مغزي بده تا ازش اينقدر دفاع كنن كافيه تا مانع پيشرفت ما بشه....( البته خداروشكر توي اين 30 سال كه نتونسته از اين به بعد هم نميتونه ;))

Sharif_

مدیر بازنشسته
از كجا ميدوني پيشرفت نكرديم؟ مهم اينه كه خودمون خودمونو باور داشته باشيم ...تا اين اتفاق نيفته هيچ پيشرفتي نخواهيم داشت
ما واقعا پیشرفت کردیم؟
کجا؟
تو کدوم علم؟
ما همه چی مون بسته به نفته مونه
حالا چرا تمام پروژه های عمرانی خوابیده چون دیگه نفت از بهاش افتاده
به چه علمی دست پیدا کردیم؟
انرژی هسته ای دوسط جوانان ایرانی؟
مطمئنی میشه؟
فرمول های بلژیک چی شد؟
پرفسور امتر هام کجا رفت
ما هیچی نداریم
فقط یه عده جون داریم که همه تو دانشگاهن( از دم همه کله ها هم تو برف)
بعد میگه ملت ایران هوشیاره
چند تا سوال دارم خواهشن یکی جواب بده چون تو گلوم مونده
1.چرا ما توریست نداریم
2.چرا بازار فرش دیگه دست ما نیست
3.چرا اسپانیا با نداشتن یک متر مربع زمین زعفران ، رتبه اول صادرات زعفران رو داره ولی ایران با این همه زعفران جایی واسه حرف نداره
4.چرا تمامه پروژه های عمرانی همشون بالای 10 الی 20 سال طول میکشن؟
5.چرا ما وقتی حرف از تمدن ها میزنیم ولی به تمدن ها احترام نمیزاریم
6.چرا به بچه های فلسطینی رحممون میاد ولی به بچه های افریقایی رحممون نیماد(مگه هر دو مسلمون نیستند) (حالا با یه تیر بمیره راحت شه یا یه هفته گشنگی بکشه بمیره ، کدوم سخته)
7.چرا بیشترین امار فیل تر مال کشور ماست
8.چرا بیشترین امار مسدود شدن نشریه ماله ایرانه
9.چرا از مرز کردستان یا سیستان گونی گونی مواد مخدر قاچاق میشه ولی یه بطری عرق قاچاق نمیشه
10.چرا ایرانیان مقیم خارج موهاشون رو قهوه ای روشن یا زرد رنگ میکنن
11.چرا دلار گرون شد و یورو ارزون
12.چرا حتی تو جلسه های مهم مجلس یک سوم نمایندگان نمیان
13.و مهم ترین سوالم اینه چرا تمام اروپا مسلمون نشد(اگه می خواین جواب رو پیدا کنین برگردین به زمانه صفویه)
و یه سوال دارم که بعد توضیح میدم ! * اگه به سگ سنگ پرت کنی چی کار می کنه

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نه Redhat جان اشتباه نکن
ما کلی پیشرفت داشتیم توی این 30 سال:

از نظر اعتیاد تونستیم توی المپیاد جهانی رتبه ی اول رو کسب کنیم
نرخ فقر و فحشا به اوج خود تو تاریخ کشور رسیده

موج چهارم اپیدمی ایدز هم با موفقیت گسترش یافت

کی گفته ما پیشرفت نکردیم.کلی بمبم موشک ساختیم
شهاب 3مون رو توی مانور مگه ندیدی؟ یکیشون که اصلا از روی سایت بلند نشد و خطای برخوردشونم ماشالله از کیلومتر رد شد.

حالا بازم می گی پیشرفت نکردیم؟

نسیم خانم همه ی پست های من رو بی جواب گذاشتین
فقط احیانا اگر خواستین به این پستم جواب بدین نگین توی زیمباوه هم فقیر داریم یا توی آفریقای جنوبیم اپیدمی ایدز رو داریم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا